MasterChef Türkiye Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

MasterChef  konseptinin yayın haklarını alan Tv8 iyi bir program hazırlayabilmek ve programı doğru zamanda yayına alabilmek için çok bekledi ve düşündü. Sonunda Türk halkının izleme zevklerine uygun bir MasterChef Türkiye konsepti hazırlandı ve bu kadar emeğe Türkiye’ye yazık etmeyerek MasterChef Türkiye iyi bir izlenme oranı ile yayın hayatına başladı.

MasterChef Türkiye bilinidği üzere ilk bölümü ile 1 eylül cumartesi günü  başladı MasterChef Türkiye haftada iki gün olarak ekranlara gelecek. MasterChef Türkiye’nin yayın günü cumartesi ve pazar olmaya devam edecek. 

MasterChef Türkiye Kaç Bölüm Yayınlanacak?

MasterChef Türkiye toplam 14 hafta ekranlarda olacak ve eğer yarışma Acun Medyanın kararı ile Survivor’da olduğu gibi yeni yarışmacılar gelmezse 14 hafta sonunda bir kişi MasterChef Türkiye’yi kazanarak Türkiye’nin en iyi şefi seçilecek.

MasterChef Türkiye’de her hafta kırmızı ve takım yeniden seçildiği gibi her hafta takımlarda ki liderde yeniden belirlenecek bu dinamik yapısı ile MasterChef Türkiye çok beğenildi çok da izlendi. Ben MasterChef Türkiye’nin reytinglerini artırarak 3 ve üzeri reytinglerde yayın hayatını noktalayacağını düşünüyorum. MasterChef Türkiye ilk bölümde 1.68 reyting alırken 2. bölüm de ise 2.20 reyting aldı ve yaklaşık %20 reyting arttırdı. MasterChef Türkiye’nin 4. bölümü ile adeta rekor kırdı ve 4.28 reyting ile 2 sırada yer aldı. MasterChef Türkiye şuanda aldığı reytingler ile Tv8’in Survivor’dan sonra en iyi ikinci yapımı konumunda 

MasterChef Türkiye Ne Zaman Final Yapacak?

MasterChef Türkiye 2 aralık pazar akşamı 14. haftası ve 28. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. MasterChef Türkiye de final 28. bölümde gelecek eğer bu yayın düzeni devam ederse. MasterChef Türkiye’nin haftanın her günü yayınlanması gibi bir kosepti yok zaten aralık ayından sonrada artık Survivor sezonu da başlayacağı için bu tarih final için ayarlanmış bir tarih olmalı.

MasterChef Türkiye Erken Final Yapar mı?

MasterChef Türkiye reytingleri giderek düşerse Acun Medya’da MasterChef Türkiye için erken final kararı alabilir ancak Acun Ilıcalı yarışmalar konusunda erken finale çok fazla destek vermiyor ve başlayan bir yarışmayı iyisi ile kötüsü ile bitirmeye gayret  gösteriyor.

MasterChef Türkiye de 40 yarışmacı binlerce aday arasında  seçilmişti. Bu 40 yarışmacıdan da sadece 14 tanesi MasterChef Türkiye’de yarışmaya hak kazandı ve geçen hafta bir yarışmacı MasterChef Türkiye’ye veda etti.