Masum 58. Bölüm Özeti 19 Mayıs Büyük Düelloyu Kim Kazanacak

Masum dizisinde Raşi ve Gopi kaynana değiştirmişler ve 8 gün boyunca onların sorumluluğuna verilmişlerdi. Raşi Koki’nin sorumluluğunda zor anlar yaşarken Hetal’in sorumluluğundaki Gopi ise çok rahattır. Koki Raşi’ye gününü göstermek istercesine onu zorlarken Raşi kötülük bile düşünemeyecek kadar yorgun dişer. Urmila kendisine Koki tarafından gelen kargoyu açar. Kolide küçük tüp görünce şoka uğrarken Kinjal kahkahayla güler. Masum 19 Mayıs Özeti başlıyor.

Masum 58. Bölüm Özeti

Koki bütün gün Raşi’nin peşinde ve ona adeta göz açtırmıyor. Raşi buna rağmen hata yapar ve sorumluluklarını yerine getirmez. Koki onu azarlamaktan geri kalmaz. Raşi annesini yasak olmasına arar. Urmila kendisine Koki tarafından gönderilen küçük tüpten bahseder. Raşi o kadar çok yorgun ki Koki’ye kızmaya bile mecali kalmamış. Raşi de Gopi’nin göze girmeye başladığını söyler. Urmi o zaman onun hata yapmasını sağla diye akıl verir.11 54

Nani rahatsızlanınca eve doktor gelir ve Nani’nin kulak iltihabı olduğunu ve yüksek sesle müzik dinlenilmemesini ister. Doktor giderken Nani Koki’den Kinjal için mikro dalga gönderdiğini sorar. Raşi şimdi Koki’nin yalan söyleyeceğini düşünerek kulak misafiri olur. Ancak Koki Urmi’nin maddi durumunun kötü olduğunu, mikro dalga fırının çok elektrik yaktığını bu yüzden onu düşünerek ona tüpü ocak gönderdiğini söyler. Raşi’ye annen memnun kaldı mı diye sorar. Raşi evet diye başını sallar.

Kinjal fanın yavaş çalışmasından şikayetçidir. Dawal gelir ve sorun ne diye sorar. Kinjal havanın çok sıcak olduğunu söyler ve banyoya gider. Urmila Dawal’a gelir ve Kinjal’i rahatlatmak istiyorsan yatağına su serp der. Dawal da davar gibi Urmila’nın sözüne kanar ve Kinjal’in yatağını ıslar. Kinjal banyodan çıkar ve yatağına oturunca yatağı kim ıslattı diye bağırır. Urmi içeri gelir ve kendisinin önerisi olduğunu söyler. Kinjal’i eve soğutucu almaya zorlar ve gider. Dawal Urmi’nin yanına gider ve bu şekilde davranmanın ayıp olduğunu söyler. Urmi onu da azarlar.22 53

Gopi evin içindeki tapınakta dua ederken Nanni ve Koki de gelir. Bu sırada dışarda havai fişek sesleri duyulur. Nani kulaklarını kapatırken Koki Gopi’den dışarı çıkmasını ve sesleri engellemesini ister. Gopi dışarı çıkar ve adamlardan fişek patlatmamalarını ister. Adamlar aldırış etmeyince Gopi yalvarır. Bu sırada Ahem gelir ve adamların fişeklerini bir çantaya doldurur ve etrafı rahatsız etmemelerini ister. Adam bu gün dandiya günü olduğunu, sokağın da herkesin malı olduğunu söyleyerek Ahem’i uyarır.

Ahem Gopi’den içeri girmesini ister. Bu sırada Urmi ve Kinjal Modi evine gelirler. Nani Kinjal’i görünce mutlu olur. Kinjal’in kolundaki lekeler Hetal’in dikkatini çekerken Urmi evdeki fanın yetersiz olduğu için sıcağın alerji yaptığını söyler. Dawal ilk maaşıyla eve klima alacağını söyler. Nani dışardaki sesleri kestiği için Gopi’ye teşekkür eder. Gopi ben bir şey yapmadım Ahem yaptı der. Ahem elinde bir torba dolusu fişekle içeri girer.

33 53

Ahem şimdi kimse fişak patlatamayacak derken kapı zili çalar. Kapıda Savita ve ailesinden bir kaç kişi görünür. Savita Ahem’i hırsızlıkla suçlar. Hinistan’ın dünya kupasına katılacağını ve düny akupası boyunca takımlarını desteklemek için havai fişek patlatacaklarını söyler. Koki bizde ülkemizi çok seviyoruz ama evde hasta annem var diyerek Savita’yı uyarır. Ancak Savita o zaman annenin kulağına pamuk tıkarsın ya da başka bir yere götürürsün diye dalga geçer.44 43

Savita aileler arasında kriket düzenleyeceklerini Koki’nin ailesi kazanırsa bir tek havai fişek bile patlatmayacaklarını söyler. Koki bu düelloyu kabul eder. Kriket için sahaya inen Koki ailesi yeterli sayıyı bulamayınca Koki Gopi ve Raşi’den de oyuna girmesini ister. Ancak Ahem yüzümü öne eğmek istemiyorum diyerek Gopi’den oyuna girmemesini ister. Gopi otururken Kinjal oyuna dahil olur. Masum 19 Mayıs Özeti sona erdi.

Masum 58. Bölüm Fragmanı