Kuzey Yıldızı Nerede Çekiliyor? Ordu’nun Neresi? Set Nerelere Kurulacak?

Kuzey Yıldızı Seti Nereye Kurulacak?

Kuzey Yıldızı dizisi seti ilk olarak Ordu’nun Taşbaşı obasına kurulacak. Taşbaşı obasına Kuzey Yıldızı dizisinde kullanılması için yeni yayla evleri yapıldı; dizi için uygun olan bir çok yayla evi ise kiralandı.

Kuzey Yıldızı Dizisinin çekildiği Taşbaşı Obası Nerede?

Taşbaşı obası görüldüğü üzere Ordu’dan 66 Km uzaklıkta Aydındere ilçesine bağla bir yayladır.

Kuzey Yıldızı dizisinin merkez seti Taşbaşı obasına kurulurken dizinin çekimleri için ise Çambaşı Yaylası, Altınordu Boztepe, Teleferik, Perşembe, Gölköy Ulugöl gibi bölgelerde de çekimler gerçekleştirildi.

Kuzey Yıldızı dizisi çekimlerinde çokça çekim yapılacak önemli yaylalardan biri de Çambaşı Yaylası oldu. Çambaşı Yaylası da Yıldız ve ailesinin kaldığı bölge olarak gösterilecek. 

Diğer taraftan Ordu’ya gidenler Boztepeyi ve teleferiği bilir; ancak Kuzey Yıldızı dizisinde öyle bir göl izleyiciye gösterilecek ki o göl cennet doğası ile en çok merak edilen yer olacak.

Peki Çambaşı Yaylası Nerede?

Kuzey Yıldızı dizisinin çekimlerinin gerçekleştiği Çambaşı Yaylası ve Taşbaşı obası aralarında çok azmesafe olan iki doğa harikası Karadeniz yaylasıdır.

Kuzey Yıldızı Dizisi İçin Gölköy’de de Çekimler Yapıldı

Gölköy – Ulugöl tabiat parkı Ordu’nun çok bilinmeyen ama Ordu’nun en güzel bölgelerindendir. Göl çevresinde sık ağaçlar vardır ve çevrede yürüyüş yolları vardır.

Kuzey Yıldızı Çekimleri Ne Zaman Başlayacak?

Ersot Güler’in Yönetmenliğinde ve Süreç filmin yapımcılığında Ordu merkezde çekilecek başlana Kuzey Yıldızı dizisinin çekimleri 28 temmuz itibari ile Ordu’da başladı.

Başrollerini Aslıhan Güner ile İsmail Demirci Toygan Avanoğlu Zeynep Kankonde Uğur Demirpehlivan Aslıhan Kapanşahin Özgün Karaman ve Gizem Güneş gibi çok önemli isimlerin paylaştığı Kuzey Yıldızı  dizisi için Türkiye’nin en güzel ilerinden biri olan Ordu’ya bir platform kuruldu. Kuzey Yıldızı oyuncuları Ordu’da bir otelde konaklayacak.

Kuzey Yıldızı dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız Kuzey Yıldızı

Komedi ve romatizm yönünün kuvvetli olacağı Kuzey Yıldızı dizisinin çekimleri önce Ordu’da başlayacak sonra İstanbul’da bir kaç bölüm çekilecek ve set yeniden kalıcı olarak tekrar Ordu’ya kurulacak. Türkiye’de deniz ve yeşilin bir arada bulunduğu özel bölgelerden biri olan Orta Karadeniz de bulunan Ordu da Kuzey Yıldızı dizisine doğal güzellikleri ve farklı kültürü ile renk katacak.

Erkenden Ordu’ya gelen oyuncular Ordulu olmaya çalıştı. Ordu’nun kendine göre bir dili, kendine göre de bir kültürü vardı. Hal böyle olunca Ordu insanını hakkı ile anlatmak isteyen oyuncular halkın arasına karıştı.

Ordulu iki ailenin kavgasını sonrasında da yine ordulu iki aşık olan Kuzey ve Yıldız’ın hikayesinin esprili bir dille anlatılacağı Kuzey Yıldızı dizisinde bir çok çekim mekanı kullanılacak. Kuzey Yıldızı  dizisinin yönetmeni Ersoy Güler belirlediği bir çok bölgede çekim yapacak; ayrıca Trabzon ve Samsun da da çekimler için planlanan yerler olabilir .

Kuzey Yıldızı Ordu’nun Neresinde Çekilecek?

Ordu da yaylaları, şelaleri ve tabiat parkları ile Türkiye’de  tanınma fırsatı elde edecek. Kuzey Yıldızı dizisi Ordu turizmine de katkı sağlayacak. Çambaşı Yaylası Ulugöl Tabiat Parkı ve Ordu’nun vazgeçilmesi boztepe ve teleferik de  muhtemelen Ordu’da izleyiciye gösterilecek doğal güzelliklerden bir kaçı olacak.

Kuzey Yıldızı Nerede Çekiliyor? Ordu’nun Neresi? Set Nerelere Kurulacak? (4 Yorum)

  1. Kesinlikle şive çok yanlis ben Orduluyum,bizim oralarda böyle konuşulmaz rize yada trabzon şivesi kullanılıyor ve olmamış …

  2. Ordu yöresi gibi görünmüyor oyuncuların konuşmaları çünkü Ordu ağzıyla konuşulmuyor. Tabi konuşulsa bu incelikler daha çok sevdirebilir bence diziyi ..

  3. Dizi ve konu şimdiden güzel diye bilirim.ama şive çok kötü nerenin şivesi belli deyil.yani Karadeniz şivesi ise çok kötü.çok ucuzlatiyor diziyi.oyunculukta yöresel dilleri yapmakta önemli olmalı yapamıyorsa düz konuşun daha iyi.