Masum 4. Bölüm Özeti 26 Mart Ahem ve Gopi Nişanlandı Ancak Anita Ne Olacak

Masum dizisinde nişan tarihinin öne çekilmesi başta Gopi ve ailesi olmak üzere herkesi şok etmişti. Ahem’in kız arkadaşı Anita bu durumu kabul etmek istemese de Kokila’nın dediği geçerli olacaktır. Masum 4. Bölüm Özeti başlıyor.

Nişan yüükleri takılsın diye herkes Ahem’i ararken Ahem Anita ile buluşmuştur. Anita sadece bir soru sormak istiyorum derken Kokila’nın sesi gelir. Anita hemen saklanırken Ahem ortaya çıkar. Kokila herkes seni ararken dışarda ne yapıyorsun diyerek Ahem’i panditin yanına getirir. Ahem isteksizce Gopi’ye nişan yüzüğünü takar. Şimdi dans zamanıdır. Hetal Urmila’nın üzgün olduğunu görür ve Raşa’nın Ahem gibi birisini bulacağından emin olduğunu söyler.

Dandiya için Jigar Aham ve Gopi’yi bir araya getirir ve dans etmelerini ister. Ahem’in gözü hala Anita’dır. Kinjal Anita’ya Ahem’in hala evlenmediğini ve bu yüzden Ahem’i terk etmemesini ister. Jigar ve Raşa da dandiya oynarken Jigar Gopi ile Ahem’i bir araya getirecek bir planı olduğunu söyler ve Raşa’dan yardım ister. Onların planıyla Ahem ve Gopi bir odada yalnız kalırlar. Kokila onları arıyordur. Merdivenlerden giderken Raşa onu durdurmaya çalışır ancak başaramaz.11 9

Gopi Ahem’e benim gibi bir cahili kabul ettiğin için teşekkür ederim derken Ahem onu duymuyor bile. Kokila gelir ve misafirler sizi sorarken burada ne işiniz var diye kızar. Ahem ayrılırken Kokila Gopi’yi fırçalar. Kinjal Aham’a Anita konusunda şu anda bile geç olmadığını söylerken Kokila gelir ve nişan haberlerinin basına verilmesini ister. Anita Ahem’in fotoğraflarına bakarak ağlarken Kokila gelir ve onu uyarır. Anita ona oğlunun mutluluğunu göremediğini söyler. Ahem’in karısı Gopi olacak diyerek ayrılır. Anita Ahem’i buluşmak için çağırır.

Küçük kız Pani mutfağı temizlerken Gopi’de bir şeyler pişiriyordur. Gopi Panna’ya nişandan bahseder. Panna neden işleri tek elle yapıyorsun diye sorarken Gopi diğer elindeki yüzüğe bakarak gülüyordur. Anita ve Ahem bir araya gelirler. Anita onu sevdiği ilk günü hatırlatırken Ahem her şeyi hatırladığını söyler. Ancak şimdi yapacak bir şeyleri olmadığını söyler. Anita çok üzülür ve kendini öldüreceğini söyler. 22 8

Anita arabasına giderken Ahem de son saniyede arabaya biner. Anita’nın arabayı deli gibi sürmesi Ahem’i korkutur. Araba uçuruma doğru giderken Ahem el frenini çekerek arabayı durdurabilir. Ahem Anita’yı dışarı çıkarır ve ne yapıyorsun diye tepki gösterir. Anita ona sarılırken Ahem de ona sarılır. Aslında bunlar birbirlerini seviyor ancak Kokila kanunları her şeyin üstünde geliyor. Anita her şeyi Kokila’ya anlatmak zorundasın diyerek Modi malikanesine gelirler.

Anita arabada beklerken Ahem Kokila’ya her şeyi anlatacağını söyler ve Anita’nın arabada beklemesini ister. Ahem Kokila’nın yanına geldiğinde Kokila ona damatlık elbisenin çok yakışacağını söyler. İlk kez bu kadar mutlu olduğunu söylerken ağlıyordur. Ahem bir şey söyleyemeden dışarı çıkar. Anita heyecanla Ahem’e ne oldu diye sorar. Ahem dünyadaki hiç bir mutluluğun annesinden daha önemli olmayacağını söyleyerek Anita’yı hayal kırıklığına uğratır. Anita arabasına binip uzaklaşır. 33 8

Ertesi gün mandap töreni yapılacaktır ve iki evde de aynı anda yapılması gerekiyordur. Urmila kızını Hetal’in yanına gönderirken Modi ailesinin bir misafiri gelmiştir. Damini ve kızı Sonal. Hetal onları Jigar ile de tanıştırıken Kinjal Raşa’nın burda ne işi var diye düşünüyor. Jigar Raşa’yı Sonal ile tanıştırır. Masum 26 Mart Özeti sona erdi.

Masum 4. Bölüm Fragmanı