Uyanış: Büyük Selçuklu Faysal Kimdir? Amacı Ne? Gerçekte Kimdir?

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi oyuncu kadrosuna ünlü oyuncu İsmail Ege Şaşmaz dahil oldu. Son olarak Sen Çal Kapımı dizisinde Kaan karakterine hayat veren İsmail Ege Şaşmaz şimdi de Uyanış: Büyük Selçuklu dizsinde Faysal karakterine hayat verecek.

Uyanış: Büyük Selçuklu Faysal Kimdir?

Faysal Batınilerin yeni lideri Hasan Sabbah’ın ajanıdır. Hasan Sabbah ile birlikte Selçukluları bitirmek için çok büyük bir plana imza atacak olan Faysal zekası ile Selçukluların en büyük düşmanlarından biri olacak. Farklı stili ile dikkat çekecek Faysal Hasan Sabbah’ın en önemli adamlarından biri olacak. Hasan Sabbah  Faysal’ı yetimhaneden kurtarmış ve özel olarak kendi eğitmiştir; şimdi de kuracağı Batını devletinin meliki yapacaktır. Yıllar önce anne ve babasının bıraktığı cami avlusundan kendisini kurtaran Hasan Sabbah’a Faysal gönülden bağlıdır.

Tüccar Faysal olarak kendini tanıtan Faysal Selemzar’da ticaret yapan büyük bir tüccar olarak diziye dahil olacak ve Emir İltereber’in borçlu olduğu bir tüccara hayat verecek.

Uyanis Buyuk Selcuklu faysal resimleri

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Faysal kendini halka daha sonra Berkyaruk olarak tanıtacaktır. Berkyaruk ise Sultan Melikşah’ın en büyük oğludur ve devlet yönetimini öğrenmesi için melik olarak gönderilmiştir.

Uyanış: Büyük Selçuklu Faysal’ın Amacı Ne?

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Faysal’ın amacı Selçukluları bitirmek Batınileri Anadolu da hakim kılmaktır.  Uyanis Buyuk Selcuklu Faysal

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisinde Faysal Gerçekte Tarihte Kimdir?

Gerçek tarihte Batınilerin bir çok ajanı vardır; Faysal karakteri de bu ajanlardan biridir.

İsmail Ege Şaşmaz Kimdir?

25 Kasım 1993 Manisa doğumlu olan İsmail Ege Şaşmaz kendisi gibi oyuncu olan Aytaç Şaşmaz’ın abisidir. Aytaç’tan 5 yaş büyük olan İsmail Ege Şaşmaz Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Tiyatroya çocukluğundan beri ilgili olan İsmail Ege Şaşmaz gençlik döneminde Manisa Beledi Tiyatrosund oyunlara çıkmıştır. 20 yaşında dönemin en önemli projelerinden biri olan Güneşi Beklerken’e seçilen ve dizi de Barış karakteri ile yardımcı başrolde yer alan İsmail Ege Şaşmaz müthiş bir çıkış yakalamıştır daha ilk projesinde.

İsmail Ege Şaşmaz daha sonra bir yaz dizisi olan Günebakan’da Rüzgar karakteri ile ilk başrol deneyimini yaşamıştır. 2016 da ise Aşk Yalanı Sever ve Aşk Laftan Anlamaz dizilerinde yan rollerde olsa da İsmail Ege Şaşmaz çıkışını sürdürmüştür.

Trt 1 de yayınlanan Lise Devriyesi dizisinde bir kez daha başrole çıkan İsmail Ege Şaşmaz ne yazık ki bu dizi ile tutunamamış ve yine Trt 1 dizisi olan Mehmetçik Kut’ül Amare’de Mehmet rolü ile bir kez daha izleyicisi ile buluşmuştur. İsmail Ege Şaşmaz mayıs 2019 da askerliğini bedelli olarak yapmıştır.ismail ege sasmaz 2021

İsmail Ege Şaşmaz Kaç Yaşında?

İsmail Ege Şaşmaz 25 Kasım 1993 de dünyaya gelmiştir 2020 itibari ile 27 yaşının içindedir.

İsmail Ege Şaşmaz’ın Boyu Kilosu?

İsmail Ege Şaşmaz’ı boyu 1.83 cm’dir. İsmail Ege Şaşmaz 76 Kg’dır.

İsmail Ege Şaşmaz’ın Sevgilisi Kız Arkadaşı

İsmail Ege Şaşmaz yaklaşık 3 yıl oyuncu Dila Danışman ile aşk yaşadıktan sonra 2020 yılında ismi bilinmeyen ancak ünlü bir manejerlik şirketinin sahibi olduğu bilinen bir bayan ile aşk yaşadığını kendi ağzında açıkladı. İşte İsmail Ege Şaşmaz’ın yeni sevgilisi