Yemin 226. Bölüm 227. Bölüm Özeti 13 Nisan 14 Nisan

Yemin 227. Bölüm Özeti

Reyhan’ın hamileliği düşük riski ile karşı karşıyadır. Daha hamileliğin başında olan Reyhan’ı zorlu bir hamilelik dönemi beklemektedir. Zorlu hamileliğin yanında bebeğin tutunamama ve düşme durumu da vardır. Bu nedenle de Reyhan yataktan hiç kalkmaması gerekmektedir.

Peki Reyhan ve Emir’in bebeği hayata tutunabilecek mi? Reyhan’ın kasık ağrıları sonucu Reyhan’ın durumunu tekrar kontrol eden doktor her şeye hazırlıklı olmalarını söyler. Emir babalığa öyle kaptırmıştır ki kendini doktorun söyledikleri Emir’i çok korkutacaktır. Peki Reyhan Emir’e gerçekleri anlatacak mıdır?Yemin 227. Bölüm resimleri 1

Diğer taraftan Cavidan’ı korkutup eziyet ederek büyük emeline biraz daha yaklaşan Cemre ise Cavidan’ı öldürmek yerine süründürmenin daha zevkli olduğunu düşünmeye başlar. Cavidan ise artık sonun geldiğinden emindir. Hiç bir şeyden ölmese bile kimyasal atıklar onu zehirleyecektir.

Diğer taraftan Emir ile Reyhan Kemal ve Narin’in ilişkisine el atar. Kemal ve Narin’in ayrılığı arkasında farklı nedenler olduğunu düşünen Reyhan Kemal’den bu nedenin ne olabileceği konusunu araştırmasını isterken Emir ise aşkının peşinden yılmadan gitmesini ister.

Yemin 227. Bölüm Fragmanı

Yemin 226. Bölüm Özeti

Cavidan sonunda Cemre’nin elindedir ve savunmasızdır. Kendisine bu oyunu oynayanın Talaz olduğunu düşünen Cavidan nispeten rahattır zira Talaz’ı para ile ikna edebilecektir; ancak Cavidan asıl şoku karşısında öldürmek istediği Cemre’yi görünce yaşar. Cemre’nin şakası yoktur; Yonca ile işbirliği yapan Cemre konaktan kimsenin Cavida’ı aramaması için Emir’e de Cavidan’ın ağzından bir mektup yazar ve yurt dışına gittiğini belirtir.

Emir annesinin apar topar yurt dışına gitmesine bir anlam veremez ve birinden yada bir şeyden kaçtığını düşünür; ancak annesinin pasaportunun evde olduğunu gören Emir büyük bir korku yaşar. Cavidan’ı aramalar başlar ancak Emir Cavidan’ın kaçırıldığını mı yoksa kaçtığını bilemez.

Cemre hem annesine hemde kendisine yaşatıklarının intikamını Cavidan’dan almaya kararlıdır. Cemre önce kendisini nasıl farelerde ve ölümde korktuysa Cavidan’ın da onu yaşamasını ister. Cavidan farelerden çok korkar. Sıra ölen annesinin intikamına gelmiştir. Cemre Cavidan’ı gözünü kırpmadan ölüme terk edecektir; ancak Talaz’ın Cavidan’ı kurtaracağını düşünüyoruz.Yemin 227. Bölüm resimleri

Yemin 13 Nisan Özeti

Diğer taraftan Kemal hala Narin’i eve almamak için direnmektedir; Kemal önce kendisinin Narin’i unutması sonra da Masal’a unutturması gerektiğine karar verir ancak her gün Masal daha da kötüye gitmektedir ve Kemal gözünün önünde kendi hırsları için Masal’ı kaybetmektedir. Narin ise Masal’a destek olmak istese hep Kemal engeli ile karşılaşır. Kemal gün geçtikçe Masal’ın iyileşeceğini düşünse de psikolog doğru söylemektedir. Masal Narin ile iyi bir ayrılık yaşamadan bu travmayı atlatamayacaktır. Oya her şey için Narin’i suçlarken Kemal aşık olduğu kadın ile ilgili iyi veya kötü hiç bir şey duymak istemez.

Kemal sonunda Narin’i tekrar konağa getirmeye karar verir; ancak Oya Narin’in konağa geri dönmesine sonuna kadar karşıdır. Narin ise artık gerçekleri açıklamak ister; çünkü Masal için Kemal’den ayrılmıştır şimdi Masal çok kötü durumdadır ve kaybedecek bir şeyi kalmamıştır.

Narin’in ayrılması için kendisini zorlayanın Oya olduğunu açıkladığında bakalım Oya kendisine nasıl savunacak. Bakalım Narin geri konağa gelirken Kemal Oya’yı affedebilecek mi? Oya tekrar yurt dışına mı çıkacak? Narin Oya’yı affederken Kemal’i de Oya’yı affetmesi için ikna edebilecek mi? Tüm bu soruların cevaplarını Yemin dizisinin 46. haftasında izleyeceğiz. Yemin dizisinin 227. bölüm özeti yayınlandığında sayfamıza eklenecektir.

Yemin 226. Bölüm Fragmanı

Türkiye de çekimlerine ara vermeden devam eden Yemin dizisi izleyicisini çekimlere deva ederek mutlu ederken diğer taraftan Cemre’nin tekrar ortaya çıkıp Reyhan’ın başına bela olması ile izleyiciyi üzdü. İzleyiciler zaten Cemre’den bir hamle bekliyordu ancak parası ve desteği olmadığı için kimseye zarar veremeyeceğini düşünüyordu ancak Cemre ise Cavidan’dan başladı. Talaz’ın desteğini alan Cemre  Cavidan’ı depoya kapatmayı başardı.Cemre Cavidan’a adete cehennemi yaşatacak.

Yemin 226. Bölüm Özeti Tahmini Devam Ediyor

Cemre Cavidan’dan annesinin intikamını almakta kararlı ancak Talaz Cemre’nin Cavidan’ı öldürmesine izin vermeyecek. Cavidan’ın Reyhan’ı kapatmak istediği depoya kendi kapanınca Cemre’nin ne kadar tehlikeli olabileceğini görecek; ancak Cavidan’ı kurtaran Talaz olacak.

Yemin 226. Bölüm resimleri

 

Emir adım adım takip ediyordu Reyhan’ı ancak Reyhan Emir’in telefonuna takip programı yüklediğini gördüğünde çok kızmış ve Emir’den kendisini rahat bırakmasını istemişti; ancak Emir Reyhan’ın başına kötü şeylerin gelmesinden korkuyordu; zira Cemre serbestti; Talaz dışardaydı. Sonunda da Emir’in korktuğu başına geldi ve eşi ile daha doğmamış çocuğu bir manyağın eline düşmüştü.

Cemre’nin akıl sağlığı yerinde olmadığı için Reyhan’ın bu sefer işi nispeten daha kolay olacaktı; ancak Reyhan Cemre’den dışarıdan yardım almadan kurtulamayacak. Peki Emir bu sefer Reyhan’ı kurtarabilecek mi? Cemre önce Reyhan ile hesaplaşacak sonra da Cavidan’dan annesinin intikamını alacaktır.