Erdal Özyağcılar Şampiyon’dan Neden Ayrıldı? İşte Nedeni

Türkiye’nin en usta oyuncularından biri olan Erdal Özyağcılar eylül ayında beri kadrosunda yer aldığı Şampiyon dizisinden ayrılacak. Daha önce ki yazımızda Şampiyon dizisinin 35. bölümü ile 31 mayıs pazar akşamı final yapacağını açıklamıştır. Şampiyon dizisinde son dönemde alınan bu kararların tek bir nedeni var. İşte o neden

Erdal Özyağcılar Şampiyon’dan Neden Ayrıldı?

BSK Yapım Şampiyon dizisinin 2. sezonun olmayacağını anlayınca dizinin efsane bir final ile ekranlara gelmesini istedi. Özellikle yurt dışı satışları için dizinin efsane şekilde bitmesi çok önemliydi. Şampiyon dizisinde artık konular uzatılmayacak; senaristin eteğinde ne varsa dökülecek ve her hafta aksiyon ve heyecan dolu bölümler ekranlara gelecek. Şampiyon dizisinde Yaman hocanın ölümü sonrası hikaye çok daha hızlı akacak. Erdal Özyağcılar da Şampiyon dizisinden ne yazık ki senaryo gereği ayrıldı. Hızlanan senaryo da Mücella karakteri de artık olmayacak.

Senarist Yaman Hocanın Ölümü ile İzleyicilerin Dikkatini Çekmeye Çalışacak

Şampiyon dizisinde bundan sonra yaşanacaklara zaten Yaman hoca izin vermeyecek ve karşı çıkacaktı ister istemez de Yama hoca senaryo dışı kalacaktı. Yaman hocanın ölümü ile de senarist izleyicinin dikkatini şampiyon dizisine çekmeye çalışacak. Dizilerde sevilen karakterlerin ölümleri izleyicinin ilgisini çeker ve daha fazla izlenir o bölümler. Şampiyon dizisi senaristi de Ketche de bu durumdan yararlanmak istedi.

Şampiyon Dizisinde Ayrılıklar Devam Edecek

Şampiyon dizisinden Yaman karakteri ile Erdal Özyağcılar’ın ayrılması sonrası hikaye daha da hızlanacağı için diziden başta dizide Fırat’ın yengesi Mücella karakterine hayat veren Bahar Süer olmak üzere  ayrılan bir çok oyuncu olacak; finale kadar üç oyuncun daha ayrılacağı söyleniyor.

Şampiyon Yaman Öldü mü Geri Dönecek mi?

Bir çok Şampiyon dizisi izleyicisi Yaman hocanın öldüğüne inanmıyor; bir çok izleyici de Yaman hocanın geri geleceğine inanıyor ancak ne yazık ki Şampiyon dizisinde Yaman hoca oğlu gibi sevdiği Fırat’ın kollarında can verecek. Yaman hoca huzur için de ölecek; çünkü evlatlarının ölümünü görmeden ölecek. Ne yazık ki bizin tahminlerimize göre ilerleyen bölümler de Erkan Avcı’nın hayat vereceği Zafer karakteri de ölecek.

Şampiyon İçin Neden Final Kararı Verildi

Şampiyon dizisi yapımcısı BSK Yapım Trt 1 yetkilileri ile görüşte ve dizilerin de aktif devam eden konun ikinci sezonda da devam edemeyeceğini ya sezon sonunda final yapacağını ya da yeni karakterler ile yeni bir konuya geçmek istediklerini belirtti. TRT 1 yetkileri ile Şampiyon dizisi yetkilileri yaptıkları toplantı da Şampiyon dizisi için sezon sonu final yapması kararı aldılar. Böylece Şampiyon dizisinin ikinci sezon planı olmadığı için dizi de senaryo hızlanmaya başladı.

Trt 1 yetkilileri Şampiyon dizisinin reytinglerinin şuanda yeterli olduğunu ancak 2020 2021 sezonunda hikayenin değişmesi nedeniyle dizinin izleyici kaybedebileceğini belirtiler. Trt 1 yetkilileri Şampiyon dizisinin 2. sezon hikayesini de çok iç açıcı bulmayınca efsane bir finalin en iyi seçenek olduğu değerlendirdiler.  Şampiyon dizisinin mayıs ayında final yapmasının izleyici için de en iyisi olacağına karar verildi; çünkü hikaye değişince ilk günden beri Şampiyon’u izleyen izleyici de olaylar çok değiştiği için tepki de verecekti.blank

 

Erdal Özyağcılar Şampiyon’dan Neden Ayrıldı? İşte Nedeni (2 Yorum)

    • Tam bi aile dizisi bu tür diziler bitmemeli Reyting de iyi bence tüm aile ekrandan yarılamıyoruz çok akıcı.