Sev Yeter Adi İşita’yı Annesi Olarak Kabul Ediyor

Sev Yeter dizisinde belki de en çok merak edilen konuların başında bu soru geliyor. Adi Şagun ve Ashok’un zehirlemelerinden dolayı Raman ve İşita dan nefret etmektedir. Zavallı masum çocukların kanına giren büyükler kendilerini nasıl affettirecekler bilinmez ama İşita nın yaptığı fedakarlıkları görmezden gelen Adi değil Şagun dur. Şagun bir yandan İşita yı kıskanırken diğer yandan Raman ile yeniden birlikte olma hayallerini hep sürdürecektir. Sev Yeter Adi İşita yı Annesi Olarak Kabul Edecek mi ? sorusunun cevabına gelirsek.

Raman Ruhi nin velayetini almak için İşita ile zorunlu bir evlilik yapmıştır. Başlangıçta sadece öfke üzerine kurulan bu evlilik aşka dönmeye başlamıştır. Raman Adi nin düşmanca davranmasından rahatsız olsa da oğlundan hiç bir zaman vazgeçmemiştir. Adi ise Şagun yüzünden hem babasına hem de İşita ya düşmanlık beslemektedir. Adi İşita ile birlikte zaman geçirdiğinde onu zor durumda bırakacak hareketler yapmış ve İşita yı sinirlendirmiştir. Raman ise Adi nin İşita nın annesine arabaya vurmasını bile onlardan saklamış ve oğlunu korumasını bilmiştir. Bütün bunlara rağmen Adi Şagun ve Ashok’un etkisinde olduğu için iyilikleri göremiyordur.

Şagun Adi ve Ruhi’yi alarak bir eve getirir. Ancak bu durumdan kimsenin haberi yoktur. Ruhi korku içindedir. Adi onu sakinleştirir. Şagun bir işi olduğu için dışarı gidine Adi kardeşine bir şeyler hazırlamak ister. Ancak gaz kaçağından haberi yoktur. Çakmağı çaktığı anda büyük bir patlama meydana gelir. İşita sonunda Adi ve Ruhi nin kaldığı evi bulur. Bu sırada Şagun da gelmiştir. İkili büyük patlamayı duyunca eve gelirler. İşita ve Şagun içeri girerler. İşita Ruhi yi bulur ve Adi yi aramaya başlar. Şagun ise kendini daha fazla riske atamaz ve dışarı çıkar. İşita ise Adi yi aramaktadır.

İşita Adi yi baygın halde bulur. Son bir hamle ile Adi yi kurtaran İşita çocukları dışarı çıkarmayı başarırken kendisi malesef çıkamaz. Şagun Adi ile ilgilenirken Ruhi Şagun’un çok kötü birisi olduğunu, bizi kurtarmak yerine kaçtığını söyler. Adi de kendilerini kurtaran kişinin İşita olduğunu hatırlar. Şimdi herkes meraklı gözlerle İşita nın sonunu merak ediyordur. Adi geçmişte yaptıklarını düşünerek İşita için ağlamaya başlar. Raman da olay yerine gelmiştir. Raman enkazdan İşita yı çıkarıyor. İşita nın durumu çok ağırdır ve hemen hastaneye kaldırılır. İşita kendisine geldiğinde Şagun’u görüyor.

Şagun İşita dan nefret ettiğini söylese de çocuklara iyi bir anne olduğunu kabul eder ve ayrılır. Adi ise İşita ya anne diye seslendiğinde herkes çok mutlu olur. Hırsız çocuk hikayesini bilirsiniz. Çocuk hırsızlık yaparken yakalanıyor ve idamı isteniyor. Çocuk son bir arzusu olduğunu söylüyor ve annesinin dilini öpmek istiyor. Annesi geldiğinde çocuk öpüyor gibi yaparak annesinin dilini koparıyor. Herkes nedenini soruyor. Çocuk annem bana hiç bir zaman yaptığım şeyin kötü olduğunu söylemedi ben de hırsızlığı alışkanlık haline getirdim diyor. Bu yüzden suçlu olan annemdir diyor. Kadı hemen annesini idam ettiriyor. Kıssadan hisse….Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz. 

 

Sev Yeter Adi İşita’yı Annesi Olarak Kabul Ediyor (4 Yorum)

  1. Oh aditya sende isitayi anne olarak kabul edermişsin aditya şımarıkda olsa çok tatlı ya ruhi ve aditya buyumesini bekliyorum aditya acaba nasil biri olucak ya kordugum dizisinde yuvraj gibi olucaksa insallah senarist yuviyi harcadiģi gibi adityani harcamasin

  2. Aferin adi ye anlayabildi işitanın iyi bri olduğunu nihayet.bu arada mrhabalar hrkse admin özette bi kelime yanlış yazılmış, sonunda kelimesi .