Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Ölecek mi?

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Ölecek mi? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi haziran ayında sezon finali yaparak izleyicisine kısa süreliğine veda edecek. Uyanış Büyük Selçuklu  dizisinin sezon finalinde ise dizi de bir çok ayrılık yaşanacak; bu ayrılıklardan biri de dizinin sevilen karakteri Turna Hatun ile ilgili olacak.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin sezon finalinde Sevda Erginci’nin hayat verdiği Turna Hatun karakteri ölecek ve Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu  dizisinden ayrılacak. Bir çok oyuncu ile Uyanış Büyük Selçuklu  dizisinin 2. sezonu için yeni anlaşmalar yapılırken Sevda Erginci ile yeni sezon anlaşması yapılmadı bu da Sevda Erginci’nin Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden ayrılığı anlamına geliyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Ölecek mi?

Uyanış Büyük Selçuklu dizsinde Turna Hatun senaryoda ki yeri bitti. Bilindiği üzere Turna Hatun Şelemzar emirinin kızıydı. Daha sonra Melik Sencer ile tanışan ve onunla büyük bir aşk yaşayan Turna Hatun daha sonra da Sencer ile evlendi. Sencer’e bir de kız evlat verecek olan Turna Hatun obaya yapılan bir saldırı da şehit edilecek ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisi senaryosundan Turna Hatun çıkarılacak.

Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Ölecek mi? sorusunun cevabı kesinlikle evet olacak.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bir çok yönü ile gerçek tarih ile bağdaşsa da bir çok önemli tarihi gerçeklikten çok uzak. Özellikle Sencer büyümüşken hala Melikşah’ın hayatta olması gerçek tarihi ile temelden çakışmaktadır. Gerçek tarihte Ahmed Sencer’in eşleri bilinmemektedir; ancak Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Ahmed Sencer için yeni bir aşk yazılacak ve dizinin senaryosu uzayacak. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi böylelikle sadece tarihi bir dizi olmaktan çıkacak ve içine aşkta katılacak.

 Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu’dan Neden Ayrıldı?

Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu’dan Neden Ayrıldı? Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden senaryo gereği ayrıldı. Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden kendi isteği ile ayrılmadı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden ayrıldığına da çok üzüldü. Sevda Erginci Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde devam etmek istiyordu. Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun Ölecek mi? sorusunu böylece cevaplamış olduk. Sorularınızı yorum olarak sitemize iletebilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden ayrılacak olan ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisine yeni gelen oyuncuların listesi için tıklayınız Ayrılan Oyuncular