Kızım Öykü’nün Hastalığı ne? Neden unutuyor? Kızım Dizisi Gerçek Bir Hikaye mi?

Kızım dizisi Tv8 ekranlarında fırtınalar koparmaya geliyor. OH MY GEUM BI  İngilizce adı ile My Fair Lady dizisinden uyarlama olarak ekranlara gelecek Kızım dizisinde en kritik karakter Beren Gökyıldız’ın hayat vereceği Öykü karakteri olacak. Öykü hem dramı ile hemde komedisi ile izleyiciyi hem bol bol ağlatacak hemde bol bol güldürecek.

Öykü’nün çok gülecek veya güldürecek hali yok; zira o en çok 60 65 yaş arasında görülen hatta yaşlılıkta son yıllarda %10’ların üstüne çıkan Demans isimli hastalığa yakalanmış daha  dokuz yaşında bir çocuk Unutkanlık ve Bunama kavramları geçince hak tarafından Demans ve Alzheimer oldukça karşılıyorlar. Demans yani halk arasında bilinen ismiyle bunama, Alzheimer hastalığı ile pek çok ortak belirti taşır ama aslında bu iki rahatsızlık birbirinden farklıdır.Kızım Öykünün Hastalığı

Alzheimer hastalığı belki önlenebilir ama tersine döndürülemezken bazı demans türleri iyileşebilir. Alzheimer Demans hastalığının bir türüdür. Demans’lı hastaların %70’inde Alzheimer görülür; Alzheimer genellikle yaşlılarda görülürken Demans’ın Alzheimer dışında ki çeşitleri çocuklarda da görülebilir.

Kızım Öykü Neden Unutuyor?

Alzheimer hastalığında beyin dokusu yavaş yavaş ölür ve asla geriye dönülmezdir. Demanslar beyin hücrelerinin yok olması ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Öykü beyin hücrelerini kaybettiği için unutuyor?

Kızım Öykü’nün Hastalığı Ne?

Kızım dizisinde Öykü’nün hastalığı da bir Demans çeşidi olan Alzheimer. Yani Öykü’nün hiç bir doktor tarafından iyileşme şansı yok; Tabi ki Allah dilerse onun her şeye gücü yeter ama bu hastalığın tedavisinin bulunması için de ilerleyen bölümlerde iki doktor hep Öykü’nün yanında olacak. Amaçları Öykü’nün bir an önce sıfır noktasına gelmesi ve onun üzerinde deneyler yapabilmek.

Kızım Öykü Ölecek mi

Uyarlama yapılan OH MY GEUM BI dizisinde her ne kadar final bölümünde 7-8 yıl atlansa bile finalde 17 yaşında olan Öykü’nün hala ölmediğini hatta bir kalp krizi geçirdikten sonra bir anda geçmişi hatırladığını görüyoruz ancak Öykü eğer uyursa hatırladığı her şeyi geri unutacaktır. En acı olan sahnede Öykü’nün gün geçtikçe hafızasını daha da kaybetmesi ve sonunda aynaya baktığında kendisi tanıyamaması oldu. Eğer bu hastalık bir yaşlıda bile olsaydı acı gelirdi ama Öykü gibi tatlı bir kızın başına gelmiş olması çok üzücü. Kızım Öykü Ölecek mi

Kızım Dizisi Gerçek Bir Hikaye mi?

Kızım dizisi gerçek bir hikaye değil. Türkiye’de zaten uyarlama ancak Güney Kore sinemasında da gerçek bir hikaye olduğu ile ilgili bir bilgi yok ancak Öykü’nün sonunda bir hatıra defteri tuttuğu ve yaşadıklarını bu deftere yazdığı görülüyor.

Kızım Dizisi Oyuncu kadrosu ve karakter açıklamaları için tıklayınız Oyuncu Kadrosu

Kızım Öykü’nün Hastalığı ne? Neden unutuyor? Kızım Dizisi Gerçek Bir Hikaye mi? (7 Yorum)

  1. Çok güzel bir dizi umarım yıllarca yayınlanır.Öykü acaba tüm hafızasını kaybedince kendini anada taniyabilecek mi?