Uyanış Büyük Selçuklu Kaç Sezon Yayınlanacak? Ne Zaman Final Yapacak?

Diriliş Ertuğrul dizsinden sonra yayına başlayan Kuruluş Osman dizisinden beklediğini bulamayan izleyici Trt 1 ekranlarında yayın hayatına başlayan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile mutlu oldu. Uyanış Büyük Selçuklu dizisini izlerken Diriliş Ertuğrul dizisinde ki seyir zevkini yaşayan izleyici Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin bitmesini istemiyor ve dizinin kaç sezon yayında kalacağını merak ediyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Kaç Sezon Yayınlanacak?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi gelmiş geçmiş en maliyetli dizilerden biri. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu maliyeti kısmet diğer dizilere göre düşük olsa da dizi de asıl maliyet yapılan inşaatlarda oldu. 3 saray ve 2 şehir sadece Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde kullanılmak üzere inşa edildi. Diziler konusuna yeni bir şirket olan  Akli Film daha önce Hay Sultan dizisini çekmişti. Hay Sultan’dan kalan yapıları da Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde kullanan yapımcı yine de öz sermayesinin yanında bir çok da kredi kullanarak Uyanış Büyük Selçuklu dizisi için harcadı.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi senaryo çalışmalarına 2017 de başlandı; üç yıllık çalışmasının ardından 13 aylık bir inşaat süreci başladı. Uyanış Büyük Selçuklu  dizisinin çekimleri içim iki ayrı platoda inşa edildi. Sadece Uyanış Büyük Selçuklu  dizisi içimn 7 bin 500 metrekare kapalı plato içerisine saray, medrese ve kervansaray, 50 bin metrekare açık platoda da Anadolu Selçuklu Obası ve Kınık Obası, Şelemzar Şehri, İsfahan Şehri ve Bizans Kalesi inşa edildi. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde kullanılmak üzere 5 bin kostüm dikilirken döneme ait 3 bin 500 adet aksesuar da dizinin çekimlerinde yer alıyor.uyanis buyuk selcuklu final resimleri

Uyanış Büyük Selçuklu Kaç Sezon Yayınlanacak?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yapımcı Akli Film Uyanış Büyük Selçuklu dizisini yüksek bir fiyata en az 3 sezon satamaz ise zaten bir sezonda sadece inşaat maliyetini bile kurtarmaz. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yapımcı Akli Filmin Trt 1 ile 33 bölüm ve 1 sezon yayın garantisi anlaşması var. Uyanış Büyük Selçuklu dizinin ikinci sezonda yayına devam edip etmeyeceğine şubat mart 2021 de karar verilecek.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin aldığı reytinglere bakacak olursak izleyicinin çok sevdiği dizi ilk bölümü ile gün birincisi olmayı başararak beklentileri karşıladı. Eğer Uyanış Büyük Selçuklu dizisi bu başarısını devam ettirirse zaten Sultan Alpaslan’ın hikayesi çok uzun bir hikaye; Sultan Alpaslan ile ilgili çok bilgi belge olay nakledildiği için 5 6 sezonluk bir senaryo yazılabilir yeter ki izleyici Uyanış Büyük Selçuklu dizisini sevsin ve izlemeye devam etsin.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi zaten başarısız olursa sadece Akli Film değil tüm Türkiye zarar edecek zira reklam gelirlerinden karşılanamayan garanti ücretler devlet bütçesinden Akli filme ödenecek.Uyanis Buyuk Selcuklu Kac Sezon

Uyanış Büyük Selçuklu Ne Zaman Final Yapacak?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 33 bölüm sözleşmesi var. Bu 33 bölüm bitmeden zaten Uyanış Büyük Selçuklu dizisi hiç bir şekilde erken final yapamaz. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin reytingleri eğer 5’in altına düşerse bu durumda dizi haziran 2021 de final yaparak ekranlara veda edecektir. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 5 ve üzeri reytingler alırsa 2. sezonuyla da izleyicisi karşısında olmaya devam edecektir.

Uyanış Büyük Selçuklu Kaç Sezon Yayınlanacak? Ne Zaman Final Yapacak? (3 Yorum)

  1. Çok güzel bir dizi bitmesin istiyoruz ailecek gururla izliyoruz tarihimizi yaşıyoruz o kadar etkiledi bizi pazartesiyi iple çekiyoruz oyuncular rollerinin hakkını fazlasıyla vermişler teprikler başarılar dilerim 👏👏👏👍👍

  2. blank Böyle muhteşem bir diziye haksızlık edilir final olursa biz ailece izliyoruz çok da seviyoruz bizce devam etmeliızlık olma,zm dedi ki:

    Böyle muteşem ve emekle yayınlanan birdiziyi bizlerden mahrum etmeyin ailece üzülürüz lütfen sabırsızlıkla haftayı bekliyoruz ki büyük selçuklu izlemek için lütfen