Şampiyon Güneş’in Hastalığı Ne? İyileşebilecek mi?

Şampiyon dizisinde Artvin’den gelen Fırat Bölükbaşı ve oğlu Güneş Bölükbaşı’nın hikayesini izliyoruz. Şampiyon dizisinde oğlu için tekrar ringlere çıkmak zorunda kalan Fırat Bölükbaşı İstanbul’a gelir gelmez bir çok olumsuzluklar ile karşılaşır. Önce oğlu için 600.000 TL para gerektiğini öğrenir zira tedavi ve tetkikler özel hastahanede yapılacaktır. Güneş’in hastalığı annesinin hastalığı ile aynıdır; çünkü FMF hastalığı kalıtsal olan ve genelde Orta Doğu bölgesinde görülen bir hastalıktır bu nedenle de halk arasında ismi Akdeniz Ateşi – Anemisi olarak bilinmektedir.

İstanbul’a gelir gelmez ATM şebekesi ile karşı karşıya kalan Fırat 24500 TL parasını kartını kopyalayan hırsızlara kaptırır ve İstanbul’da beş parasız kalır. Dizi de Güneş için para bulmaya çalışan eski boksör Kafkas oğlunu yaşatmak için tekrar ringlere çıkar.

Şampiyon dizisini izleyen bir çok izleyici Güneş’in hastalığını merak ediyor zira Güneş çok sağlıklı görünüyor; ancak Güneş’in hastalığı bildiğimiz hastalıklardan değil. Kesin tedavisi olmayan ve bir ömür tedavi görmesi gereken eğer tedai görmez ise ataklar ile sürekli kendini gösteren özellikle ateş ve karın ağrısına neden olan çekilmesi zor bir hastalıktır.

Güneş aynı annesi gibi hızlı ilerleyen bir FMF hastasıdır ve bu hastalığın da major tipidir.  FMF hastası olan Güneş’in durumu kötüdür. bu hastalık böbrek yetmezliğine sebep olmuştur. Ya acilen böbrek nakli olmalıdır yada kök hücre tedavisi gerekmektedir.

Şampiyon Güneş’in Hastalığı Ne?

FMF hastalığı ataklar ile görülen bazen hızlı ilerleyen bazende yavaş ilerleyen bir hastalıktır. FMF hastalığının bilinen kesin bir tedavisi yoktur; sadece hastalığın ilerlemesi yavaşlatılabilmekte ve ömür boyu tedabi gerekmektedir.

FMF Hastalığı Belirtileri

FMF hastalığı ataklar halinde tekrarlayan ataklar bazen 3-4 gün sürebilen, ateşin de eşlik ettiği bir hastalıktır. MFM’de karın zarında iltihaplanma olur bu nedenle de karın ağrısı çeker hasta. Genellikle Akdeniz Ateşinde göğüs kafesinde ağrı ve batma hissi ve eklem ağrısı-şişliği görülmektedir.ampiyon Güneşin Hastalığı Ne

Şampiyon dizisinde Güneş ya böbrek nakli olmak zorundadır ya da kök hücre tedavisi gerekmektedir. 

Şampiyon Güneş’in Hastalığı Ne? İyileşebilecek mi? (4 Yorum)

  1. Cok güzel bir dizi canli niye bu bizde. Hapisten polislik olanlari yani suc isleyenleri spora vede yeniden hayat vermeye calisiliyor.bu dizi devam etmeli beyler

  2. Ben bu trt yi anlamadim bi turlu ulan izlenen filmleri kaldiriyosunuz izlenmeyen filmleride 10 yil izletiyosunuz kardesim brakin sampiyonu ya tek yurek dizisine alistik derken final yaptiniz sampiyona alistik derken final haberi geliyo artik trt yi silicem izlemicem bdaha