Yemekteyiz Sunucusu Neden Değişti? Onur Büyüktopçu Yemekteyiz’den Neden Ayrıldı?

Yemekteyiz eski sunucusu Onur Büyüktopçu’dan açıklama

Yemekteyiz Sunucusunun değiştiği ve ilk sezon ki başarıyı gösteremeyen Onur Büyüktopçu’nun yerine 2019 2020 yeni sezonunda Seda Sayan’ın Yemekteyiz programının sunucusu olacağı öğrenildi. Kulisleri çalkalandıran bu haberin aslında çok önceden haberini vermiş ve Seda SAYAN’ın 2019 2020 yeni sezonunda hem O Ses Türkiye’de devam edeceğin hemde yine Tv8 de bir günlük program sunacağını belirtmiştik.

Seda Sayan O Ses Türkiye’de az da olsa izlenme oranlarına katkı sağlamış ve Acun Ilıcalı tarafında takdir edilmişti. O Ses Türkiye 2020 için de yine Seda Sayan ile anlaşma imzalanacakmış. Bu durumda O Ses Türkiye jürisinde koltuğunu sağlama alan bir diğer isim de Seda Sayan oldu.

Yemekteyiz Sunucusu Neden Değişti?

Yemekteyiz programı 13 Ekim 2008 Pazartesi günü Come Dine With Me isimli İngiliz konsepti programın Türkiye uyarlaması olarak yayın hayatına Tv8’de başlamış ve ilk sezonda aldığı 3 reyting ile diğer kanalların da dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. Önce bu reytinglerin Yemekteyiz’in farklı sunucu Onur Büyüktopçu’dan kaynaklandığı düşünülse de Fox TV Zuhal Topal ile benzer bir konsept yaparak yayına başlayınca Yemekteyiz’in havası bir anda söndü.

Aslında her ne kadar Fox TV yöneticileri Yemekteyiz ile Zuhal Topal’la Sofrada’nın konseptinin farklı olduğunu söylese de aslında iki formatın da benzer bir çok yönü var. Hatta ayrılan tek yönü kaynana ve gelinlerin yarışması ve gelinlere kaynanaların puanı ile ödül verilmesi.

Zaten Türkiye’de gelin kaynana rekabeti her zaman sevilmiş ve gündüz programlarında kendini izletmiştir. Zuhal Topal ve ekibi gelin kaynana faktörünü yemek sektörü ile birleştirince ciddi manada gündüz kuşağında ev hanımlarının dikkatini çeken bir yapım oldu.

Zuhal Topal’ın yükjselmesi her hafta Onur Büyüktopçu’dan izleyici götürdü. Yemekteyiz’in 3, 3.5 reytingleri düştü 1.5 reytinge; çünkü Yemekteyiz’den sıkılan izleyici Zuhal Topalla Yemekte’ye geçti. Hal böyle olunca Acun Ilıcalı reytinglerden memnun olunmadı ve Onur Büyüktopçu ile 3. sezon sözleşmesi imzalanmadı.

Aslında Onur Büyüktopçu’nun başını Zuhal Topal yaktı denebilir ama Acun Ilıcalı Zuhal Topal’ın yaptığı özgün olmayan formatı mahkemeye verdi ve yeni sezonda artık kararın çıkmasını ve Zuhal Topal’la Sofrada’nın yayında olmayacağını tahmin ediyor ve bu boşlukta Seda Sayan gibi gündüz sektörünün önemli ismini devreye sokmak istiyor.

Zuhal Topal’ın gelin kaynana konsepti ve gelin kaynana tartışmaları  devam ettikçe açık söylemek gerekirse Acun Ilıcalı kendi sunsa beklediği reytingleri Yemekteyiz’den alamaz. Konseptte çok önemli değişiklik yapmalı ve programın izlenebilirliğini arttırmalı. Seda Sayan iyi hamle ama sadece Seda Sayan hamlesi Yemekteyiz’i Zuahl Topal karşısında hezimetten kurtaramaz.

Bir başka bakış açısı da Seda SAyan ile Yemekteyiz’e yeni bir hava katılmak isteniyor. İzleyici iki sezondur Onur’u görmekten sıkıldı.

Onur Büyüktopçu Yemekteyiz’den Neden Ayrıldı

Aslında yukarıda da belirttiğimiz gibi Onur Büyüktopçu bizim tahminlerimize göre Yemekteyiz’den ayrılmadı. Yapım Onur Büyüktopçu ile sözleşme imzalamadı. Yoksa bildiğimiz kadarı ile Onur Büyüktopçu çok mutluydu gündüz kuşağından.

Ben Onur Büyüktopçu gibi iyi bir oyununun kendisini gündüz kuşağında harcadığını düşünenlerdenim. Türkiye de komedi para etmediği için komedi oyuncularının pazarı yok piyasa da ama Onur Büyüktopçu kendini daha da geliştirdi Yemekteyiz’de. Bence Kiralık Aşk’ta ki Koriş karakteri gibi çok farklı ve özel karakterleri oynamaya ve sevilmeye devam edebilir.

Bakalım Onur Büyüktopçu’nun 2019 2020’de ki yeni sezon işi ne olacak? Hangi dizi de oynayacak. Hangi kanalda program yapıp bekleyip göreceğiz. Onur Büyüktopçu haberleri için sayfamızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

Onur Büyüktopçu Damat Bayıldı Programı İle Show TV Yeniden Ekranlara Dönecek

Onur Büyüktopçu eylül 2019’dan itibaren Show TV ekranlarında yatında olacak. Damat Bayıldı programın yapımcılığını ise Ataberk Oral ve Hümeyra Daştan üstlenecek.

Yemekteyiz Sunucusu Neden Değişti? Onur Büyüktopçu Yemekteyiz’den Neden Ayrıldı? (11 Yorum)

 1. Bence iyi oldu. Inşallah Onur Büyüktopçu iyi bir dizide oynamaya başlar ve bizim yazımızda iyi geçer.

 2. Onur gayet guzel sunuyodu yemek programini ne gerek vardi kimi getirirsen getir onurun yerini kimse alamaz bence yanlis karar acun byyy ilk kiminle basladiysan bence onunla devam et ben zuhal hnm begeniyorum ama onur by daha guzel sunuyo bence daha samimi geliyo hayirlisi olsun

 3. Seda Sayan gibi itici bir kadının bu sempatik adamın yerine gelişi son derece talihsiz bir seçim olmuş.bu programı onur beyle daha keyifli bulup düzenli izlemeye başlamıştım ki artık seda sayan yüzünden izlemeyi bırakacağım kanalı da listemden tamamen çıkaracağım.o ses’i de sırf bu kadın yüzünden izlemiyordum.piyasa da onca isim varken acunun sadece hülya avşar ve seda sayandan öteye geçememesi çok üzücü sahiden.tv8 bitmiştir benim için.her yerde seda görmekten bıktıııım!!!

 4. Onur Büyüktopçu bıraktıktan sonra asla izlemem. Zaten sadece onun için izliyordum. Feriştahı gelse aslaaaaa. Ekranlarda Onur Büyüktopçu kadar vicdanlı, merhametli, duyarlı, yaptığı sosyal yardımları son derece gizlilikle saklayan ve afişe etmeyen, çok saygı duyulası bir genç adam, adam gibi adam!!Ciddi bir tanınmışlığı olmasına rağmen asla şımarıklıklar yapmadı.. Ne yapayım evlatcığım, seviyor ve takdir ediyorum sizi.. Çeşme’den sevgiler 👋🌷🌷🌷

 5. İnsa nlarniye bakıyorsunuz acunun basit kanalına
  Kanal 8de iseyarayacak bakılacak tek serapla onur vardı onlarda artık kaliteli kanalllara gecsin acın sedasıyla yemekteyiz yapsın regting icin seda her sovu yapar artık insanlara birbirine katmayı alıskın prıgramları zaten retürk katarıyla durduruldu demem o ki acunun isi cok zoe kanala kapatsın gereksiz bir kanal 8

 6. Acun artık sasırmıs seda gelince cokmu regting alacak dahada düsecek regting seda sahtenin teki zuhala özenmis bence cok bosuna özenme öyle kalıverirsin onur en azındsn yapmacık degildi indanları kendine cekebiliyordu acun ah ah kafasızlıl seni kanalından edecek sevmiyoruz senin kanalına sedada gelse regting olmayacak
  Mahazin programı meden kaldırmıyon acaba acuncım cok önemli magazin hayatın magazin hahhhh hahhhh

 7. Ben Onur için izliyorum o giderse izlemem seda bir ora eksikti orayada gelsin tam olsun hiç sıkılmıyoruz eskilerden sıkıldık yeniler den sıkılmıyoruz tekrarını bile izliyorum onur için sevgilerle

 8. Acun ilicali reyting almak istiyorsan seda sayanla degil zuhal topalla sozlesme yap sedayi ekranlarda gormek istemiyoruz

 9. Kuzgundan burcu biricik ayrılmasın çok üzülürüz ayrıca yemekteyizi seda sayan sunmasın hiç sevmiyoruz onur bey daha şeker seda sayan olmaz bence

 10. Onuru severdim son günler de sanki inşaatta Onur çalışıyor her gün yoruldum diyor.Kardeşim inşaatta adam 12 saat günlük 80 lira ya en tehlikeli yerler de çalışıyor sen piknik tipten korkuyorsun.Son günlerde taraf tutuyorsun.Bir de yarışmanın için de ilgi çekecek bir durum olması gerek Yoksa Zuhal topal fatih ürek Onur yok olur gider