Yemin 271. Bölüm 272. Bölüm Özeti 12 Ekim 13 Ekim

Yemin 272. Bölüm Özeti

Emir Feride ile dün gece olanlar hakkında konuşmak ister. Emir dün gece yaşananları hatırlar ve hiç yaşanmamış olarak düşündüğünü Bir daha asla aynı şeyi tekrarlanmaması için Feride’yi uyarır. Emir den etkilenen Feride’nin eli ayağına dolanır. Konak içinde kırıp dökmeye başlar. Melike hanımda durumu fark eder ve aşık mısın? Diye sorar. Feride de aşık olmadığını söyler.

Münevver hanım Kemal bey ile konuşup aklını değil kalbinin sesini dinle derken, Kumru Narin’e ondan biraz uzak durmalısın diyerek Kemal den uzak durmasını söyler. Cemre sarışın olup peruk takıp taze çekirdek satarak para kazanır ve onunla yiyecek alır. İnsanın kendi parasını kazanması gibi güzel bir duygu olmadığını Talaz’a söyler.Yemin 272. Bolum resimleri

Yemin 271. Bölüm Özeti

Emir gece kafes dövüşünden yaralı olarak çıkar. Feride sayesinde eve gelebilen ateşi olan Emir sabah iyileşmiş olarak oda kapısından çıkarken Feride ile çarpışır. Emir ile Feride gece yaşadıklarından dolayı birbirinden kaçar. Emir bebeğin odasına girer. Bebek Yiğit babasına gülümser, Emir’in içi kıpır kıpır olur. Bakalım kucağına alabilecek mi?

Kemal bey Narin’e yalnız olmadığını bizde senin gibi karanlıktayız, bu yaptıklarını kimse hak etmiyor der. Annesi ile arası ne zaman düzelecek bakalım? Eski kötüler Talaz ve Cemre döndüler neler yapacaklar acaba? Dayak yemiş Talaz kimden neden yedi o dayağı acaba? Emir kendisinden kaçan Feride ile konuşmak için elinden geleni yapar. Bakalım ne konuşacaklar?Yemin 271. Bolum resimleri

Yemin 270. Bölümde Neler Oldu?

Yemin dizisinde 9 Ekim 2020 Cuma günü yayınlanan 270. Bölümde, Feride Emir’in telefonda birisi ile konuştuğunu evi satın almak için gereken işlemleri yapması gerektiğini duyar. Yengesi Songül’ü gönderdikten sonra ki, Songül hanımı otele Hikmet bey arabası ile bırakır. Bundan çok etkilenir Songül hanım. Akşam internetten Hikmet beyin resimlerine bakar.  Emir ile konuşan Feride, evi satın almasını istemez. Acın yüzünden herkese kin kusuyorsun evladına bile dediğinde, Emir de sen ne biliyorsun ha diye kızar. Kafes dövüşü yapmaya gider. Çok kızgındır karşısına en güçlü kişiyi ister.

Oraya giderken Sefer aracı servise verdiği için taksi ile gider. Taksi de telefonunu unutur. Feride arar taksici açar götürdüğü yeri bilen taksici Feride yi de oraya ulaştırır. Emir ringe çıkmadan önce kum torbasını yumruklar yarası kanar durmaz çok öfkelidir. Ringe çıkar adamla dövüşürken Feride onca erkeğin içinde tek bayan Emir görür ve o an karşısındaki rakibinden yumruk yer birkaç kere ve afallar.

Bir kaç darbe rakibine vuran Emir daha sonra kendisi darbe alır ve yere yığılır. Feride bağıra çağıra Emir’in yanına gider ve onu ringden alır eve kimselere görünmeden odaya götürür. Emir’in ateşi çıkar. Yaralarına pansuman yapar Feride.

Kemal bey iş yemeğine Narin’i beklerken Kumru gelir ve kendisini Narin olarak tanıtır. Kemal çok şaşırsa da bir şey diyemez yalana devam ederler. Narin’in yerine geçen Kumru doktorculukta oynar. Kendisine sorulan sorulara doktormuş gibi cevap verir. Yemekten sonra Kemal Kumru ya çok kızar. Yalanı sevmediğini, söyleyeni de hayatında istemediğini söyler. Kumru kısa süreliğine de olsa kendi hayal dünyasında kurduğu o peri masalındaki Kemal’in eşi rolünü oynadığı için çok mutludur.

Münevver hanım herkeslerken gizlice organ mafyasına ameliyata gider. Şehriye abla Münevver hanımı telefonla konuşurken duymuş hemen Kemal beye haber vermiş. Kemal beyde Taci yi Münevver hanımın peşine takmış ve bu sayede organ mafyasına gittiğini Taci den öğrenen Kemal hemen oraya gider ve son anda yetişerek Münevver hanımı kurtarır. Birlikte eve dönerler. Masal Kumru dan öğrendiği Narin’in çocukluk şarkısını söyler. Narin rahatsız olur söylemesini istemez.

Kemal gelir, olanları Narinden dinler annesine demediğini bırakmayan Narin’e annen bugün ölümden döndü senin için gözlerini verecekti ama onlar organ mafyası bilmiyordu ölümden döndü der. Kumru duyduklarına inanamaz kıskanır.

Emir’in ateşi vardır ve Feride’yi Reyhan’mış gibi görür. Reyhan diye seslenir. Hayaldir oysa o Reyhan değil Feride’dir. Kolundan tutar. Feride de Emir’in kolundan tutar. Emir ateşin etkisi ile Reyhan tutuyor zanneder.

Yemin 270. Bölüm Özeti

Feride Yiğit ile ilgilenirken bebek çok mutludur. Songül Hanım Feride ile konuşarak bu fırsat herkesin ayağına her zaman gelmez der. Niyeti Feride ile Emir’i evlendirmek bunda oldukça kararlı Songül hanım. Feride de bu konakta ben sadece bir çalışanım der.

Emir yine kafes dövüşünde kavga ediyor. Feride nasıl olmuşsa Emir’in peşinden o mekâna gitmiş. Emir Feride yi görünce şaşırır. Münevver hanım ameliyata girer bakalım neler olacak? Kumru kendisini Narin olarak tanıtır ve yemektekiler Narin Hanım ile çok farklısınız der. Kumru da Kemal’in elini tutarak birbirimizi öyle dengeliyoruz der. Kemal insanların içinde bir şey demese de sonra Kumru ya çok kızacak ve bunu neden yaptığını soracaktır.

Hikmet bey Songül hanımı konaktan uğurlar. Sizi otelinize biz bırakalım der. Sefer ile otele gönderir. Feride Emir’e acısı yüzünden herkese zor zamanlar yaşattığını evladına bile der susar.Yemin 271. Bolum fotograflari

Yemin 269. Bölüm Özeti

Feride’nin Sapanca da ki çocukluğunun geçtiği evi yengesi Songül satılığa çıkarır. Feride den de Sapanca ya gidip evle ilgilenen müşteri ile ilgilenmesini ister. Emir öğrenir öğrenmez Feride’nin peşinden gider ve birlikte Sapanca ya varırlar. Müşteri gelemez yarın geleceğini söyler. Emir evi görünce bu eve kimse talip olmaz para veren olmaz gidelim der. Feride de üzülür bu evde benim çocukluğum geçti der. Gidecekken Emir’in arabası bozulur. Bakıma götürecekti Sefer ama götüremeden Emir Bey yola çıktı. Gelen servisçi aracın iki saatlik işi olduğunu söyler. Emir istemese de bu 2 saati Feride’nin evinde geçirir.

Safiye ablasının oğlu küçük Memo Feride ye aşık ve büyüdüğünde Feride ablası ile evlenmeyi düşünüyor. Emir’i görünce yüzü asılır. Kocası mısın Feride ablamın? Ne işin var burada diye sorar. Emir ne diyeceğini bilmez. Memo benden başka kimse Feride ablamı sevemez. En çok ben seviyorum. Sen Seviyor musun? Diye sorunca hayır sevmiyorum der Emir. Memo da niye buradasın o zaman sen git Feride ablam kalsın der. Feride evi satmaya geldiğini söyler.

Memo ters ters Emir’e bakarak gider. Emir’in arabası yarına kadar olmazmış. Emir geceyi Feride ile o evde geçirir. Herkesin evi kendisine saraydır. Emir Tarhun konağı gibi olmasa da Feride’nin abisi ile geçirdiği çocukluk anılarının olduğu o ev Feride için saray.

Geceyi Feride’nin evinde geçiren Emir ilaçlarını içmeyi unutur. Feride fark eder kapısının önüne koyup kapısını çalar. Emir ilacını içer. Dışarı çıkar halası Oya arar şehir dışında olduğunu gelmeyeceğini söyler. Songül Hanım da Emir’in evde olmadığını anlayınca mutlu olur. Sabah olunca araba servisten gelir. O esnada evi almaya gelen kişi telefonda evi ucuza alacağını söyler. Değerinin altında para veren kişiye Emir olmaz diyerek evi sattırmaz niyetini duymuştur.

Feride için önemli olan bu evi Emir bir aracı ile 35 bine satın alır. Feride bunu konağa döndüklerinde Emir odada telefonla konuşurken duyar. Feride bunu duyunca evi satmaktan vazgeçecektir.
Kumru ablası Narin’e oyunlar oynamaya devam eder. Davete gidecek olan Narin’e yemek masasında prova yaptıran Kumru masayı örtüyü çekerek yere döker. Narin kendisi yaptı zanneder. Annesi gözlerini vermek için herkeslerden habersiz organ mafyasının yapacağı ameliyata gider. Kumru Narin’in yerine yemeğe gider ve ben Narin der.