İstanbul Valide Atik Hastanesi Nerede? Hekimoğlu’nun Hastanesi

İstanbul Valide Atik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavramı da lugatımıza Kanal D ekranlarında 17 aralık salı akşamı başlayan Hekimoğlu dizisi ile girmiş oldu.  Daha önce de Mucize Doktor dizisi ile lügatımıza Berhayat hastahanesi girmişti; ancak İstanbul’da Berhayat adında bir hastanenin olmadığı Mucize Doktor dizisinin çekimlerinin yapıldı hastanenin Medical Park Pendik hastanesi olduğu ortaya çıkmıştı. Peki Hekimoğlu dizisinin çekimlerinin yapıldığı hastane hangisi? Gerçekte İstanbul Valide Atik Hastanesi diye bir hastane var mı?

Aslında bir çok izleyici Valide deyince hastahaneyi İstanbul Bezmi Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim hastahanesi olarak düşünülebilir; ayrıca Mimar Sinan’ın Yaptığı Atik Valide Külliyesi de izleyicinin aklına gelebilir zira Hekimoğlu senaristi Berkun Oya ve Banu Kiremitçi hayallerinde hastahaneye İstanbul Valide Atik Hastanesi Eğitim ve Araştırma hastahanesi ismini koymuşlar ancak Hekimoğlu dizisinin çekimlerinin devam ettiği hastahane ise İstanbul Tuzla’da bulunan Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesidir.

Hekimoğlu’nun Hastanesi Nerede?

Gerçekten Hekimoğlu isminde bir doktor olmadığı gibi Hekimoğlu’nun hastahanesi olarak izleyicinin karşısına çıkarıla hastahane de Okan Üniversitesi Hastanesidir. stanbul Valide Atik Hastanesi nerede

İstanbul Valide Atik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nerede?

Gerçekte bu isimde bir hastahane ne yazık ki yoktur tamamen hayal ürünü olarak Okan Üniversitesi Eğtiim ve Araştırma Hastanesinin tabelası değiştirilerek yerine İstanbul Valide Atik Hastanesi yazılmıştır; ancak şuanda bu tabelada Okan Üniversitesi hastahane girişinden kaldırılmıştır çekimler yapıldıktan sonra.

İstanbul Valide Atik Hastanesi hastalığına çare arayan bir çok hasta tarafından gerçek sanılıp gidilmeye çalışılacaktır; ancak dizide yer alan oyuncuların hiç biri gerçekte doktor da değildir; ancak dizi de teşhis edilemeyen hastalıkların teşhis ve tadavisi için kurulan bu uzman doktorlardan oluşan kurul gerçekte Okan Üniversitesi Hastanesinde olduğu gibi bir çok büyük hastanede de vardır.

Hekimoğlu Dizisi Setine Nasıl Gidilir?

Oyuncuları canlı canlı görmek isteyen ve seti takip etmek isteyen izleyicilerimiz Hekimoğlu dizisinin setine Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü, Akfırat Tuzla, adresi ile ulaşabilirler.

hekimoğlunun çekildi hastane

İstanbul Valide Atik Hastanesi Nerede? Hekimoğlu’nun Hastanesi (1 Yorum)