Masum 304. Bölüm Özeti 20 Ocak Rada Oyunlarıyla Pari ile Koki’nin Arasını Açar

Masum dizisinde Mira ve Modi ailesi dans yerine ulaşırlar. Rada orada bulunanları zenginlere karşı kışkırtırken Gopi duyar ve böyle konuşursa onu tokatlayacağını söyler. Yarışma başlar. Rada’nın daha önce makasladığı Mira’nın halkası parçalanmaya başlar. Mira parçalara bastıkça ayağı yaralanır. Mira dayanacak hali kalmayana kadar devam eder. Gopi ve Pari Mira’ya yardım ederek yarışmadan çekerler. Masum 20 Ocak Özeti devam ediyor.

Pari bilek halkasının birileri tarafından tahrif edildiğini söylerken Koki gelir ve kimseyi suçlamamalarını ister. Pari açıklamaya çalışsa da Koki aile meselelerine karışmaması için onu azarlar. Gopi Pari’nin haksız yere azarlanmasına karşı çıkar. Koki ikisinin işbirliği yaptığını ve birbirlerini kurtarmaya çalıştığını söyler. Modi ailesi eve döner. Mira için sınav heyecanı başlar. Zira Gopi onun sınavda başarılı olacağına dair Koki’ye söz vermiştir. Pari İngilizce sınavı için onu çalıştırır.

Ertesi gün Mira okuldan gelir ve İngilizce yerine Matematik yazılısı olduğunu söyler. Koki Gopi’yi suçlamaya başlar. Pari ders çizelgesini kontrol ettiğini ve bunun nasıl olduğunu anlamadığını söyler. Koki Mira’nın ders çizelgesini Pari’nin değiştirdiğini söyler. Pari de Mira’nın bileğine taktığı halkayı Koki’nin tahrif ettiğini söyler. Ortalık bir anda karışır. Rada işlerin bu kadar kötüye gidebileceğini düşünmediğini söyleyerek sırıtıyor. Mira ders çizelgesini Gopi’ye gösterir. Çizelgede İngilizce yazan yerde beyazlatıcı izini görür. Gopi arkadaşlarının şaka  yapmış olabileceğini söyler. Mira çizelgeyi çantasından hiç çıkarmadığını söyler.11 33

Pari Gopi’nin uyarısı ile Koki’nin odasına gider ve özür dilemek ister ancak Koki onu dinlemek istemez. Ahem Koki’nin sesini duyar ve Pari’den annesini rahatsız etmemesini ister. Pari odadan ayrılırken bilinmeyen bir hayranından mesaj alarak gerilir. Müteahhit Urmi’yi arar ve ev işini halledemiyorsa avans olarak verdiği parayı vermesini ister. Aksi taktirde adamlarını göndereceğini söyler. Aldığı parayı arabanın peşinatına ödeyen Urmi şirketi arar ve parayı ister. Ancak şirket veremeyeceğini söyler.

Urmi şirkete gider ve paraya çok ihtiyacı olduğunu söyler. Adam inanmak istemez. Kinjal ve Papu da oraya gelir ve Urmi’nin doğru konuştuğunu, Papu’nun bile eski kıyafetler giydiğini söyler. Adam acır ve 1000 lira yerine 700 lira verir. Urmi parasının tamamını isterken Kinjla şimdi elindekinden de olacaksın diyerek ayrılmalarını ister. Gopi Rada’nın odasında Mira’nın halkalarından bir parça bulur. Ayrıca çizelgenin yanında kırık bir tırnak parçası görür. Eşleştirme sonucu Rada’ya ait olduğunu fark eder ve salona gelir.22 31

Rada’nın çizelgeyi değiştirdiğini ve halkayı tahrif ettiğini açıklar. Rada ondan delil ister. Gopi bulduklarını getirirken Koki şoktadır. Gopi yere bir kaç bardak atar ve kırıkların üzerinde Rada’nın dans etmesini ister. Bu şekilde Mira’nın acısını anlayabilecektir. Rada hamile olduğunu hatırlatırken Gopi doğmamış çocuk için endişelendiğini ancak büyük çocukları düşünmediğini söyler. Pari Rada suçunu kabul ederse dans etmeyeceğini söyler. Rada Mira’nın halkasını ve çizelgesini tahrif ettiğini itiraf eder. Koki şok olurken Rada’yı çocuklar konusunda uyarır.

Koki derin uykuda iken biri odasına girer ve baba yadigarı atkısını alır ve onu farenin önüne koyar. Ardından eski yerine bırakıp odadan çıkar. Koki uyanınca baba yadigarı atkıyı görür ve delik deşik olduğunu görür. Sinirle salona iner ve Pari’ye kızar. Pari atkının fare tarafından parçalandığını söyler. Koki haklı olduğunu söyler ve atkıyı alıp odasına gider. Koki lavaboya gidince biri atkıyı alır ve götürür. Koki atkıyı göremeyince deliye döner ve Hetal’e atkıyı sorar. Hetal Pari’nin elinde gördüğünü söyler.33 31

Koki Pari’nin odasına gider ve ne cesaretle atkımı alırsın diye bağırır. Pari tamir ettiği atkıyı ona verir. Koki’nin yelkenleri bir anca iner ve izin vermeden aldığı için Pari’ye kızar. Pari izin isteseydim vermezdin ancak şimdi daha iyi oldu diyerek Koki’den teşekkürü kapar. Rada onları samimi bir şekilde görünce sinirlenir. İnşaat firmasından adamlar gelir ve 1000 lirayı Urmi’nin vermesini isterler. Urmi 700 lirası olduğunu söyler ancak adamlar evdeki eşyaları da alacaklarını söyler. Komşular gelir ve 300 lirayı adamlara verirler. Urmi onlara teşekkür eder.

Koki ekmek kırıntıları görür ve kırıntıları Pari’nin odasına kadar takip eder. Kafes içinde bir fare görünce şok olur. Pari farenin buraya nereden geldiğini bilmediğini söylerken Koki bunu beni etkilemek için yaptığını biliyorum diyerek ona bağırır. Gopi  Pari’nin tarafını alır. Jigar işten gelir ve neler olduğunu sorar. Rada Pari’nin Koki’yi etkilemek için eve fare getirdiğini ve Koki’nin atkısını mahvettiğini söyler. Jigar çocukça davranışları nedeniyle Pari’ye kızarken Pari hata yapmadığını söyler.44 22

Ahem telaşla gelir ve müşteriler için tuttuğu otelin ayarlanmadığını söyler. Pari müşterileri eve getirmesini ister. Ahem de fikri destekleyince hazırlıklar başlar. Eve gelen müşteri Pari’nin yakından tanıdığı biridir. Masum 20 Ocak Özeti sona erdi.