Masum 14. Bölüm 15. Bölüm Özeti 5 Nisan 6 Nisan Gopi Evden Ayrılmayı Düşünüyor

Masum dizisinde Gopi, Ahem’i kahvaltısız gönderdiği için üzülürken bir yandan da ütü yapıyordur. Ütüyü tamamlayan Gopi salona gider. Raşi Hetal’e gider ve ütüyü bitirdiğini söyler. Aslında tüm ütüyü Gopi yapmıştır. Ayrıca Raşi Ahem’in gömleği ve Koki’nin sarisini ütüden sonra buruşturmuştur. Koki Gopi’den ütüleri göstermesini ister. Gopi yaptığı ütüeri getirir. Kokila gömleğin ve sarisinin buruşuk olduğunu görünce hakaretlere başlar ve hizmetçiden ütü masasını getirmesini ister. Masum 14. Bölüm Özeti başlıyor.

Masum 5 Nisan Özeti

Gopi telefonun çaldığını duyunca cevap verir. Ahem’in sekreteri evde bir dosya kaldığını söyler ve onu göndermelerini ister. Gopi okuma yazma bilmediği için bir sürü dosyadan hangisini göndereceğini bilemez ve tamamını gönderir. Ahem toplantıya başlarken sekreter bir yığın dosyayla gelir ve bunları Kokila’nın gönderdiğini söyler. Toplantıya katılanlar Kokila’nın okuma yazma bilmediğini düşünerek dedikoduya başlarlar. Ahem dosyaı kimin gönderdiğini iyi biliyordur. 1 32

Raşi mesaiden kazandığı parayla kuyumcunun yolunu tutar ve Raşi için bilezik alır. Ahem eve bir hışımla gelir. Kokila ve Gopi arkasından odasına kadar gelirler. Ahem Kokila’ya zor zamanlarımda bana yardımcı olacak bir kişiyle evlenmiştim ancak o kişi bu gün benim küçük düşmama sebeb oldu diyerek Gopi’yi azarlar. Gopi ve Kokila odadan çıkarlar. Jigar aldığı hediyeyi Raşi’ye verir. Raşi başka tasarımların daha iyi olduğunu söyleyerek Jigar’ı şok etse de daha sonra beğendiğini söyleyerek Jigar’a teşekkür eder.

2 32

Ahem diz üstü bilgisayarında çalışırken Gopi elinde çay ile gelir. Ahem çayı bırakıp gitmesini ister. Bu sırada Ahem’e bir telefon gelir. Ahem eline kalem alır ve karşıdaki kişinin verdiği adresi alırken tekrarlayarak kağıda yazar. Gopi kapıdan çıkarken Ahem çayı kağıda döker ve bu adresini çok önemli olduğunu söyleyerek endişelenir. Gopi adresi tekrar edince Ahem şaşkın şaşkın ona bakar. Urmila Raşi’ye Gopi’nin evden bir an önce gitmesi için yeni planından bahseder. Onların planı tutmuştur. Gopi evden ayrılmaya karar verir. Masum 5 Nisan Özeti sona erdi.

Masum 15. Bölüm Özeti

Raşi annesini arar ve Gopi’yi ikna ettiğini söyler. Urmila Raşi’ye kızar ve şimdi herkes senin Gopi’yi gönderdiğini düşünecek diyerek Gopi’yi evde tutmasını ister. Raşi koşarak Gopi’nin odasına gider ancak Gopi gitmiştir. Raşi endişeyle Hetal’e Gopi’nin evde olmadığını söyler. Hetal ve büyük anne korkuyla dışarı çıkarlar ve Gopi’yi dış kapıda ağlarken görürler. Hetal Gopi’ye sarılır ve onu yeniden getirir. Masum 6 Nisan Özeti devam ediyor. 3 32

Kokila’nın kocası Parak Gopi’yi daha fazla sıkmaması konusunda eşini uyarır. Gopi kendini güvende hissetmediği için hata yapıyor diyerek Kokila’nin aklına girmeyi başarır. Hetal ve büyük anne Koki’nin davranışları hakkında konuşurlarken Koki de gelir. Hizmetçi Gopi’nin uzun zamandır yemek yemediğini söylüyor. Büyük anne neden yemediğini Gopi’ye sormamız gerek derken Koki yine düşüncelere dalıyor.

Gopi sari ütülerken derin düşüncelere dalar. Bu sırada sari yanar. Koki yana sariyi görünce kızmaya başlar. Evin hizmetçisini çağırır ve bundan sonra Gopi’nin ütü yapmayacağını söyler ve Gopi’ye bir zarf uzatır. Gopi zarfın içinde anne ve babasının resimlerini görünce mutlu olur. Koki’de mutludur. Büyük anne ve Hetal bu davranışa sevinirken Raşi sinirden çatlamak üzeredir. 4 28

Koki, hizmetçiyi çağırır ve Gopi için yiyecek hazırlamasını ister. Gopi’ye de hayatını devam ettirmesi için yemesi gerektiğini söyler. Koki bir anda değişmiş gibidir. Gopi’ye iyi davranıyordur. Gopi anne ve babasının resmine bakarak evdeki herkesin kendisini sevdiğini ancak Ahem’in karısı olmayı hak etmediğini söyler. BU yüzden kötü birisi olarak evden kovulacağını belirtir. Ne yazık ki Urmila ve Raşi’nin planına sadık klaıyor. Hem de Koki gibi birisini yanına almışken. Masum 6 Nisan Özeti sona erdi.

Masum 14. ve 15. Bölüm Fragmanı