Sizce MasterChef Türkiye Kim Kazanacak? (Anket)

MasterChef Türkiye ilk bölümü ile 1 eylül 2018 cumartesi günü ekranlara geldi MasterChef Türkiye için aylarca süren seçimlerin sonunda yarışmaya sadece 14 şanslı aday devam etme hakkı kazandı. MasterChef Türkiye’yi yakından takip eden bir izleyici olarak MasterChef Türkiye yarışmacılarının bir çoğunun asıl mesleğinin aşçılık olmadığını bir çoğunun idareci olduğunu ve MasterChef Türkiye’ye şef olma ümidi ile geldiğini öğrendim.

Bazı isimler de var ki doğduğu andan itibaren mutfakta. Baba mesleği anne mesleği aşçılık olan ve şuanda da restoranlarda veya kendi işletmesinde usta; kebapçı olanlarda var. Bana kalırsa MasterChef Türkiye bir okul değil orası bir yarışma ve yarışmacılar oraya gelene kadara bir çok beceriyi zaten kazanarak gelmesi gerekirdi.

Bu nedenle ben MasterChef Türkiye’den bazı yarışmacıların kolaylıkla  eleneceğini düşünüyorum özellikle pastacı olarak tarif edilen aşçı adaylarının uzmanlıkları pastanecilik olduğu için onlarda ilk elenecekler arasında yer alacak zira yemek yapmayı bilmiyorlar bunlardan biri de Ezgi ve Burcu.

Diğer taraftan gerçekten şef aşçı olarak yarışmaya katılmış isimlerden garip tavırları ile pek sevilmese de bence yarışmanın önemli final adaylarından. Murat şeflerle ve diğer yarışmacılarla takışıyor diskalifiye olmadan finale kadar gelebilirse tabi.

Diğer taraftan deneyimli bir aşçı da Meltem. Meltem günlük hayatında da profesyonel anlamda aşçı olarak görev yapıyor ve eli çok lezzetli. Mehmet bey tam bir kepabçı. Kebap yemeklerinde eline kimse su dökemez ama Mehmet beyin de sorunu sadece et yemeklerine marrifetli olması.

Bir Mehmet Alp Bey var ki hem yemeklerde hem pastada çok mahareti bir aşçı. Bir çok yarışmadan zaten dereceleri var. Diğer taraftan genç aşçı Eslem  aşçılık eğitimi almış başarısını ispat etmiş genç isimler.

Kerem ve Umut’da bence MasterChef Türkiye’ye ilk veda edecek isimlerden; ama tabi uzun soluklu bir yarışma kimin kazanacağı da şimdiden tahmin etmek de zor.

MasterChef Türkiye’yi Sizce Kim Kazanır?

MasterChef Türkiye'yi Sizce Kim Kazanır?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sizce MasterChef Türkiye Kim Kazanacak? (Anket) (1 Yorum)