Masum 446. Bölüm Özeti 12 Haziran Gopi Jagi İle Evlendi

Masum 446. Bölüm Özeti 12 Haziran‘da Jagi tüm gerçekleri öğrenmişti. Şimdi oyunun tamamlanması ve Radika’nın ortaya çıkmasındadır. Pandit Jagi ve Radika’yı ateşin başına oturtur. Gopi yanan ateşi söndürür ve bu evliliğin gerçekleşmeyeceğini söyler.

Radika’nın adamları silahlarını çeker ve uzaklaşmalarını ister. Sona silahlara sahte mermi koyduklarını söyleyince adamlar kaçar. Tolu/Molu Mangeş’i kaçarken yakalar ve yere atarlar. Mangeş’in kadın olmadığı ortaya çıkar. Her şeyi Radik’nın planladığını söyler. Kokila bombalı düzenekle gelir. Gopi kumandayı daha önce aldığı için tehlike sona ermiştir. Radika Gopi’nin ayaklarına kapanır ve Mangeş’i suçlar.

Radika timsah göz yaşları dökmeye devam eder. Jagi’yi çok sevdiğini ancak Mangeş’in onu kandırdığını söyler. Urvasi oğluna dokunmaması konusunda onu uyarır ve Radika’yı polise bildireceğini söyler. Jagi onu durdurur ve Radika ile evleneceğine dair Gopi’ye söz verdiğini söyler. Gopi bir hırsızla evlenmene müsade edemezdim derken Jagi benimle evlenirsen Radika ile evlenmeyeceğim der. Gopi’nin cevabı nettir: Hayır..1 82

Kokila Jagi’den Gopi’yi bu şekilde etkilemeye çalışmamasını ister. Jagi ise panditin önüne oturur ve evlilik ritüellerine başlamasını ister. Artık son tura gelinmiştir. Gopi koşarak gelir ve Jagi ile evlenmeye hazır olduğunu söyleyerek herkesi şok eder. Kokila ne yaptın diye bağırırken Gopi Jagi’nin ailesi için çok şey yaptığını şimdi onun hayatını mahvetmemesi için evlenmesi gerektiğini söyler.

Pandit ritüelleri yeniden başlatır. Son olarak Jagi mangalsutra takar ve sindoru sürer. Kokila Ahem’i düşünerek ağlar. Radika yerdeki bombalı yeleği alır. Mangeş 5 dakikaya ayarladığını söyler ve yeleği yere atıp kaçar. Jagi Gopi ile evlendiğini ve artık ölümün bile onu korkutmadığını söyleyerek bombayı yerden kaldırıp kapıyı kilitler. Dışarı çıktığında büyük bir gürültü duyulur. Urvasi Jagi diye bağırır. Urvasi ağlamaya başlar.2 87

Tolu/Molu dışarı çıkarlar ancak Jagi’yi göremezler. Jagi az sonra Tolu’nun omzuna dokunur. Bombayı dışarı attıktan sonra başka bir kapıdan geldiğini söyler. Herkes çok mutlu olur. Eve gelen polis Radika ve Mangeş’in peşinde olduklarını söyler. Jagi ve Gopi tapınağa giderler ve büyüklerinin duasını alırlar. Koki’nin ayaklarına dokunmaya çalışırlar ancak Koki öfkeyle geri çekilir. Urmila Koki’nin yakında öfkesinin sona ereceğini söyler.

Jagi Tanrı’ya dua eder. Jagi’yi Radika’dan kurtarmak için onunla evlenmek zorunda olduğunu düşünürken başı döner ve yere düşer. Jagi onu yatağına götürür. Bu sırada kendine gelen Gopi Jagi’nin yakınlaşmaya çalıştığını düşünerek ona tokat atar. Ardından Jagi ile aynı odada kalamayacağını söyleyerek Pari’nin odasına gider. Şaravan eve dönmeyince ailesi endişelenir. Bir süre sonra Şaravan tekerlekli sandalyede Gaura ile gelir. Daram annesini görünce sinirlenir. Mira bize bu kadar acı çektiren birini nasıl eve getirirsin diye bağırır.3 83

Şaravan Gaura’nın cezasını çektiğini, hatta ceza evinden çıktıktan sonra bile kimseye haber vermeden yalnız yaşamaya devam ettiğini söyler. Onu bu şekilde bırakamayacaklarını belirtir. Gaura torununu görene kadar evde kalmasına izin verilmesini ister. Masum 446. Bölüm Özeti 12 Haziran sona erdi.