Yemin 278. Bölüm 279. Bölüm 280. Bölüm Özeti 21 22 23 Ekim

Yemin 280. Bölüm Özeti

Emir Semih çalışma odasına gelmeden önce Feride ile konuşuyordu. Konuşması yarım kaldı. Feride de devamında ne söyleyeceğini sorar ama Emir önemsiz bir şeydi diyerek konuyu kapatır. Kemal çok öfkelidir. Kumru ya bu evden dönmemek üzere gitmesini söyler.

Semih Feride ile yola çıkmış, çapkın Semih otel odası ayarlamış mesaj geldi telefonuna. Feride başına ne geleceğini bilmeden Semih ile gidiyor. Yok, öyle hemen eve gitmek der bakalım Semih ne planlar yapıyor? Feride’nin başına neler gelecek? Songül Hanım da Emir’e Feride’nin Semih ile gitmesinden rahatsız olduğunu söyler. Emir de durmaz ve Semih’in ayarladığı otele giderek Semih2in kaldığı odaya gider ve kapıyı açan Semih’e okkalı bir yumruk atar Semih iki seksen yerdedir.Yemin 280. Bolum resimleri

Konağa da bir sürpriz yapan Cemre sürpriz diyerek Emir’in karşısına çıkar. Bakalım Cemre neden gelmiş? Kemaller ailecek yeni eve bakmaya giderler bakalım bu yeni evde kimler kalacak?

Yemin 280. Bölüm Fragmanı

Yemin 279. Bölümde Neler Oldu?

Emir Feride’yi Semih den çok kıskanır. Semih’in Feride ile yardım işini yapmasını istemez. Kahvaltı sofrasında sinirden çay bardağını sıkarak kırar. Asistanı güya hastalanmış, Feride yi şirkete götürerek şirkette dosyaları düzenlemesini ister. Çay kahve derken, iş toplantısı yapılacaktır. Masayı hazırlaması, fotokopi işlerini Feride ye yaptırır. Bu sayede Semih ile baş başa kalmasına engel olmuş olur. Semih de arar durur. Ama Feride her işim bitti geliyorum dediğinde Emir yeni bir iş bulur ve Feride’nin Semih in yanına gitmesine izin vermez.

Feride de şirkette kendisine verilen bütün işleri layıkı ile yapar. Hatta Emir’in bir telefon konuşmasında dosyalardan birinin çeviri işinin yetişmediğini duyar ve tanıdığını arayarak o dosya metninin çevirisini yaptırır bu sayede Emir’e çok yardımcı olur.

Semih Emir’i telefonla arar, neden Feride’yi bırakmadığını sorar. Emir çok işi olduğunu söyler konuşmaz. Eve gelince evde de konuşurlar. Emir Semih’in çapkın olduğunu bildiği için her kuşun eti yenmez diyerek Feride yi korur.

Kemal, Kumru’nun annesine ben Kemal’e aşığım sözünü duyar ve evden gitmeleri için Taci den ev ayarlamasını ister. Kumru sandviç getirdiğinde ise tepsiyi eli ile devirir ve yalan söylememesini, oyun oynamamasını söyleyerek kendisine aşık olduğunu bildiğini söyler. Ablan ile konuşacaksın ve bu evden biran önce gideceksiniz der. Kumru da Narin ile annesinin ve Kemal’in zoru ile konuşur ama ablasına Kemal artık bizi bu evde istemiyor biz bu evden gideceğiz olur. Kemal de annesi de çok şaşırır. Kemal suçlanır.

Songül Hanım, hapishaneye giderek Feride’nin arkadaşının ağzını arayarak Feride ye o 500 bin lirayı kimin verdiğini sorar. O an Cavidan da görüşte avukatı ile görüşür. Feride’nin arkadaşı ağzı ile söylemese de gözleri ile parayı verenin Cavidan olduğunu söyler. Songül de neden o kadına bakıyorsun diyerek Cavidan a bakar.

Emir Feride ile çalışma odasında konuşurken Semih gelir ve yardım için kolilerin hazırlandığını, dağıtımın da yarın yapılacağını söyler. Hikmet bey istediği için Feride de kabul eder.

Yemin 279. Bölüm Özeti

Emir kıskançlık krizinde, Feride’nin Semih ile derneğin yardım işine gitmesine izin vermez. Emir Feride’yi işimiz var seninle diyerek şirkete götürür. Feride de şirkete gider ama ne yapacağını bilemez. Feride konağa bebek bakıcısı olarak girdi ancak şimdi işler değişti. Semih ile Emir arasında aşk krizine sebep oldu. Semih de Emir’in karşısına geçip sabahtan beri kızı rehin tutuyorsun sırf benim yanıma göndermemek için eğer kızdan hoşlanıyorsan söyle aranızdan çekileyim. Ama yok sen hoşlanmıyorsan karşımda durma sen çekil diye açık açık konuşur. Bakalım Emir nasıl bir cevap verecek?

Kumru Kemal’e sandviç hazırlar, Kemal de kızarak tepsiyi fırlatarak sen nasıl bir insansın, utanmadan hala yalan söylüyorsun, senin bana aşık olduğunu biliyorum der. Kumru şaşırır. Artık Kemal Kumru ya eskisi gibi davranmayacak.Yemin 279. Bolum resimleri

Songül Feride’nin o 500 bin TL’yi nerden kimden neden aldığını öğrenmeden durmayacak. Hapishaneye giderek orada mahkûmlardan biri ile konuşur ve sonunda Cavidan hanımı öğrenir. Bakalım işin rengi bundan sonra nasıl olacak?

Yemin 278. Bölüm Özeti Neler Oldu?

Emir ve Semih iki zıt karakter. Birbiri ile sürekli didişen iki arkadaş, çocukluktan beri böyleymiş bu ikili. Ve şimdi de aynı. Semih’in Feride ye çiçek verdiğini gören Emir, Semih’e niyetinin ne olduğunu sorar. Semih de Feride’yi neden kıskandığını sorar. Emir de kıskanmadığını, onun bu evde bir çalışan olduğunu söyler. Semih sen böyle söylesen de beden dilin Feride yi kıskandığını açıkça söylüyor der.

Eski arkadaş olan Semih ve Emir eskiden yardım dernekleri ile insanlara yardım ederlermiş. Semih’in üyeliği de ömür boyu devam edecekmiş. Emir ile Semih geçmişte bir yardım için gittikleri yere Emir okuma yazma bilmeyen birine kitap hediye etmiş. Semih de o kitabı okumak için gitmiş ama Semih çapkın olduğu için kitap okuma bahane orda beğendiği bir kızı görmeye gidermiş.

Narin ile Kemal Berlin’e doktora gitmeye karar verirler. Çünkü Narin zaman zaman bulanık görmeye devam etmektedir. Bu onları sevindirir. Bir umut çaresi var mı diye Berlin de bir doktorla görüşmeye pazartesi gidecekler. Kemal tüm ayarlamaları yapar. Masal çadırda vakit geçirmeyi sever. Taci ile oyun oynarlar. Babası ve Narin gelince Taci gider. Masal geceyi çadırda geçirmek ister. Narin de isteyince Kemal, Narin ve Masal geceyi çadırda uyuyarak geçirirler.

Münevver hanım, eşyalar arasında bir eşya ararken Kumru’nun Narin’in yerine geçmiş halde resmini bulur. Hani Masal, Kemal ve Narin kampa gitmişler ve orada bir resim çekinmişlerdi. İşte o resimde Narin’in resminin yerine Kumru kendi resmini fotomontajla koydurmuş. O resmi de eşyalarının arasında saklarken annesi bulur ve bu eve ablanın yuvasını yıkmaya gelmedik hadi eşyalarını topla gidiyoruz der. Kumru kendi çantasını alır çeker gider annesini dinlemez.

Songül hanımın odasında priz arızalanır yardım istediğinde Semih ben yaparım der. Şarteli kapatmadan iş başı yapınca az daha çarpılmaktan son anda kurtulur. O an Feride odadır. Semih’in çarpıldığını gördüğü an yerinden sıçrar Emir tamda arkasındadır. Elektrikler gider. Feride mum getirir. Emir Semih’in yapamadığını yapar.

Emir’in telefonun da ‘’Ansızın hiç beklemediğin an kalbine yerleşendir gerçek aşk.’’ Yazısı belirir. Emir hep Feride ile olan anları hatırlar. Sabah kahvaltısını Semih ile Feride hazırlar. Emir de fena halde içten içe kızar. Songül hanımda Emir’e Semih’in kıskanç biri olduğunu bu eve gelip gitmelerinin bir sebebi olmalı Feride akıllı kızdır ama gönül bu dediğinde Emir iyice çileden çıkar.

Semih ile Feride bir yardım işinde birlikte çalışacaklar, kahvaltı masasında bunu duyan Emir elindeki çay bardağını sinirle öyle bir sıkar ki bardak kırılır Emir’in eli kanar. Masada ki herkes şaşırır.

Talaz ile Cemre şemsiye satmaya çalışırken bir evin önüne otururlar üst kattan ev sahibi onların orada oturmasını istemez başların aşağıya bir kova su döker. Deliler hepsi bir arada Cemre, Talaz ve Kumru bu dizide çok fazlalar. Kumru annesine Kemal’e aşık olduğunu söyler. Kemal de bunu duyar.

Yemin 278. Bölüm Özeti

Yemin 278. Bölümde gerçeklerin ortaya yavaş yavaş çıktığını izleyeceksiniz. Kumru Kemal’e aşık olduğunu annesine söylerken Kemal de duyar bunu. Bu saatten sonra Kemal Kumru ya karşı daha dikkatli davranacaktır.

Semih mutfağa girer ve yemek yaparken Feride de ona yardım ederken tatlı yer ve dudağının kenarını tatlı olan Feride’nin dudağını silmek ister Semih. Feride izin vermez. Songül Hanım tarafından Semih Bey çapkın birine benziyor diye doldurulan Emir mutfağa gelip onları baş başa görünce öfkelenir ve kıskanır.Yemin 278. Bolum resimleri

Semih de Feride den hoşlanmaktadır ve aklımı alan biri çıkarsa karşıma kendimi de unutabilirim der. Elektrik prizini tamir eden Semih sigortaları attırır o an Feride korkudan sıçrar ve Emir onu tutar. Talaz Cemre ye aldığı şemsiyeler yüzünden kızarken gökten birileri oturdukları evin üstünden okkalı bir su döker. Islanırlar. Semih ile Feride ortak bir iş yapmaya karar verirler. İyi bir ikili olacağız dediği an Emir elindeki çay bardağını sıkarak kırar. Emir takımları kıra kıra evde takım bırakmayacak.

Yemin 278. Bölüm Fragmanı 21 Ekim

Yemin 277. Bölüm Özeti Neler Oldu?

İsviçre den gelen Semih Feride yi görür görmez beğenir. Emir de bunu fark eder ve kıskanır. Yiğit bebeğin oyuncağı havuza düşmüş, Feride almak isterken düşecek gibi olur son anda Emir tutar. Konuşmak ister yemek dediği an Feride kızarak yetmedi mi? Ne sen, ne paran umurumda değil bırak işimi yapayım der.

Sabah olunca Cavidan arar ve hapiste olan birinin annesine bakmaya gitmesini ister. Songül Hanım bu telefon konuşmasını duyar. Anlamaz aklında 500 bini kimden aldığı vardır. Emir den aldığını söylediğinde Feride ondan almadım der. Sütlaç yaparak bu bahane ile Hikmet beyin ağzını arar bakar ondan da almamış bu yüklü parayı nerden kimden aldı diye düşünür? Bakalım Songül Cavidan ı duyup tanıyıp parayı onun verdiğini ne zaman öğrenecek?

Emir Feride ile konuşmak ister, kapıları kilitler ama Feride konuşmak istemediği için Emir ile aynı ortamda bulunmak istemediği için odanın terasa açılan cam kapısını kırıp çıkar. O an kolu yaralanır Emir’in canından can gider ve cebinden çıkardığı mendil ile yarasına basar. Emir farkında değil ancak Feride den etkileniyor.

Feride dışarı çıkmak için Emir den izin ister. Semih konakta olduğu için ve Feride Melike ablasının verdiği yardım çantalarını da götüreceği için Semih ben gideceğin yere götüreyim der. Emir onları giderken görür ve içten içe kızar. Gitme diyemez. Semih Feride’yi konağa bırakır. Emir görür. Kopmak üzere olan gülü feride ye veren Semih vazoya koymasını ister. Emir de ne yaptığını sorar. O buranın bir çalışanı dediğinde, Semih de; sende çalışanını kıskanan, koruyan birisin öyle mi der?

Narin Masal’ı uyuturken biran Masal’ı görür ve heyecanlanır. Masal kampa gitmek istediğini söylediği için Kemal bahçeye kamp çadırı kurar. Narin de gözlerinin bir an Masal’ı gördüğünü söyler. Kemal doktoru arar ve randevu alır. Sabah doktora giderler, doktor iyileşen hastalar var bakalım der tomografi ister. Sonuç çıkar ama değişen bir şey yok der ve iyileşmenin bu sonuçlara göre olmayacağını, ara sıra böyle bulanık görmeler olacak sonra kaybolacak der. Eve dönerler. Narin dinlenirken Kemal yanındadır. Odadan çıkarken Narin yeniden bulanık görür. Kemal’in yanına giderek üzerindeki gömleğin rengini söyler. Kemal de gördüğü için mutludur. Mutlu olmayan tek kişi ise Kumru dur. Narin’in resminde gözlerini oyar.

Talaz ve Cemre gökten yağmur gibi para yağsın, yorulmadan para kazanalım derler. Cemre parasını şemsiyeye yatırır. Talaz da pastırma yazında insanlar şemsiyeyi ne yapsın der?

 

 

Yemin 278. Bölüm 279. Bölüm 280. Bölüm Özeti 21 22 23 Ekim (1 Yorum)

  1. Cavidan gitti songül geldi, hikmet bey ders almıştır inşallah anne yerine kumrudan kurtulsak daha iyi filmin bütün tadı kaçtı.