İkimizin Yerine 118. Bölüm Özeti 3 Ocak Dadisa Jagdiş‘i Tehdit Eder

İkimizin Yerine dizisi 118. bölüm ile 3 Ocak perşembe günü ekran karşısında olacak. İkimizin Yerine dizisinde Dadisa Jagdiş‘e kız buldu bakalım Dadisa bu kızı kabul ettirmek için Jagdiş’i ne ile tehdit edecek.

İkimizin Yerine 118. Bölüm Özeti

Dadisa yeni kızın evindedir. Onu çok sever ve duvara çizdiği resimler için onu över. Ayrıca Bahambari‘ye, Jagdiş‘in ikinci evliliği için masraftan kaçınmayacağını söyler. Bairon Teej Bayramını hatırlar ve Anandi ile Jagdiş‘in evlilik yıldönümü de aynı zamanda olduğu için Sumitra‘ya kutlama yapacağını söyler. Kazan‘ı da davet edeceğini söyler. Jagdiş Anandi‘ye iyi bir hediye almak için Bairon‘dan 1000 rupi para ister. Bairon sebebini sorunca ona söylemek istemez ve arkadaşıma bir şey alacağım der.

Dadisa bunu duyunca Jagdiş‘e para verir. Bairon bunu istemese de Dadisa onu yok sayar. Şiyam ile Sugna, Anandi‘ye yıldönümü için bir bilezik alırlar. Bahambari Dadisa‘ya gelir ve ona kız ailesinin düğünü yarın Teej‘de yapmak istediğini söyler. Dadisa sinirlenir ve yarın kutlama yapılacak, ailemi ikna etmek için zaman yok der.

Bahambari, kızın ninesinin dün gece kötüleştiğini söyler. Ölmeden önce torununun mürüvvetini görmek istiyor der. Jagdiş Anandi için hediye paketlerken Anandi gelir fakat Jagdiş bir şekilde onu gönderir. Sonra kapı yine açılır, Jagdiş Anandi zannederek onu tersler. Ama dönünce Dadisa‘yı görür. Dadisa, o parayı Anandi için aldığını anlar. kimizin Yerine 3 Ocak resimleri

Jagdiş Anandi‘ye sari almıştır. Dadisa gidip Anandi‘yle konuşacağım seni kullanıyor der. Jagdiş özür diler. Dadisa sessizce gider. Odasına gidip kapıyı kapatır. Teepri‘ye, Jagdiş‘in 2ci evliliğini yarın yapacağını söyler. Teepri şok olur. Teepri yarın Jagdiş ve Anandi‘nin yıldönümü var, aileyi ikna edecek misin der. Dadisa Jagdiş‘i gizlice evlendirmeye karar verir.

Evlendikten sonra herkesi ikna etmek daha kolay olacak der. Bairon adil birisi, kızı terk etmez, geri kalanı da 2~3 gün ağlar sonra kabul eder der. Teepri Anandi‘yi sorar. Dadisa o benim sorumluluğumda der. Teepri Bairon ile konuş dese de Dadisa reddeder. Teepri, bu ortaya çıkınca Bairon‘un öfkesinden çekinir. Gehna Nandu‘yu uyuturken Basant gelir.

Gehna onunla konuşmak ister. Basant kaçmaya çalışır ama Gehna vazgeçmez. Ona ısrarla derdini sorar, her gün nereye gittiğini bilmek ister. Karınla bile paylaşmadığın şey nedir diye sorar. Basant sinirle onu yatağa iter. Gehna ağlar. Dadisa oraya gelip neler olduğunu sorar. Basant ve Gehna bir şey çaktırmamaya çalışır.

Dadisa Basant‘a yarın yapacağı bir iki işi hatırlatır ve bana uğramadan bir yere gitmeyin der. Ertesi gün Sumitra sevgiyle Anandi‘yi uyandırır ve süslenip aşağı gelmesini söyler. Gehna Basant‘a çayını Dadisa‘nın odasına göndereceğini söyler. Dadisa bir iş için gitti der. Basant geç kaldığı için onunla görüşemeyeceğini söyler.

Gehna, yıldönümü Puja‘sına kalmasını ister ama Basant dinlemez. Anandi Jagdiş‘in hediyesini fark eder ve açınca sariyi bulup çok sevinir. Jagdiş bir de etiket yazmıştır. Sonra Jagdiş gelir ve 5. evlilik yıldönümü kutlu olsun der. Onlar biraz konuşur ve ilk evlendikleri zamanı hatırlarlar. Jagdiş ve Anandi birbirlerine gülümserler.

İkimizin Yerine 3 Ocak Özeti

Evlilik yıldönümü. Herkes bir şeylerle meşgul. Anandi ve Jagdiş gelir. Sugna ve Şiyam hediyelerini verirler. Birazdan Jagdiş ve Anandi “Puja“ için oturur. Rahip dualar okumaya başlar. Dadisa her şeyi üst kattan izler. Sonra Basant da gelir. Teepri ve Dadisa endişelidir. Bu arada ritüeller yapılır. Basant Dadisa‘dan izin alıp gider.kimizin Yerine 118. Bölüm Özeti resimleri

Dadisa, yakındaki bir köye kıymetli bir Azizin geldiğini ve bu yüzden Jagdiş‘i oraya götürüp dua dinleteceğini söyler. Sumitra bu fikri sever ve Anandi‘yi götür der. Dadisa kesinlikle reddeder sadece Jagdiş‘i istiyorum der. Anandi‘ye bir şey olursa uğraşamam der. Dadisa bir şekilde Bairon‘u da ikna eder ama bu sefer de Jagdiş sorun çıkarır.

Anandi ‘siz gitmem deyip odasına gider. Bairon Dadisa‘dan, Anandi‘yi de götürmesini ister ama nafile. Anandi herkese Jagdiş‘i ikna edeceğini söyler. Anandi odaya gider ve Jagdiş‘i gitmeye ikna eder. Anandi Sumitra‘ya, ailesinin de gelip gelmeyeceğini sorar. Kazan Dadisa‘lara aldığı tüm hediyeleri arabaya koydurur. Bago oraya gelir ve kızımın düğünü de yapamadığım her şeyi bu gün yapacağım der. Kazan ona bir bisiklet gösterir ve Jagdiş‘e aldığını söyler.

Bago Kazan‘ın da gelmesini ister ama Kazan sen gidiyorsun ya daha ne olsun der. Govind, oraya gelir. Govind Kazan‘a, bazı misafirler evime kızlarına damat aramak için geldi ve şimdi Jodhpur‘a gitmek için otobüs durağına gidecekler, onları durağa bırakır mısın diye sorar. Kazan kaç kişi olduklarını sorar. Govind, anne baba ve kızı der. Kazan tamam der.

Govind misafirlerini Kazan‘lara tanıtır. Kızın ismi “Meera“. Krişna Bago‘ya nereye gittiğini sorar. Bago, Anandi‘nin evlilik yıldönümü için Jetsar‘a gidiyorum der. Meera‘nın babası, bir kaç gün önce kızımıza talip çıktı diye Jetsar‘a gittik ama teklifi reddettik der. Kazan sebebini sorunca, Meera‘nın annesi damat zaten evliydi, Dadisa torunu için kızımıza talip çıktı der. Kazan, Bago, Govind ve Krişna şok.

Kazan aileye, Jagdiş‘in damadı olduğunu söyler. Aile şok. Kazan, Dadisa kızımı üzerse onu affetmem der ve aileyi de alıp Jetsar‘a doğru yola çıkarlar. Kız evinde, kızın babası Dadisa‘nın para getirmesini bekliyor. Kız da evlenmek istemiyorum okumak istiyorum diye ailesine yalvarır. Annesi, eğer ağlamayı kesmezse ona tokat atmakla tehdit eder. Bahambari onun annesini sakinleştirir. Annesi kızı herkesin önünde ağlamasın diye onu içeri götürür.

Dadisa, Teepri ve Jagdiş yolda kız evine, Kazan‘lar da Dadisa‘lara gidiyor. Gece Madan, Tauji ve Trişa da kutlamaya gelir. Madan Anandi‘ye hediye verir. Madan Dadisa‘yı sorar. Bairon, Jagdiş ile komşu köye dua dinlemeye gittiğini söyler. Tauji Basant‘ı sorar. Bairon ona da bir bahane bulur ama Tauji yemez. Öğretmen ve müdür Anandi‘yi kutlar ve ona kitap verirler. Sumitra ve Bairon endişelenmeye başlar. Dadisa‘lar kız evine ulaşır.

Jagdiş burası mabede benzemiyor dese de Dadisa onu içeri götürür. Dadisa Jagdiş‘i bir odaya götürüp ona söylediği her şeyi yapmaya söz verdiğini hatırlatır. Anandi‘yle sonsuza dek yaşayamazsın, şimdi burada evlenmeni istiyorum der.

Jagdiş şok olur. Jagdiş Anandi iyileşecek, ben onunla mutluyum der. Dadisa vazgeçmez. Jagdiş kaçmak için uğraşır. Sonunda Dadisa onu tokatlar. Teepri şok olur. Dadisa Jagdiş‘i, evlenmezse Anandi‘yi evden atmakla tehdit eder. Bunu istemiyorsan dediğimi yap der. kimizin Yerine jagdişin eşleri