Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos Kimdir? Nik Xhelilaj

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 28 eylül pazartesi günü yayın hayatına başladı ve ilk bölümü ile en çok izlenen dizi olmayı başardı. Oyuncu kadrosunda Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Ekin Koç ve Sevda Erginci gibi oyuncuların yer aldığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Arnavut oyuncu Nik Xhelilaj de Yorgos karakteri ile yer alacak.

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Yorgos korkusuz bir Bizans komutanıdır. Kardeşinin ölümünden Selçuklu’yu ve Türkleri sorumlu tuttuğu için önüne gelen tüm Türk’leri öldürmeye yemin etmiştir. Oldukça iyi ok ve kılıç kullanan Yorgos esaslı bir Türk savaşçısı ile karşılaşmadığı için kendisini yenilmez zannetmektedir.

Yorgos Selçuklu devletinin ancak içten yıkılabileceğini bilmektedir ve bunun için planlar yapacak; her zaman zayıf gördüğü Müslümanın kanını dökecek ve güçlü gördüğü rakipler ile mücadele etmek yerine kaçmayı tercih edecektir.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter açıklamaları için tıklayınız Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu

Uyanis Buyuk Selcuklu Yorgos

Nik Xhelilaj Kimdir?

Uzun yıllardır Türkiye’de oyunculuk yapan Arnavut oyuncu Nik Xhelilaj 5 mart 1983  doğumludur ve şuanda 37 yaşındadır. Tirana Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Nik Xhelilaj Türkiye’ye gelmeden Avrupa’da ve Arnavutluk’ta bir çok projede yer almıştır. Türkiye’de sinemanın ne kadar sevildiğini ve değer gördüğünü gören Nik Xhelilaj ilk olarak 2012 de Her Sevda Bir Veda ve Kayıp Şehir dizilerinde yer almıştır. Nefes Nefese dizisinde hayat verdiği Boran karakteri ile çıkış yakalayan Nik Xhelila son dönemde de başka bir tarihi dizi olan Pyitaht Abdulhamid  dizisinde Marco karakterine başarı ile hayat vermiştir.

Nik Xhelilaj Boyu Kilosu

Nik Xhelilaj^188 cm boyunda ve 85 kg ağırlığındadır.

Yorum yaz