MasterChef Türkiye Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

MasterChef Türkiye’yi Kim Kazanacak? Uğur mu Kerem mi?

MasterChef Türkiye’de 23 aralık pazar akşamı yapılacak ikili finale katılmayı hak kazanan iki şef adayı Kerem ve Uğur oldu. Sizce MasterChef Türkiye’yi kim kazanacak? Bana sorarsanız kazanmayı hak eden isim finallerde göstediği başarı ile Uğur oldu. Kerem hep elemelerden gelirken Uğur hep birincilikle finale kaldı.

MasterChef Türkiye’de 10 – 11 Aralık haftasında yarı final yarışı olacak. MasterChef Türkiye’de 17 – 18 aralık haftası ise dörtlü final haftası olacak. MasterChef Türkiye  23 aralık pazar akşamı canlı yayınla final yaparak 1. sezonuna nokta koyacak. MasterChef Türkiye’nin finali 16. hafta da olacak. 18 aralık salı akşamı MasterChef Türkiye’yi kazanan isim belli olacak. 

MasterChef Türkiye’de Meltem, Burcu, Kerem ve Uğur ile final haftası başlıyor; bakalım bu dört şef adayından hangisi MasterChef Türkiye’yi kazanacak ve 100.000 TL’yi kapacak. 

MasterChef  konseptinin yayın haklarını alan Tv8 iyi bir program hazırlayabilmek ve programı doğru zamanda yayına alabilmek için çok bekledi ve düşündü. Sonunda Türk halkının izleme zevklerine uygun bir MasterChef Türkiye konsepti hazırlandı ve bu kadar emeğe Türkiye’ye yazık etmeyerek MasterChef Türkiye iyi bir izlenme oranı ile yayın hayatına başladı ve başarılı sonuçlar iel finale kadar geldi.

MasterChef Türkiye bilinidği üzere ilk bölümü ile 1 eylül cumartesi günü  başladı MasterChef Türkiye haftada iki gün olarak ekranlara gelecek. MasterChef Türkiye’nin yayın günü cumartesi ve pazar’dan yeni sezon öncesi pazartesi ve salıya alınmıştı. 

MasterChef Türkiye Kaç Bölüm Yayınlanacak?

MasterChef Türkiye toplam 18 hafta ekranlarda olacak ve eğer  Acun Medyanın kararı ile farklı bir plan yapılmazsa 18 hafta sonunda bir kişi MasterChef Türkiye’yi kazanarak Türkiye’nin en iyi şefi seçilecek.

MasterChef Türkiye’de Büyük Ödül Ne Kadar?

MasterChef Türkiye’de büyük ödül Acun Medya tarafından 100.000 TL olarak açıklandı; ancak tabi ki yarışmacılar çekim yaptıkları bölüm kadar da ayrıca para alacaklar. Bunun yanında MasterChef Türkiye içerisinde yapılan ürün reklamlarında da yer almışlarsa da bunun da ücretini yarışma sonunda alacaklar.

MasterChef Türkiye’de asıl büyük ödül ise MasterChef Türkiye’yi kazanan şefin alacağı büyük unvan ve prestij. Bir çok mutfak sahibi MasterChef Türkiye’yi kazanan şefi büyük ücretlerle restoranında sergilemek ve misafir çekmek isteyecektir.

MasterChef Türkiye Ne Zaman Final Yapacak?

MasterChef Türkiye tahminimize göre yani önemli bir değişiklik yaşanmazsa 1 ocak 2018 salı günü akşamı 18. haftası ve 36. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. MasterChef Türkiye de final 36. bölümde gelecek eğer bu yayın düzeni devam ederse. 

MasterChef Türkiye’de Kimler Finale Kalır?

Bence MasterChef Türkiye de finale bir erkek bir kadın şef adayı kalacak; bence kadınlardan Meltem erkeklerden ise Hakan final heyecanı yaşayacak iki isim olacaktır.

MasterChef Türkiye Erken Final Yapar mı?

MasterChef Türkiye reytingleri giderek düşerse Acun Medya’da MasterChef Türkiye için erken final kararı alabilir ancak Acun Ilıcalı yarışmalar konusunda erken finale çok fazla destek vermiyor ve başlayan bir yarışmayı iyisi ile kötüsü ile bitirmeye gayret  gösteriyor.

MasterChef Türkiye de 40 yarışmacı binlerce aday arasında  seçilmişti. Bu 40 yarışmacıdan da sadece 14 tanesi MasterChef Türkiye’de yarışmaya hak kazandı ve geçen hafta bir yarışmacı MasterChef Türkiye’ye veda etti.

MasterChef Türkiye Başarılı Reytingler Alıyor

MasterChef Türkiye’de her hafta kırmızı ve takım yeniden seçildiği gibi her hafta takımlarda ki liderde yeniden belirlenecek bu dinamik yapısı ile MasterChef Türkiye çok beğenildi çok da izlendi. Ben MasterChef Türkiye’nin reytinglerini artırarak 3 ve üzeri reytinglerde yayın hayatını noktalayacağını düşünüyorum. MasterChef Türkiye ilk bölümde 1.68 reyting alırken 2. bölüm de ise 2.20 reyting aldı ve yaklaşık %20 reyting arttırdı. MasterChef Türkiye’nin 4. bölümü ile adeta rekor kırdı ve 4.28 reyting ile 2 sırada yer aldı. MasterChef Türkiye şuanda aldığı reytingler ile Tv8’in Survivor’dan sonra en iyi ikinci yapımı konumunda 

MasterChef Türkiye’nin haftanın her günü yayınlanması gibi bir kosepti yok zaten aralık ayından sonrada artık Survivor sezonu da başlayacağı için bu tarih final için ayarlanmış bir tarih olmalı.