Masum 287. Bölüm Özeti 3 Ocak Pari Koki’yi Tuzağa Düşürdüğünü Söyler

Masum dizisinde Pari Jigar’ı mutlu etmek için elinden geleni yapıyor. Soğuk şakalarıyla onu güldürmeye çalışır. Ancak Jigar her defasında sinirle uzaklaşır. Pari Jigar’ın odasına gider ve onu gıdıklar. Bağrışmalara gelen Modi ailesi Jigar’ı öfkeyle ayrılırken görürler. Koki Jigar’ı mutlu etmek istiyorsan onun gönlüne girmen gerekir diye öğüt verir. Urmi’nin tanıştığı sahtekar din adamı Urmi’nin evine gelir. Raşi’nin ruhuyla konuşturacağını söyler. Urmi Raşi’nin ruhu ile konuştuğunu zannederken sahtekar Urmi’nin evini soymaya başlar. Masum 3 Ocak Özeti devam ediyor.

Masum 287. Bölüm Özeti

Kinjal Papu’nun kıyafetlerini almak için Urmi’nin evine geldiğinde Urmi’nin telefonla meşgul olduğunu ve sahtekarın da hırsızlık yaptığını görür. Papu Urmi’yi çağırır. Kinjal sen telefonla meşgulken bu adam evini soyuyor diye tepki gösterirken sahtekar çaldığı mücevherleri Kinjal’in çantasına koyar ve onu suçlar. Urmi Kinjal’den çantasını açmasını ister. Kinjal çantasındaki mücevherleri görünce şaşırır. Sahtekar Kinjal’i kovmasını ister. Urmi de öyle yapar.

Kinjal eve geri döner ve dolaptaki mücevherleri alır. Urmila onu durdurmaya çalışır ve polisi arayacağını söyler. Kinjal bu altınları Modi konağından çaldığını biliyorum diyerek polisi arayabileceğini söyler. Urmi o altınları sana yedirmeyeceğim diye tehdit eder. Jigar çocuklara matematik dersi anlatırken Pari onları izliyor. Jigar bir süre ayrılınca Pari çocuklara gelir ve oyun oynamak istediğini söyler. Çocuklar Jigar’ın ders çalıştırdığını ve ödevlerini tamamlayacaklarını söyler. Pari Jigar’ın izin verdiğini söyler. Çocuklar sevinçle dışarı çıkarlar.

Dışarıda yağan yağmura aldırış etmeden top oynarlar. Jigar çocukların top oynadığını görür ve içeri girmelerini ister. Ancak çocuklar onun da gelmesini isterler. Jigar çocukların yanına gider ve onlarla oynar. Yüzünün gülmesi tüm Modi’yi mutlu eder. Jigar ve çocuklar içeri girer. Jigar neden ödevleri tamamlamadıklarını sorar. Çocuklar Pari’nin izin verdiğini anlatır. Jigar Pari’yi yalan söylediği için azarlar.1 37

Gopi Koki’den Pari’ye inanmamasını ister. Koki Pari’nin annesini çok küçükken kaybettiğini ve ona doğruyu anlatacak kimsesi olmadığı için bu şekilde yetiştiğini, Raşi’nin ölümünden sonra Jigar’In ilk kez bugün Pari sayesinde güldüğünü söyleyerek Pari’ye sahip çıkmaları gerektiğini söyler. Gopi Koki’nin fikrini değiştirecek kanıt bulmayı düşünüyor. Pari babasıyla telefond konuşurken Koki’yi tuzağa düşürmeyi başardığını ancak Gopi’nin sorun çıkardığını söyler.

Koki Pari’ye sarılırken Gopi onları görür ve bu sefer ihanete uğramaması için Tanrı’ya dua eder. Koki Pari’ye bundan sonra evin tüm işleri ile ilgileneceğini duyurur. Ondan çocukları uyandırmasını ve kahvaltılarını hazırlamasını ister. Pari sabah çocukların odasına gider ve onları uyandırmak için uğraşır ancak çocukları 10 dakika sonra uyandırırım diyerek uyur. Gopi Koki’den çocukları sorar. Koki Pari’nin onları uyandırmaya gittiğini söyler. Çocuklar yarım saatten daha fazla süredir aşağıya inmeyince Koki Gopi’yi çocukların odasına gönderir.11 26

Gopi Pari’yi uyurken görür ve onu çocuklarla birlikte uyandırır. Pari çocukların 10 dakika daha uyumalarını istediği için izin verdiğini söyler. Koki Gopi’den Pari’yi yardım etmesini ve onu yetiştirmesini ister. Urmi, Kinjal’in evine gider ve altınları çalmaya çalışırken Kinjal’e suç üstü yakalanır. Kinjal Koki’ye her şeyi anlatacağım deyince Urmi altınları bırakır.

Pari gece üçe alarm kurar ve herkes sese uyanır. Koki bu saatte neden kalktığını sorar. Pari bu gün tej orucu olduğunu ve Jigar için oruç tutmak istediğini söyler. Masum 3 Ocak Özeti sona erdi.