Yasak Elma Neden Final Yapıyor? İşte Cevabı

Yasak Elma dizisi için alınan final kararı basın ile paylaşıldı. Yasak Elma dizisine bu sezon dahil olan ve dizi de Çağatay karakterine hayat veren Berk Oktay Yasak Elma dizisinin bu sezon sonunda final yaparak ekranlara veda edeceğini açıkladı. Peki reytinglerde oldukça iyi bir konumda olan Yasak Elma için neden final kararı alındı?

Yasak Elma Neden Final Yapıyor?

Yasak Elma neden final yapıyor sorusu herkesin dilinde. Yasak Elma dizisi senaryo da yaşanan sıkıntılar nedeniyle final yapmak zorunda kalıyor. 135 dakikadan 110 bölüm yayında kalan Yasak Elma dizisi eğer önemli bir değişiklik olmazsa Yasak Elma’nın 110. bölümü ile 24 mayıs 2021 de ekranlara veda etmesi bekleniyor.

Her ne kadar Yasak Elma dizisi pazartesi akşamları 4 sezondur çok iyi sonuçlar alsa da Yasak Elma’nın hikayesinin de bir sonunun gelmesi gerekirdi. Yurt dışında bir çok dizi yapımcısı çok izlenen dizilerinin hikayesinin tadını kaçırmamak için diziyi 13. bölümde bitirtirken Türkiye de dizilerin sakız gibi uzatılması zaten saçmaydı.

Ayrıca Yasak Elma setinde çıkan tartışmalar artık izleyicinin de oyuncularında canına tak etti. Son olarak yönetmen Neslihan Yeşilyurt ile Nesrin Cavadzade arasında çıkan tartışma işleri daha da çıkmaz bir hale getirdi. Nesrin Cavadzade daha önce de yapımcı Fatih Aksoy ile tartışmış ve araya girenler setin devamını sağlamıştı. Nesrin Cavadzade’yi bu sefer Fatih Aksoy affetmedi ve aslında ölecek olan Cansu iken Şahika oldu.

Yasak Elma dizisi hikayesi 4 sezonda 4 kez çok köklü değişikliklere uğradı; özellikle 4. sezonda ki değişikliklerle izleyici yok artık iyice saçmalamışlar yorumu yapmıştı. Özellikle Başkan lakabı ile diziye dahil olan Hasan Ali karakteri izleyiciyi çok kızdırmış ama yine de usta oyuncu Erdal Özyağcılar’ın başarılı oyunculuğu ile karakter zor da olsa kabullenilmişti.

Yasak Elma dizisi oyuncuları da artık diziden sıkılmış ve yaptıkları işten memnun olmamaya başlamıştı. Bunun son örneği de totale iş yapıyoruz diye isyan eden Nesrin Cevadzade olmuştu. Özellikle dizinin ilk sezonundan beri dizi de olan Eda Ece, Şeval Sam ve Şafak Pekdemir de Yasak Elma dizisinden çok sıkılmış olabilir.

Yorum yaz