Tarık Ünlüoğlu Eşkıya’dan Neden Ayrıldı? Ünal Bey Neden Yok? Geri Gelecek mi?

Güncelleme 1 Ekim 2019

Tarık Ünlüoğlu 1 ekim 2019 tarihinde daha önce sizlere belirttiğimiz gibi akciğer rahatsızlığı nedeniyle vefat etti. Tarık Ünlüoğlu’na Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır dilerim. Tarık Ünlüoğlu Öldü

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 140. bölümü ile 24 eylül 2019 salı akşamı 5. sezonuna merhaba dedi. Daha önce Eşkıya dizisi 5. sezon afişi yayınlanmış ve afişte en çok dikkat çeken değişiklik afişte  Tarık Ünlüoğlu’nun isminin yer almamasıydı. Daha önce ki dört sezonda da Tarık Ünlüoğlu Eşkıya dizisi afişinde yer almıştı; ancak Tarık Ünlüoğlu’nun ismi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 140. bölüm castında da yazmayınca artık Tarık Ünlüoğlu’nun Eşkıya’dan ayrıldığına kanaat getirdik.

Tarık Ünlüoğlu Ünal Kaplan karakteri ile 4 sezondur Eşkıya izleyicisinin büyük beğenisini ve taktirini kazanmıştı. Her ne kadar senaryo da yer verilebilecek bir karakter olsa bile Tarık Ünlüoğlu’nun Eşkıya’dan ayrıldığını üzücü şekilde öğrenmiş olduk. Tarık Ünlüoğlu aralık 2018 de Akciğer rahatsızlığı nedeniyle ağır bir tedavi dönemi geçirmiş ve neredeyse ölümden dönmüştü. son dönemde sağlığı iyi olduğu açıklanan Tarık Ünlüoğlu’nun muhtemelen senaryo gereği değil şahsi hastalığı yüzünden Eşkıya’dan ayrıldığını düşünüyoruz.

Tarık Ünlüoğlu Eşkıya’dan Neden Ayrıldı?

Tarık Ünlüoğlu’nun 5. sezonda çok fazla rolü yoktu. Zira senaryo daha çok Hızır Reis’in ailesi ile Meftun ailesi arasında ki savaş anlatılacak. Ünal bey genelde yabancı istihabrat ajanları ile ilgili konularda çok fazla senaryo da yeri olan bir isim. Her ne kadar Ünal Kaplan’ın senaryo da ki ağırlığının azalması ve Tarık Ünlüoğlu Eşkıya’dan kazanacağı ücretin düşmesi Tarık Ünlüoğlu Eşkıya’dan ayrılması ile ilgili önemli bir etken olabilirken asıl Tarık Ünlüoğlu Eşkıya’dan ayrılık sebebi olarak sağlık sebeplerinin olduğunu düşünüyoruz.

16 Kasım 1957 doğumlu olan Tarık Ünlüoğlu artık 60’lı yaşları devirmiş ve bir çok sağlık sorunları olan bir oyuncu. Eşkıya gibi bir dizinin setini kaldırabilecek durumda değil. Özellikle geçen sene akciğerleri ile ilgili bir rahatsızlık sebebi ile yoğun bakımda kaldı. Tarık Ünlüoğlu’nu Allah sevdiklerine bağışladı ama artık Tarık Ünlüoğlu kabul etse de etmese de bir ayağı çukurda. Artık dinlenmeli aktif olarak 46 yıldır yer aldığı sanat hayatından emekli olmak zorunda.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ünal Kaplan Neden Yok?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 5. sezona çok özel bir bölüm ile başladı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın 5. sezonunda iki eksik izleyicinin çok dikkatini çekti. İlk dikkat çeken Savaş Özdemir olmuştu. Savaş Özdemir’in hayat verdiği Tipi karakteri için deniz tatiline çıktığı söylenmişti. Ünal Kaplan için de benzer bir senaryo yazılmış ve yazdan sonra Ünal Beyim tatilini uzattığı ve uzun bir süre İstanbul’a dönmeyi düşünmediği söylendi. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin 140. bölümünde bir çok kez Ünal Kaplan anıldı. Hatta ” Ben yokken ne yaparsanız yapın CIA ile dalaşmayın” tembihinde bulunduğu söylendi; ancak bu sözler Ünal Beyin Eşkıya’ya yeniden döneceği anlamına gelmesin. Aldığımız bilgilere göre Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden Tarık Ünlüoğlu kesin olarak geri dönmemek üzere ayrılmış.Tarık Ünlüoğlu Ünal Bey Eşkıyadan ayrıldı

Eşkıya Ünal Bey Geri Gelecek mi?

Eşkıya dizisine Ünal Kaplan’ın geri dönmesi gibi bir durum ne yazı ki şuanda gündemde değil; ancak ilerleyen bölümlerde de sık sık Ünal Kaplan anılacak. Her ne kadar Ünal beyin ismi çok geçse de ne yazık ki Tarık Ünlüoğlu’nun oynayacağı bir sahne 5. sezonda yok; ancak belli olmaz. Eğer Tarık Ünlüoğlu’nun sağlığı izin verir ve başka dizi de oynamazsa Eşkıya dizisine tekrar dönebilir zira Tarık Ünlüoğlu’nun yeri Eşkıya’da doldurulamaz. Ünal Kaplan karakteri ne zaman koysanız o zaman Eşkıya senaryosuna katkı sağlar.

Tarık Ünlüoğlu’na eşi ile emeklilik hayalarında mutluluklar dileriz. Allah sağlıklı ömürler versin. Tarık Ünlüoğlu Eşkıyadan Neden Ayrıldı

Tarık Ünlüoğlu Eşkıya’dan Neden Ayrıldı? Ünal Bey Neden Yok? Geri Gelecek mi? (3 Yorum)

  1. Kim olursa olsun “bir ayağı çukurda” nasıl bir ifade tarzı? Nasıl bir editör böyle cümle kurar? Kınıyor ve ayıplıyorum.

    • aynen katılıyorum böyle bir uslup terbiyesizlikten başka birşey değil üstelik hasta olduğunun altı birçok yerde çizilmiş ve kim olursa olsun hasta bir insana bu şekilde birr yaklaşım tarzının yenilir yutulur cinsten olmadığı aşıkar yazıklar olsun size