Nefise Öldü! Eslem Akar Güvercin Dizisinden Neden Ayrıldı? İşte Cevabı

Daha önce Avluı ve Tek Yürek dizilerinde yıldızı parlayan yıldız oyuncu Eslem Akar Güvercin dizisi çekimlerine devam ediyor. Güvercin dizisinde hayat verdiği Nefise karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Eslem Akar’ın Güvercin dizisinden ayrılıp ayrılmayacağı merak konusu oldu. Güvercin dizisinde Nefise ölecek mi?

Eslem Akar Güvercin Dizisinden Ayrılacak mı?

Eslem Akar Güvercin dizisinden ayrılmayacak. Güvercin dizisinde ölen Nefis değil Nefise’nin daha doğmamış bebeği olacak. Böylelikle Eslem Akar Güvercin dizisinden ayrılmayacak. Eslem Akar Güvercin dizisinde yer almaya devam edecek.

Güvercin Nefise Öldü mü

Güvercin dizisinin 23 şubat pazar akşamı ekranlara gelen 11. bölümünde Celil ve Kasım arasında Emel meselesi yüzünden kan dökülme durumuna gelecek. Kasım eşi Emel’e açık açık ilanı aşk eden Celil’i öldürmek isteyecek. Celil yıllar önce Emel ile ben evlenecektim Emel gerçekte benim hakkım deyince Kasım silahı çeker ve tam Celil’i vuracakken araya giren Zeliha silahı alır almasına ama silah ateş alır ve vurulan Nefise olur.

Eslem Akar Güvercin dizisinde sevilen bir karakter olan Nefise’ye hayat vermekteydi. Nefise Cibranoğullarının kızıydı ve babasının katili olarak bilinen Bedir’in oğlu Müslüm’e körkütük aşı olmuştu. Nefise her ne kadar her şeye rağmen aşkının peşinde koşsa ve Müslüm ile evlense de ne yazık ki maddi sorunlar nedeniyle mutlu olamamıştı.

Son dönemde Müslüm ve ailesinin yaşadığı maddi sıkıntılara katlanan Nefise bir de hamile olunca bebeğini böyle bir ortamda büyütmek istememiş ve artık Müslüm’ü sıkıştırmaya başlamıştı; ancak olmadı Nefise talihsiz bir kaza kurşunu ile vuruldu ve ölen Nefise değil bebeği oldu.

Nefise ölen bebeği ile artık kocası Müslüm’e ve Gavi’lere düşman olacak. 

eslem akar Güvercinden neden ayrıldı

Güvercin Nefise Ölüyor mu?

Eslem Akar Güvercin Dizisinden Neden Ayrıldı?

Pastel Filmin yapımcılığını üstlendiği Güvercin dizisinde çok önemli bir ayrılık yaşanacak. Senarist Halil Özer’in isteği ile Eslem Akar Güvercin dizisinden ayrılmak zorunda kalacak.

Daha önce Avluı ve Tek Yürek dizilerinde yıldızı parlayan yıldız oyuncu Eslem Akar Güvercin dizisi çekimlerini tamamladı ve Gaziantep’ten ayrıldı. Güvercin dizisinde hayat verdiği Nefise karakterinin ölmesi ile çok sevdiği Güvercin dizisinden ayrılan Eslem Akar İstanbul’un yolunu tuttu.

Eslem Akar’ın Güvercin dizisinden ayrılması tamamen senaryo gereği gerçekleşmiş bir durumdur. Güvercin dizisinde başrol karakterler Nefise ile Müslüm değildir; başroller Zülüf ile Kenan’dır. Zülüf ve Kenan’ın arasına giren kan Güvercin dizisinin de konusu olmuştu; ancak Kenan’ın çabaları ile sonunda Bedir’in katil olmadığı anlaşılınca Zülüf ve Kenan’ın arasında ki kan da ortadan kalkmıştı; ama Güvercin hikayesi imkansız aşkların hikayesi bu nedenle de kan olmak zorunda. İşte senaryo gereği Nefise’nin bu yüzden ölmesi gerekiyordu. Güvercin dizisinde Zülüf’ün annesi yanlışlıkla gelini Nefise’yi vurunca iki aile arasına bu sefer başka bir kan girmiş oldu.

Güvercin dizisinde senaryonun etkili şekilde ilerlemesi için ne yazık ki böyle bir ayrılık gerekliydi; zira daha önce dizi ye İpek ve Gaffur gibi yeni karakter dahil edilmiş ancak ne yazık ki iki aile arasında ki düşmanlık bitince senaryoda da yazacak bir şey kalmamıştı.

Eslem Akar Güvercin Dizisine Geri Dönecek mi?

Eslem Akar Güvercin dizisinden sonra yeni bir yaz dizisinden gelen teklifi değerlendirmeye bile başladı; şuanda Eslem Akar’ın ayrıldığı Güvercin dizisine dönmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Güvercin dizisinde artık Zülüf annesi Zeliha’ın yanlışlıkla Nefise’yi vurduğunu anlatmaya çalışması ile devam edecek.