Güvercin Ökkeş Kimdir? Genco Özak

Pazar günü akşamlarının en çok izlenen dizisi olmak için 24 kasım pazar akşamı izleyicisi karşısına çıkmaya hazırlanan Güvercin dizisinde en çok dikkat çeken ve izleyicinin merak edeceği karakterlerden biri de Ökkeş karakteri olacak.

Güvercin dizisinin kötü karakteri olmaya hazırlanan Genco Özak’ı daha önce yer aldığı Kocamın Ailesi ve Söz dizilerinden izleyici yakından tanır. Daha önce hep iyi karakterleri oynayan hatta Söz dizisinde hayat verdiği Kopuk karakteri ile efsane bir kahraman olmayı başaran Genco Özak şimdi de Kenan ve Zülüf aşkının başının belası olmaya geliyor. O kadar kötü ki Zülüf’ü kör kuyuya atan da Ökkeş olacak.

Ökkeş Başa Bela

Kevsa’nın oğlu olan Ökkeş babasının cinayete kurban gitmesiyle öfke ve intikam duygularıyla büyümüştür. Annesi Kevsa ve dayısı Celil tarafından yaptığı her hata görmezden gelinmiş ve hatta bir çok hatasın da Ökkeş’e yardım edilmiş ve ceza almadan olayın üstü kapatılmıştır.

Ökkeş hiç bir zaman insan olamamış ve sorunlarını medeni insanlar gibi çözmeye çalışmamıştır. Ökkeş’in çocukluktan beri işi şiddet be zorbalık olmuştur. Kenan’ın tam zıttı olan Ökkeş kendisini abisi Kenan’ın hep gölgesinde görmüş ve abisinin iktidarını yıkarak işlerin başına kendi geçmek istemiştir. Kenan ise Ökkeş’e sorumluluk vermek için bir marinanın işletmesini bırakmıştır ve şimdilik akıllı akıllı duruyor gözükse de aslında gizli gizli serseri hayatına devam etmektedir.güvercin dizisi ökkeş kimdir

Güvercin Dizisi Ökkeş Kimdir?

Güvercin dizisinde Ökkeş öldürülen Ahmet Cibranoğlu’nun küçük oğludur. Annesi Kevsa’dan sadece kötülük öğrenen Ökkeş öfkesini kontrol edemeyen kendini durduramayan bıçkın bir delikanlıdır. Kenan’ın küçük kardeşi olan Ökkeş babasının kanını yerde bırakmamaya kararlıdır ve zamanı geldiğinde hapisten çıkan Bedir’i öldürecektir; ancak Bedir’in oğlu Müslüm bir de kardeşi Nefise’yi kaçırmıştır.  Betül’ e aşık olan Ökkeş hapse gireceğini bile bile Zülüf’ü alır ve dağa kaldırır. Kardeşi Nefise gelene kadar Müslüm’ün kardeşi Zülüf’ü kör bir kuyuya atan Ökkeş Zülüf’ün kurtulması için tek koşul olarak kardeşinin geri getirilmesini koyar.

Bir taraftan aslında Ökkeş özünde iyi bir adamdır; ancak annesinden sevgi görememiştir. Güvercin Dizisi Ökkeş

Genco ÖZAK Kimdir?

Genco ÖZAK’ı biz Kocamın Ailesi dizisine hayat verdiği Can karakteri ile tanıdık ve çok sevdik.  Genco Özak 22 Kasım 1986 da İstanbul da dünyaya gelmiştir ve 32 yaşındadır. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tiyatro ve oyunculuk bölümü mezunudur. Çalgı Çengi filminin yapım ekibinde yer almış ve yakışıklılığı ile dikkat çekmiştir. Yeteneğini de gösteren Genco Özak dizi projelerinde görev almaya başlamıştır. 1,84 boyunda ve 79 kg olan Genco Özak yakışıklılığı ve fit vücudu ile genç kızların sevgilisi olmayı başarmıştır. Vatanım Sensin dizisinde Mehmet karakteri Genco Özak için önemli bir dönüm noktası olmuştur. İlk deneyimi ise Kocamın Ailesi dizisidir.Söz Dizisi Kopuk

Genco Özak Söz Dizisinde

Star Tv’nin en çok izlenen dizisi Söz  kadrosuna Genco Özak da dahil oldu. Yeni sezonda bir çok yeni oyununun kadroya girdiği Söz dizisine şimdi de Kopuk lakabı ile Genco Özak da dahil oldu. Bilindiği üzere Söz dizisinde Yavuz Karasu ordudan ayrılarak ülkenin gizli bir istihbarat birimine geçmiş ve Turan ile beraber çalışmaya başlamıştı; ancak bu durum diğer tim elemanları tarafından bilinmediği için YAvuz Komutana tepkiler gelmişti arkadaşlarından.

Söz Dizisi Kopuk Kimdir?

Söz dizisinde Selim eski bir askerdir ve tam bir görev adamıdır. Vatanına  sevdalısı olan eski bir askerken ordudan malulen emekli edilerek ayrılmak zorunda kalmıştır. Rütbesi uzman çavuştur. Deli dolu ve nerede ne yapacağı belli olmadığı için de onun lakabı Kopuk olarak kalmıştır. Selim Hayroviç kopup gitmeleriyle meşhurdur.

Selin Bosna’da doğmuş ve büyümüştür; her şey güzel giderken Dragan’ın Selim’in köyüne gelmiş ve çok büyük bir katliama imza atmıştır. Selim Bosna katliamında daha 6 yaşında bir çocuktur ve gözünün önünde bütün ailesinin Dragan tarafından katledilmesini izlemiştir. Selim daha çocuk olmasına rağmen o anı, öfkesini ve çaresizliğini unutamamıştır.  Selim bu katliam sonrasında Türk Devleti tarafından sahiplenilmiş ve okutmuştur. Türkiye’de büyümüş, acılarını burada sarmıştır.

Söz dizisinde en az Yavuz Karasu kadar vatan sevdalısı yeni bir asker daha diziye dahil olacak  Genco Özak’ın hayat vereceği Bosnalı asker Selim Hayroviç. Selim Yavuz Karasu ve Turan’a teröristlerin planlarını bozma konusunda destek olacak ve Türkiye’ye karşı yapılacak bir çok terör saldırısını beraber engelleyecekler. Bosnalı asker Selim Hayroviç’in lakabı ise Kopuk olacak. Selim en az lakabı kadar kopuk bir tip olacak ve vatan uğruna her türlü kılığa girerek ülkesini ve sevdiklerini teröristlerin hain emellerinden koruyacakSöz Selim

Deneyimli oyuncu Genco ÖZAK’ı ilk defa böyle bir rolde ve saçlı sakallı bakımsız şekilde göreceğiz. Genco Özak daha önce Vatanım Sensin ve Kocamın Ailesi gibi çok önemli projelerde yer almıştı. Peki Söz dizisi Kopuk kimdir?

Söz dizisine yeni gelen ve diziden ayrılan oyuncular için tıklayınız Kimdir?

Güvercin Ökkeş Kimdir? Genco Özak (1 Yorum)

  1. O kadar yazım yanlışı var ki siteyi alıntı kullandığınızı düşünüyorum. “Söz” yerine savaşcı denmesi Yavuz karası yazılması aynı cümlelerin tekrarları. Bu ne saçmalık.