Yemin Reşit Kimdir? Yavuz Ketenci Kim?

Yemin dizisi 3. Sezonda yeni bir senaryo ile ekranlarda yerini aldı. Yeni senaryo ile diziden ayrılan Reyhan karakterinden sonra diziye yeni karakterler, yeni oyuncular dahil oldu. Bu yeni isimlerden bir kaçı Kumru, Münevver, Feride, Feride’nin yengesi ve Feride’nin belalısı Reşit

Bu yazımızda sizlere Yemin dizisinde Reyhan karakterinin diziden ayrılmasından sonra diziye yeni senaryo ile giren Feride karakterinin belalısı olan Reşit kimdir? Sizlere onun hakkında bilgi vereceğiz.Yavuz Ketenci resimleri oyuncu

Emir’in eşi Reyhan bebeğini dünyaya getirirken ölür ve Emir Reyhan’ın canı pahasına bebeğini dünyaya getirmesine ve eşinin ölümüne çok üzülür. Oğluna bir süre sahip çıkmaz. Onu kucağına dahi alamaz. Dedesi Hikmet Bey torununa sahip çıkar ve eve getirir. Emir bebeğin ağlamalarına dayanamaz ve ilgilenmez. Cavidan Hanım hapisteyken Feride ile tanışır ve onun abisine yardımcı olmak için Feride ye 1 milyonluk çek verir. Feride abisi için çeki alır ve konağa bebek bakıcısı olarak gelir. Feride hapse abisi hapse girmesin diye girmiştir. Abisi Reşit isminde birisi ile tartışmış yaralanma olayı olmuş ve Feride de abisi hasta olduğu için suçu kendisi üstlenmiştir. Peki, Feride’nin hapse girmesine sebep olan Reşit Kimdir?

Yemin Dizisi Reşit Kimdir?

Yemin dizisinde Feride ye âşık onunla evlenmek isteyen ama Feride’nin öldürseniz dahi evlenmeyeceği zengin paralı bir mahallenin delikanlılarından birisidir. Feride’nin yengesi de parayı seven birisi olduğu için Reşit ile anlaşarak Feride ile Reşit’in arasını para karşılığında yapmaya çalışır. Ama Feride istemediği için bu iş olmaz.

Bir gün Feride’yi rahatsız eden Reşit, Feride’nin abisi tarafından görülür ve aralarında yaşanan tartışma sonrası olay polise intikal eder. Yaralama olayında suçu üstlenen Feride abisinin hapse girmesine engel olur. Reşit de Feride’yi sevdiği için şikâyetini geri alır ve Feride’nin hapisten çıkmasına sebep olur.Yemin Resit

Feride kısa sürede olsa içerde kaldığı süre boyunca herkes tarafından sevilir ve Cavidan hanımın hayatını kurtaran Feride Cavidan Hanım tarafından fark edilir. Feride’nin hapisteki çocukla olan diyaloğunu gördükten sonra kendi torununa en iyi onun bakacağına kanaat getiren Cavidan Hanım Feride’nin soyadını değiştirerek yeni kimlikle konağa gönderir.

Feride konakta işe başlar, abisi ile görüşmek istese de yengesi görüştürmez çünkü Feride’nin ameliyat için verdiği parayı yengesi eşine vermez ameliyat olmasına izin vermez ölümüne sebep olur. Reşit de Yengeyi elinde para dolu çanta ile görür ve nerden bulduğunu sorar. Yalan söylese de Reşit inanmaz benden de para aldın diyerek kadını sıkıştırır. O da Feride verdi der. Reşit de Feride’nin ne iş yaptığını nerde olduğunu öğrenmek için Feride’nin yattığı hapishaneye gider. Yolda Feride’yi Emir’in arabasına binerken görür ve takibe başlar. Reşit Feride’nin belalısı olarak onun izini bulur ve bundan sonra artık ona hayatı zindan etmek Emir’i zor durumda bırakmak için elinden geleni yapar. Reşit’in ortaya çıkması ile Feride’nin de gerçek kimliği ortaya çıkar. Reşit Feride’nin konakta farklı bir isimle çalıştığını öğrenir ve olaylar zinciri bu şekilde ilerlemeye devam eder.

Yemin Dizisinde Reşit karakterine Yavuz Ketenci Hayat vermekte. Peki, Yavuz Ketenci Kimdir? Gelin hep birlikte Yavuz Ketenci’yi tanıyalım

Yavuz Ketenci Kimdir?

Aslen Rizeli olan Yavuz Ketenci, 16 Ocak 1991 İstanbul doğumludur. Şuan itibari ile yaşı 29 yaşındadır. Bekardır.  İlk ve ortaokulu İstanbul da okur.  İlk oyunu olan ‘Horozum’ adlı çocuk tiyatro oyunuyla seyircinin karşısına çıkan Yavuz Ketenci, Meslek Lisesinin Makine bölümünde okur. Müjdat Gezen Sanat Okulu’nda tiyatro hayatına başlar. Daha Sonra üniversite de profesyonel anlamda Karadeniz Teknik Üniversitesi Tiyatro Topluluğu olan KTÜ VE KÜT Tiyatrosunda Ahmet Akyol yönetmenliğinde sahneye çıkmaya başlar.

Rol Aldığı Projeler; Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Elif dizisini izleyenler bilir orada Feyyaz karakterine hayat veren Yavuz Ketenci CM Ajansına bağlı bir oyuncudur. Yavuz Ketenci’nin yer aldığı diğer projeler; Hazan, Yola Çıkmak, Bu Son Olsun, Ot sabi, Arka Sokaklar 5. Ve 11 sezon, Nefrin, Hemen Döneriz ve Siyah İncinin Sırrı 2 filmlerinde rol almıştır.

 

Yorum yaz

Yemin Reşit Kimdir? Yavuz Ketenci Kim? (1 Yorum)

  1. nazmiye yılmaz ı alkışlıyorum tam bir kaz ma bulmuş yontulmamış su katkısız bu dizi b.k tan nazmiye yılmaz