Masum 252. Bölüm Özeti 29 Kasım Çocuklar Evliliğe Engel Olabilecek Mi

Masum dizisinde TM(Tolu Molu) Rada’nın Ahem ile evlenmesini istemiyor. Rada’ya kaba hareketler yapmaya karar verirler. Tolu Rada’nın saçını çekerken Hetal gelir ve onu azarlar. Ardından Raşi’yi uyarır. Vidya ise Ahem’den telefon bekliyor. Vidya uzun süre bekledikten sonra Ahem’i kendisi arar. Ahem onunla konuşurken Mira’yı hatırlar. Görüşme bitince Vidya ikizleri arar ve neden babasıyla tanıştırmadıklarını sorar. İkizler daha sonra tanıştırmaya söz verirler. Masum 29 Kasım Özeti devam ediyor.

Masum 252. Bölüm Özeti

Gopi Vidya’yı telefonla görüşürken görür. İkizlerle görüştüğünü duyunca sevinir ve onları büyüklere saygılı olmaları konusunda uyarır. TM salona iner ve Ahem’in yanına giderek Gopi ve evlilikleri ile ilgili her şeyi bildiklerini söylerler. Herkes bir anda şok olur. Ahem’den evlenmemesini isterler. Hetal çocukları yalan yanlış bilgilerle doldurduğu için Raşi’yi azarlar. İkizler Vidya’dan bahsetmek üzereyken Raşi onları susturur. Rada çocuklar rıza göstermeden evlenemeyeceğini belirtir.

Hetal herkesi susturur ve evlilik gerçekleşinceye kadar düzeni Raşi’nin sağlayacağını söyler ve Raşi’yi odasına gönderir. Ertesi sabah Gopi Vidya’yı kıyafetlerini giymiş bir şekilde bulur ve şaşırır. Ona kahvaltı hazırlar ancak Vidya aç olmadığını söyler. İkizlere telefon etmek için acele eder. Gopi kızının bu haline gülüyor. Modi ailesi evlilik öncesi dua için tapınağa gider. Vidya ikizleri aradığında onlar Jihgar ve Raşi ile tapınak yolunda. Telefonun sesini duyamıyorlar.11 13

Modi ailesi tapınağa giriş yaptığında Mira da oradadır ve ailesini bulmak için Tanrı’ya dua ediyor. Koki ve Ahem tapınağa girmezler. Koki Mira yok olduğundan beri güya Tanrı’ya küsmüştür. Ahem de annesinin izinde. Rada onları bir yolunu bulup içeri sokmayı düşünüyor ancak Raşi işine bakması konusunda onu uyarır. Papu, TM ve Mira bir araya gelirler ve Ahem ile Rada hakkında bir çözüm aramaya başlarlar.

Ahem onları bir arada görünce ne iş yaptıklarını sorar. Çocuklar Ahem’in her şeyi duyduğunu düşünürler. Ahem Mira’yı görünce daha önce onu gördüğünü hatırlar. Onunla konuşmak ister ancak Mira koşarak uzaklaşır. Olanları uzaktan izleyen Rada ne olduğunu düşünerek endişelenir. Pandit bir gün sonra için evlilik tarihi verir. Baa Hetal’den Madu’yu davet etmesini ister. Çocuklar bir mucize gerçekleşmesi için Tanrı’ya dua ederler.22 13

Modi ailesi Rada ile birlikte Urmi’nin evine giderek Madu’yu düğüne davet ederler. Madu kızıyla yalnız görüşmek istediğini söyler ve mutfağa geçerler. Madu bu evliliğin gerçekleşmesini istemediğini söylerken Rada en azından bir kızının mutlu olmasını görmesini ister. Modi ailesi merakla beklerken Rada annesinin düğüne geleceğini söyler. Raşi ve Urmi bu karardan memnun değiller. Madu da istemeyerek de olsa kızının mutluluğu için kabul ediyor. Çocuklar okula gidip Vidya ile bir çözüm bulmak isterler ve okula Ahem’in götürmesini isterler.

Ahem işleri olduğu için götüremeyeceğini söyler. Çocuklar Vidya’nın onu görmeyi çok istediğini söyleyerek duygusal şantaj yaparlar ancak Ahem bunu da yemez ve Jigar’ın bırakacağını söyler. Böylece çocukların bütün planları suya düşer. Ertesi sabah Ahem erkenden eve gelir. Koki seni 15.00 de bekliyorduk derken Ahem çocukları okula bırakmak için erken geldiğini söyler. Çocukların ümitleri tazelenirken Koki az sonra damatlık için terzinin geleceğini söyler ve Ahem’den gitmemesini ister. Çocuklar bir kere daha üzülürler.33 12

Papu Koki’ye sarılır ve Ahem’in evlenmemesi için ona yalvarır. Koki büyüklerini işine karışmamasını ister. Çocukları arabaya kadar götüren Rada evlendikten sonra onlara işkence yapmayla tehdit eder. Çocuklar giderler. Vidya büyük bir umutla Ahem’i bekler ancak Ahem’i göremeyince hayal kırıklığı yaşayarak ağlar. Çocuklar Ahem’in Rada ile evleneceğini söylerler. Vidya daha fazla üzülürken çocuklar kardeş olarak bu evliliğe engel olmaya söz verirler. Masum 29 Kasım Özeti sona erdi.

Yorum yaz