Masum 57. Bölüm Özeti 18 Mayıs Raşi 8 Gün Koki’nin Sorumluluğunda Olacak

Masum dizisinde Nani gecenin bir yarısında gelinlerin odasını dolaşır. Önce Gopi’ye uğrar ve ona Ahem’in bileğine bağlaması için ip verir. Gopi şimdi Ahem’in uyuduğunu, daha sonra takacağını söyler. Nani daha sonra Raşi’nin odasına gider. Onlar uyuyordur. Jigar ve Raşi uyanır ve kapıda Nani’yi görünce Raşi yalakası bir şey mi oldu diye yerinden fırlar. Nani ona da ip verir. Raşi ipi Jigar’ın bileğine sevgiyle yakar. Masum 18 Mayıs Özeti başlıyor.

Masum 57. Bölüm Özeti

Gopi Ahem uyurken bileğine korkarak ipi bağlar. Ertesi sabah Nani gaura zamanını hatırlatır. Koki Gopi’nin her şeyi ayarladığını söyler. Raşi onları duyar ve hemen mutfağa koşar ve Gopi’nin hazırladığı pirinç lapasını çöpe döker. Dolaptaki pirinci de dışarıya atar. Gauraya özel olarak hazırlanan süte karıştırılmış pirinç lapasını kontrol için mutfağa gelen Gopi büyük bir sürpriz yaşar. Ancak yeniden yapmayı düşünür. Dolabı kontrol eder ve pirincin olmadığını görünce 2. bir şok daha yaşar.

Bu sırada Urmila ve ailesi Nani’nin daveti üzerine Modi malikanesine gelirler. Nani Urmila ile tanışırken Kinjal bir şey için odasına gider. Gopi misafirler için çay getirir. BU sırada aklı pirinçte. Tanrı’ya için için dua ederken mandirde duran pirinci fark eder. Raşi’nin planları suya düşer. Gopi pirinç lapası yapmayı başarır. Kinjal odasında derin düşüncelere dalmış, onun üzüldüğünü gören Gopi onu teselliye çalışır. Ancak Kinjal kendi evlilik hayatı olmayan bana bir şey anlatamaz diye onu bozar. Gopi üzülür.

Raşi Gopi’nin yaptığı gauraya su koyması için annesine söyler. Urmila mutfağa gider ve gauraya su katmak üzereyken Koki gelir ve gaurayı kurtarır. Raşi Gopi’yi küçük düşürmek için ona sarinin topuklu ayakkabı ile daha güzel görüneceğini söyler. Gopi de öyle yapar. Nani mandire yürürken Gopi ile Ahem’in birlikte gitmesini ister. Gopi’nin topuğu kırılır ve Ahem’e doğru düşer. Ahem onu tutmayı başarır. Gopi ayakkabılarını çıkararak mandire gider.11 53

Hetal Koki’ye Gopi’den Gaura’yı almasını aksi taktirde zarar göreceğini söyler. Koki sinirlenir ve aramıza girme diye uyarır. Ayrıca Raşi’nin çok sinsi olduğunu ve onu takip etmesi gerektiğini söyler. Nani onları duyar. Nani Gopi’den Hetal ve Koki’yi çağırmasını ister. Bu arada büyük anne ile evdeki huzursuzluktan konuşuyorlar. Koki ve Hetal gelince Nani onlara senin gelinin, benim gelinim tartışmasına girmemelerini ister. Bu yüzden gelinleri takas etmelerini ve 8 gün boyunca başa çıkmalarını ister.

Koki Gopi’nin meziyetlerinden bahsederken Raşi’nin vurdumduymaz olmasından bahseder. Nani işte bu yüzden takasın daha hayırlı olacağını söyler. Büyük anne de bu kararı destekleyince Koki ve Hetal gelinleri değiştirir. Gopi arka bahçede yorgan yıkarken Raşi bahçeyi suluyordur. Raşi Gopi’nin bu kadar ağır işleri nasıl yaptığını düşünürken Koki ve Hetal gelir ve Nani’nin aldığı kararı açıklarlar. Şimdi Gopi’nin bahçe sulamasını, Raşi’nin de yorgan yıkaması istenir.22 52

Urmila giderken Kinjal’in yemek yapması için mikro dalga fırının iyi olacağını söylemişti. Urmila eve döndüğünde gözü kapıda. Mikro dalga fırının gelmesini bekliyor. Bu sırada Raşi arar ve yorgan yıkadığını ve gelin değiştirme etkinliğinden bahseder. Urmila Nani’nin öyle göründüğüne bakma çok kurnaz birisi diye kızını uyarırken kapı çalınır. Urmi daha sonra görüşeceklerini söyleyerek kapıyı açar. Kargoyu görünce sevinir. Kargocu yanlış adres olduğunu söyleyince hevesi kursağında kalır. Kinjal onunla dalga geçer.

Raşi iyice yorulmuş odasına gelir ve annesini arayarak şikayette bulunur. Bu sırada Koki gelir ve telefonu elinden alarak Urmi’yi dinler. Urmi kızına çalışmak zorunda değilsin diye akıl verirken Koki kızını iyi yetiştirseydin bunlar olmazdı diye onu azarlar. Koki Raşi’den iş öğrenmesi için yarın perdeleri yıkamasını ve pirinç ayıklayarak yemek yapmasını ister. Ayrıca iş yaparken konuşmamasını ister ve ayrılır. 33 52

Urmila ve Kinjal çay içerken kapı yine çalar. Kapıdaki kargocu Koki’den gelen bir kutu getirmiştir. Urmila mikrodalga fırınım geldi diye çok sevinir. Urmila kutuyu açar ve şok olur. Masum 18 Mayıs Özeti sona erdi.

Masum 57. Bölüm Fragmanı

Masum 57. Bölüm Özeti 18 Mayıs Raşi 8 Gün Koki’nin Sorumluluğunda Olacak (1 Yorum)

  1. Admin aşk bi rüya özeti haziran bile verilmiş bu neden verilmiyor Allah aşkına iki günde bir belki belki bir özet lütfen at özetleri