Savaşçı Faik Turaç Kimdir? Funda’nın Babası

Savaşçı dizisinde Üsteğmen Funda Turaç bir geldi pir geldi. Bilindiği üzere Savaşçı dizisinin 56. bölümünde hava operasyonu gerçekleştirilmiş ve bir Türk Savaş Uçağı düşmüş içinden ise pilot Üsteğmen Funda Turaç sağ salim kurtulmuştu; ancak Funda Turaç’ın kendini kurtarması yetmemiş düşen uçağın pilotunun sağ kurtulduğunu düşünen terör örgütleri bölgeye akın etmişti.

Her ne kadar Funda Üsteğmen  bir aslan Türk subayı gibi savaşsa da teröristler onu kıstırmış ve öldürmek istemişti; ancak Kaan Bozok Funda Üsteğmeni sağ salim bölgeden çıkarmıştı. Bu olay sırasında Ankara’da ise büyük bir pazarlık vardı.Savaşçı Faik 1

Funda Üsteğmenin babası Faik Turaç ise özel kuvvetler komutanına fidye pazarlığına girmişti; zira Faik Turaç Türkiye’nin en zengin beş iş adamından biriydi ve parası ile kızını kurtaracağını düşünmekteydi.

Albay İbrahim Kopuz ise Faik Öztürk’ün avukatına gerekli cevabı sağlam bir yumruk atarak vermiş ve para için savaşmayacağını bu işin gönül işi olduğunu açıklamıştı.Savaşçı Faik

Peki kimdir bu Faik Turaç?

Faik Öztürk yüzbaşı Kaan Bozok’un başının balası olacaktır. Kaan Bozok’u muhtemelen hiç sevmeyecek olan Faik Öztürk kızının bir Türk Subayı ile ilişkisi olmasına karşı çıkacak. Peki Kaan Bozok Faik Öztürk’ün parası ve gücü ile nasıl mücadele edecek?

Şuana kadar Savaşçı dizisinde Faik Turaç karakterine hayat verecek oyuncu belli olmadı. Kısa süre içinde Savaşçı dizisi setine FAik karakterine hayat vermesi için yeni bir oyuncu gelecek.

Faik Turaç’ın kızı Funda Turaç her ne kadar devletine sadık ve devleti için canını verecek kadar asil bir Türk Subayı olsa da Faik Turaç terör destekçisi lanet bir adamdır.