Kanal D Haber Sunucusu Neden Değişti 2019 Buket Aydın Neden Ayrıldı?

Güncelleme 9 mayıs 2020

9 mayıs 2020 cumartesi akşamı Kanal D Ana Haber Sunucusu Buket Aydın Twitter hesabından yaptığı açıklama ile sosyal medyada gündem olmayı başardı. Daha önce de işten kovulduğu iddia edilen ancak söke söke tekrar işinin başına geri dönen Buket Aydın yaptığı açıklama ile Kanal D haberden istifa ettiğini duyurdu.

Buket Aydın Korona Virüs’ün aklını başına getirdiğini ailesini ve kendisini işi yüzünden çok ihmal ettiğini biraz dinlenmek için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Buket Aydın Neden İstifa Ettiğini açıkladı

29 Nisan Güncelleme; Geçtiğimiz cuma akşamı Buket Aydın’ın işten kovulduğu ile ilgili iddialar gündeme gelmişti. Bu iddialara Buket Aydın kişisel medya hesabından cevap vererek son noktayı koydu. Buket Aydın haber bülteninin saatinin değiştiğini söyleyerek Yayın saatimiz 19.00 görüşmek üzere dedi. Böylece Buket Aydın görevinin devam edeceğini ilanen duyurmuş oldu. 11 3
Güncelleme 27 nisan 2019 Buket Aydın Kanal D tarafından kovuldu. İddiaya göre Buket Aydın kovulduğunu öğrenince zorla stüdyoya girmeye çalıştı ve güvenlik görevlileri tarafından binadan çıkarıldı. Haber bültenini ise şimdilik Semiha Şahin sunuyor.

Belediye seçimleri öncesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı programda attığı kahkaha ile eleştirilerin odağı haline gelen Kanal D Ana Haber Sunucusu Buket Aydın’ın görevden alındığı iddia edilmiş ancak bu haber Buket Aydın ve Kanal D tarafından yalanlanmıştı. Eleştirilerin odağındaki isim Buket Aydın bu akşam yayınlanan haber bültenini sunmadı. Yerine geçici olarak CNN Türk muhabiri Semiha Şahin Sundu.

Hatırlanacağı üzeri Buket Aydın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ”40” isimli programda ağırlamış ve Kılıçdaroğlu’nun Ankara, İstanbul ve İzmir’i alacağız sözlerinden sonra kahkaha ile gülmüştü. Buket Aydın’ın işten kovulduğuna dair haberlerin çıkmasından sonra Kanaldan açıklama yapılmıştı.

Kanal D nin 23 Nisanda yaptığı açıklamada “Bugün bazı internet sitelerinde Kanal D Haber Başkanı ve sunucusu Buket Aydın’ın görevinden alındığına dair iddialar yer almıştır. Bu iddialar gerçek dışıdır. Buket Aydın görevine devam etmektedir. (Bu haberleri yapanlarla ilgili hukuki süreç uygulanacaktır.) Kamuoyuna duyurulur.” ifadelerine yer verilmişti. Ardından Buket Aydın da bir açıklamada bulunarak izne ayrıldığını belirtmişti.açık

Oda Tv’nin haberine göre ise Buket Aydın haberleri sunmak istemiş ancak güvenlik görevlileri tarafından engellenmişti. Bunun üzerine Buket Aydın kendisini odasına kilitlemişti. Ayrıca Buket için bir güvenlik görevlisi kapıda ve stüdyoda bekletilmiş.

Bu gelişmeler yaşanırken Medya Koridor’un haberine göre bugün Demirören Medya Grubu ile Buket Aydın’ın ilişiği kesildi. Bu durum kendisine de iletildi. Bu yüzden Cuma günü haberlerini geçici olarak Semiha Şahin Sundu. Semiha Şahin CNN Türk’de sunuculuk yapıyor.

buket1

Kanal D Ana Haber Bültenini Kim Sunacak

Buket Aydın’ın Demirören Medya Grubu ile ilişiğinin kesilmesinin ardından bu görevi Ahmet Hakan’ın yerine getireceği açıklandı. Ahmet Hakan daha önce de Ana Haber bültenlerini sunmuştu. Ahmet Hakan 29 Nisan pazartesinden itibaren Ana Haber bültenini sunacak.

Buket Aydın Kimdir?

1 Ocak 1985 Bursa doğumludur. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunudur. Kuş dili spikerlik ve sunuculuk dersi almıştır. Özel bir radyoda bir yıl boyunca spikerlik yaptıktan sonra Kanaltürk kanalında spor spikerliği ardından hafta sonu haberleri sunmaya başladı.buket

2011 yılında NTV de haber bültenlerini sunmaya başladı. 2018 yılında ise Kanal ‘ye transfer olan Buket Aydın burada haber müdürlüğü ve ana haber bültenlerini sundu. Buket Aydın aynı zamanda bir üniversitede öğretim görevlisidir.

Kanal D Haber Sunucusu Neden Değişti 2019 Buket Aydın Neden Ayrıldı? (1 Yorum)