Melik Tekiş Ölecek mi? Atılgan Gümüş Uyanış Büyük Selçuklu’dan Ayrılacak mı?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 29 martta ekranlara gelen 26. bölümünde Melik Tekiş ve Sultan Melikşah karşı karşıya geldi. Sultan Melikşah’ın asker sayısı Melik Tekiş’ten kat be kat fazla olmasına rağmen Sultan Melikşah kimsenin kanı dökülmesin diye Melik Tekiş ile teke tek kılıç mücadelesine çıktı.

Yapılan kılıç mücadelesini kazanan Sultan Melikşah oldu ancak Melik Tekiş ölmeden önce abisinden af diledi ve hatasını artık anladığını her şeyden vaz geçtiğini söyledi. Peki Sultan Melikşah kardeşi Melik Tekiş’i affedecek mi? Melik Tekiş Ölecek mi?

Melik Tekiş Ölecek mi?

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş Ölecek mi? sorusunun en net cevabı hayır Melik Tekiş ölmeyecek olacak. Gerçek tarihte de var olan ve bütün tarih kitaplarında yer verilen bu olayda Nişabur bölgesinde karşı karşıya gelen iki ordudan Sultan Melikşah’ın ordusu bariz üstün olunca Melik Tekiş teslim olmayı kabul edecek ancak Sultan Melikşah Melik Tekiş’e son bir şans vererek kardeş katili olmak istemeyecektir.

Atılgan Gümüş Uyanış Büyük Selçuklu’dan Ayrılacak mı?

Atılgan Gümüş Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden ayrılacak mı sorusunun da kesin cevabı ayrılmayacak olacak.

Atılgan Gümüş Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile sezon sonuna kadar sözleşme yaptı; eğer çok özel bir hastalık durumu olmazsa Atılgan Gümüş Uyanış Büyük Selçuklu dizisine devam edecek zira daha Melik Tekiş’in çok isyan deneyimi olacak ve ortalığı daha çok karıştıracak.

Melikşah’In Musul seferi sırasında yeniden isyan hareketine başlayan Melik Tekiş’i bu sefer affetmeyecek olsan Sultan Melikşah onun gözüne mil çektirecek ve bu tehlikeyi ortadan kaldıracak hem de kardeş katili olmaktan kurtulacaktır.

Tavsiye

Hakime Hanım Oyuncuları