Sen Anlat Karadeniz Tüm Oyuncuları Kadrosu (Yeni Gelenler Dahil)

Sen Anlat Karadeniz dizisi ilk bölümünde çok beğenildi aynı zamanda da çok merak edildi. Sizlere Sen Anlat Karadeniz dizisinde rol alan tüm oyuncuları ve Sen Anlat Karadeniz dizisinde yer alan tüm karakterleri bu sayfamızda sizlere tanıtacağız; öncelikle sizlere Sen Anlat Karadeniz gibi harika bir diziyi bizlere ulaştıran teknik ekibi tanıtalım.

Sen Anlat Karadeniz Yapımcısı Senaristi

Osman Sınav’ın yapım şirketi Sinegraf tarafında ekranlara getirilen Sen Anlat Karadeniz  dizisinin yönetmenliğini de Osman Sınav ve Emre Kabakuşak ikilisi yapıyor. Sen Anlat Karadeniz  dizisinde oyuncuların oyunculukları çok beğenildiyse bunda Osman Sınav ve Emre Kabakuşak’ın katkısı çok fazla. Her oyunculu ile tek tek ilgilendiler; hatta ilk bölümü çektiler beğenmediği oyuncuları attılar bir kez daha çektiler Sen Anlat Karadeniz’in 1. bölümünü. Yani Sen Anlat Karadeniz’in tutmama imkanı yoktu.

Sen Anlat Karadeniz ‘in senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz Nehir Erdem  ikilisi yapıyor. Bu senaryo için aylarca çalışan bu iki değerli yazara da teşekkür ederiz.

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları

Ulaş Tuna Astepe(Tahir Kaleli)

Deli Tahir…Mert ve sabırsız bir delikanlı. Karadeniz inadı var. Ailenin sahip olduğu kum gemilerinde çalışıyor. Denizi ve denizde çalışmayı çok seviyor. Sivri dilli ama çok da naif ve merhametli. Tahir  öfkelendi mi gözü kimseyi görmez. 

İrem Helvacıoğlu(Nefes Zorlu)

24 yaşında hayat ona hep kötülük getirmiş annesi onu doğururken ölmüş babası da onu 16 yaşında Vedat Sayar’a satmış. 17 yaşında hamile kalmış ve Yiğit’i doğurmuş. Sonrasında sürekli kaçmış Vedat’tan ama Vedat hep onu almış getirmiş. İnatçı ve acısını içinde yaşayan dışarı acısını çıkarmayan bir kadındır; çok dayanıklıdır.

Mehmet Ali Nuroğlu (Vedat Sayar)

Beton şirketi var. Zengin bir adam. İlk görüşte Nefes’e aşık olmuş. Nefes onu kabul etmeyince daha sapıklaşmış psikopatlaşmış. İki yüzlü bir adam psikopatlığını gülüşü ile saklar. Karısını sürekli döver; oğlunu da çok sever ama sözde. 

Sinan Tuzcu (Mustafa Kaleli)

35 yaşında. Kaleli ailesinin reisi. Babasından sonra şirketi ele almış ve büyütmüş. Korkusuz bir adam. Değerlerine aşırı bağlı bir adam. Karısını çok seviyor. Kardeşleri ve ailesi için düyayı karşısına alır. Bir kızı vardır; karısının yanında yumuşar

Gözde Kansu(Eyşan Sayar) İntihar Ederek Öldü 

Vedat’ın amcasının kızı ve ortağı. 35 yaşında.  Vedat’ın sırlarını bir tek o bilir. Vedat’la aynı travmatik geçmişten gelen bir kadın. Acayip akıllı ve entrikacı. Vedat’ın tüm pisliklerini o gizler ve temizler.

Öykü Gürman(Asiye Kaleli)

29 Yaşında. Kalelilerin şimdilik tek gelini.  Kocası Mustafa’ya deliler gibi aşık. Kocasına dilli, kaynanasına zilli. 

Sait Genay (Osman Hopalı)

Nefes’le Yiğit’e kucak açarak Vedat’tan koruyacak koca yürekli bir adam.

Şendoğan Öksüz(Cemal Reis)

Nurşim Demir(Saniye)

Tahir, Mustafa ve Murat’ın annesi. Kalelilerin annesi

Cem Kenar(Murat Kaleli)

Kalelilerin en küçük oğlu. Yakışıklı kızların canını yakan yandan çarklı bir genç

Hilmi Özçelik(Cemil)

Nazar ve Mercan’ın babası. Dağdevirenlerin reisi. Deli dolu bir adam; ancak Mercan’ın Tahir’e aşık olduğunun farkında yoksa bu kadar vermek için uğraşmaz kardeşini

Nalan Kuruçim( Türkan)

Mercan’ın ve Nazar’ın annesi Cemil’in karısıdır. 

Belfu Benian(Mercan)

Tahir’a aşık bir kız.

Çağla Özavcı(Nazar Dağdeviren)

Mercan’ın kardeşi. Murat’a aşık ama belli etmiyor.

Furkan Aksoy(Fatih)

Tahir’in küçük kardeşi. Yakışıklı bir genç

Emre Ön (İdris)-

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı/Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncusu

Faruk Acar(Necip)

Vedat Sayar’ın adamlarının başı

Demir Birinci(Yiğit)

Yiğit Nefes ve Vedat’ın oğlu

Dila Aktaş(Balım)

Mustafa ve Asiye Kaleli’nin kızı

 

Senem Göktürk(Nuran)

Dilek Denizdelen(Dedikoducu bir kadın)

Duygu Üstünbaş(Esma Hopalı)

Esma Avukattır. Nefes’i de yanına işe alacaktır.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisidir ayn zaaman da Anadolu Üniversitesi Devlet Tiyatrosu Oyunculuk Anasanat Dalı

Aydan Burhan

Serdar Yeğin

Avukat Esma

Asiye’nin biricik amcasının kızı. Cevval ve korkusuz bir avukat. Kaleli şirketinin bazı işlerine o bakar. Nefes’in de Vedatla olan savaşında avukatı

 MEhmet ÇEPİÇ (Komiser Mithat Bozok)

Trabzon’da görev yapan başkomiser. Devletçi bir kişilik. Biraz sıyrık olduğu için çok terfi alamamış Kalelilerin hala oğlu. Trabzon’un yerlisi. Cinayet büro amiri. Trabzonda sevilen bir kişilik

Sen Anlat Karadeniz Yeni Gelen Oyuncular

Erdal Cindoruk(Fİkret)

1965 de Adanda’da doğan Erdal Cindoruk 53 yaşındadır. Caner Cindoruk’un amcasıdır. Son olarak O Hayat Benim dizisinde rol almış ve Salih karakterine başarı ile hayat vermiştir. Kızıl Elma dizisinde Hasan Kırımlı karakteri ile sevilmiştir. Adana Büyükşehir belediye tiyatrosu oyuncusudur. Şefkat Tepe ve Sakarya Fırat yer aldığı önemli dizilerdendir.

Fikret Vedat’a yardım edecek Karadeniz’li bir mafya babasıdır. Net bir adamdır kimseden korkusu yoktur. Çevresinde onun için ölecek bir çok adamı vardır. Kendisine yapılan yamuğu asla affetmez. Fikret ve Vedat’ın babası Gülendam denen kadına aşık olmuştur. Gülendam Fikret’in sevdiği kadındır. Bu durumda bir ihtimal Vedat Fikret’in oğlu olabilir.

Can Verel(Doktor Volkan)

1982 doğumlu olan Can Verel 36 yaşındadır. Omuz Omuza ve Gemilerde Talim Var projelerinde yer almıştır. Selena adlı dizide Alekto karakterine hayat vermiştir.

Doktor Volkan ile Mercan arasında bir aşk bekleniyor; en azından Asiye Kaleli Mercan’ın iyiliği için bu işin olmasını istiyor. 

İlayda ÇEVİK(Berrak) (Gurbet Kuşu)

1994 Balıkesir doğumlu olan İlayda ÇEVİK 24 yaşındadır. Son olarak Karagül ve İsimsizler dizisinde yer almıştır.

Berrak karakteri Vedat Sayar tarafından Osman Hoca’nın evine yerleştirilmiş bir ajandır. Vedat Sayar Nefes’in kendisi gibi kocasından eziyet gören bir kızı yalnız bırakmayacağından emin olduğu için böyle bir plan yapmıştır. Bakalım Nefes’in hikayesini dinleyen Berrak insafa gelecek mi yoksa Vedat’ın ajanı olmaya devam mı edecek korkudan göreceğiz? 

Kocasından şiddet gören bir kız. Osman Hocanın Nefes’e sahip çıktığını duyunca ona gelmiş. Fatih’e aşık olacak.

Nefes’in Babası Ünal

Ünal yıllarca Vedat’ın adamı olarak çalışmıştır. Şimdide Nefes’i bir kez daha Vedat’ta satmaya çalışmaktadır. 

Salih

Nefes’in öldüğü var sayılan abisi

Temmuz Gürkan Karaca(Ali)

Tahir’in Askerlik Arkadaşı. İstanbul’dan Geldi Polis Ceylan’ı bulmaya çalışan bir polis.

Emine TÜRKYILMAZ(Ceylan)

Ceylan Nefes’in varlığından bile haberdar olmadığı kızı. Ceylan’ı öldü sanıyor Nefes ama Vedat  onu sonradan hayata dönderdi. Sonradan anlaşıldı ki Vedat Ceylan Berrak ve annesinin yanında büyütmüştü ve Vedat’ın sık sık Amerika’ya gitme nedeni de buydu; çünkü Ceylan Amerika’daydı.

Asya Taşkın (Gülendam)

Asya Taşkın çok bilinen bir oyuncu değildir ama daha önce Küçük Gelin ve Savaşçı dizilerinde oyuncu olarak yer almıştır.

Sen Anlat Karadeniz dizisinde Gülendam Vedat’ın öz annesi Fikret’in ise ilk aşkı ve tek sevgilisidir. Fikret Gülendam ile evlenmek isterken yakın arkadaşı Vedat’ın babası Gülendam’ı Fikret’in ellerinden almıştır. 

Sen Anlat Karadeniz Tüm Oyuncuları Kadrosu (Yeni Gelenler Dahil) (72 Yorum)

 1. dizi çok güzel başladı aşka sardı boka battı klasik türk dizi formatına döndü iyice sırf aksiyon bol diye başladım sıkmaya başladı iyice böyle giderse seyretmeye devam etmeyeceğim sanırım.

 2. Ben herkesi seviyorum ama en çok nefes (irem helvacıoğlu) tahir ( ulaş tuna astepe) bide cilveli olan asiye (öykü gürman)

 3. çok güzellll bir dizi kadrosu bu diziyi yöneten ve çeken herkesin ellerine emeğine sağlık çünkü bu dizi şu ana kadar en beğendiğim diziler arasındaysa 1 cidirrrr tahir ve nefes inşallah bütün kötülüklere karşı her zaman dimdik olur ve herkes mutlu mesut oluuuurrrr

 4. Hayırlı Sabahlar Diziseti Tv Yorumcuları❤️Sen Anlat Karadeniz❤️Dizisi OYUNCULARIN ÇOK GÖZEL SECİBLER OYUNCULAR SANKİ GERÇEK HAYATDA OLAN İNSANLARIN HAYATIN EKS ETDİRİR VEDAT OBRAZI KÖTÜ KARAKTER DAŞIYIR AMA GERÇEKÇİ KİMİ OBRAZI DAŞIYIR SEN ANLAT KARADENİZ DİZİSİN HEKAYESİ KEDERLİ BAŞLADI AŞKLA BİTSE İYİ OLAR OYUNCULAR TANINMIŞ OYUNCULAR TAHİRİN AİLESİN OBRAZIN DAŞIYAN BÜTÜN OYUNCULAR TANINMIŞ OYUNCULARDI ANE OBRAZI❤️AŞKA SÜRGÜN❤️DİZİSİNDE MUSTAFA OBRAZI❤️İLHAMURLAR ALTINDA❤️DİZİSİNDE ÇOK GÖZEL OBRAZLAR YARATMIŞLAR OYUNCULAR DEYİŞMESE DAHA GÖZEL OLAR DİZİNİN KOLEKTİVİNE UĞURLAR ARZU EDİRİZ❤️SEN ANLAT KARADENİZ❤️DİZİSİN YÖNETMENİ☀️OSMAN BEYE☀️DİZİ HAYATINDA UĞURLAR ARZU EDİRİZ

 5. yeni sezon da inşallah tahir ve nefes in çocuğu olur ve vedat sinir krizi ne girer pislik vedat

 6. ulaş tüna as tepe seni çok seviyorum seni anlat karadenize oYunus arıyorsan ben katılmak istiyorum

 7. Çok beğendim oyuncuların isimlerini ve karakterlerini yönetmenine teşekkürlerimi sunar kolaylıklar dilerim
  En sevdiğim oyuncu Asiye ,nefes ve tahir

 8. merhaba ben sen anlat karadeniz dizisini seviyorum çok güzel bir dizi ama vedat hiç de güzel değil on numara beş yıldız sizi çok seviyorum bay bay

 9. on numara on yıldız dizi ve bir okadar muhteşem oyuncular. hepsi süpper. Ayrıca (tahir) Ulaş Tuna sen nasıl güzel bir adamsın yaaa. gördüğüm en yakışıklı, karizma maşallah.

 10. Bayılıyorum diziye nefesle tahir birbirleriyle çok yakışıyorlar bence tahir nefesle evlenecekti:-*:-*
  N…s
  T…r

 11. Selam herkese ben cok sevdim bu dizi cok iyi cikarmislar aynen boyle dewam dizideki herkeze saglik dilerim

 12. Resul abi günaydın. Abicim bu dizinin fraqman özetlerini yazacakmısın. Çok sevdim bu diziyi ya:-) Youtubede ilk bölümü 1 milyondan fazla kişi izlemiş.

 13. Hepinize gunaydin hayirli sabahlar mutlu pazarlar
  bende bu dizyi sevdim hic bunaltici degil baya haraketli insallah boyle devam eder ve fragmanini izlerken seveceyimi dusunmedim ama guzel karadeniz dizilerini severim zaten 🙂 bide reytingini yuksek beklemiyordum dirilis var diye ama cok guzel reyting yigdi guzel basladi umarim diziyi uzatmak icin korlamazlar

 14. Günaydın Resul bey nasılsnız?

  Günaydın Asim Serplim Arzum Elam Mahrim Nisa nasılsınız?

  Arzum demek bu diziyi sevdin o zaman bende izlerim

  Allah’a emanet olun görüşmek üzere

 15. Herkese iyi gecelerr arkadaşlarr ya sen anlat Karadenizin tekrarını seyrediyorum şuan Tahir in konuşmaları çok hoş ya adamın hası bu ya .

 16. Ilk bölümün tekrarını az önce izledim:) çook çook bayılmadım ama güzel dizi:) Nefes karakterini oynayan kadın Irem Helvacıoğlu gerçekten çok güzel. Oyunculuğuda çok iyidi. O parmağı kırıldığındaki elini titretmesiyle falan o acıyı bize yansıtabildi:) ve Nefesin oğlunu oynayan küçük çocuk çok tatlıydı?
  En önemli oyuncu Tahiri oynayan Ulaş Tuna tabiki. Oda süperdi:) Tahirin ailesi hiç Tahire çekmemişler resmen Nefesi o saplantılı adama vereceklerdi. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla haraket ediyorlar. Ama bilmiyorlar ki şimdi sana dokunmadı diye yaşamasına izin verdiğin yılan yarın sanada musallat olur. Kötülüğü görüpte sırf başkasına yapıldı diye izin vermek neyin kafası acaba?
  Sonraki bölümleri çokmu merak ediyorum? Hayır tabi ki. Sadece denk gelirsem zevkle izleyeceğim bir dizi “Sen anlat Karadeniz”
  Unutmadan dizide kullanılan şarkılarıda çok sevdim:)

  • Arzu bden de geçrekten çok sevdim diziyi; kadına şiddet vardı biraz o yüzden biraz eleştirdim örnek oluyor bu tarz diziler

   • Nefes ve vedat hiç yakışamıyorlar ama tahir ile nefes çok tatlılar insanlah final olmaz eğer olursa atv nin izleyici sayısı düşer

   • Nefes ve vedat hiç yakışamıyorlar ama tahir ile nefes çok tatlılar insanlah final olmaz eğer olursa atv nin izleyici sayısı düşer zaten böyle izlenme rekorları kırarsa final olması biraz zor çünkü atv de en çok izlenilen dizi sen anlat karadeniz ve inşallah final olmaz herkese iyi geceler