Zengin ve Yoksul Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor? İşte Nedeni

Zengin ve Yoksul dizisi için Atv’de dizinin yapımcısı NTC medya da çok savaş verdi. Herkes elinden geleni yaptı ama olmadı. Atv son ana kadar yükselmesini beklediği Zengin ve Yoksul dizisi için final kararını açıklamadı; çünkü Zengin ve Yoksul dizisinin final yapacağı haberi duyulsa dizinin hiç kurtuluşu kalmayacaktı; ama sonunda hem Atv hemde NTC medya pes etti.

Bir iş olmayınca olmuyor; yani bir dizi tutmayınca tutmuyor. Tutmayınca da çok zorlamanın bir anlamı yok. Ne yazık ki Zengin ve Yoksul  dizisini izleyici sevmedi ve benimseyemedi. Zengin ve Yoksul  dizisi 6 bölümlük yayın hayatında en fazla 3 reyting aldı. Bu alınan en yüksek reytingte de bile Atv beklediği karı elde edemedi zira dizi 10. olmaktan başka başarı gösteremedi.

Senaryosu ve oyuncu kadrosu ile çok beğenilen Zengin ve Yoksul dizisi aldığı ortalama 2 milyon izleyici ile Atv’nin son dönemlerde en çok zarar ettiği dizilerden de biri oldu. Karan ve Aysel aşkı ne yazık ki tutmadı; bu durumu fark eden senaristler Karan ve Aleyna aşkı üzerinde gitmeye çalıştı ama izleyiciden yine bir olumlu veya olumsuz tepki gelmedi. Türkiye’nin en çok izlenen kanalı Atv’nin en az reyting alan dizisi Zengin ve Yoksul  olunca diziye de yeni sezon onayı çıkmadı.

Zengin ve Yoksul Ne Zaman Final Yapacak?

Zengin ve Yoksul dizisi ekranlara gelecek 8. bölümü ile 26 mayıs pazar akşamı final yaparak izleyicisine veda edecek. Son ana kadar devam edeceği düşünülen Zengin ve Yoksul  dizisi için bir anda final kararı alınması sebebi ile ne yazık ki daha önce ki vurucu senaryolar gibi çalışılmış ve emek verilmiş bir final çekilemedi. Ne yazık ki Karan ve Aysel aşkı bir efsane olarak bitmeyecek. Zengin ve Yoksul final 26 mayıs

Zengin ve Yoksul Neden Final Yapıyor?

Dram ve romantizm seven İzleyici ne yazık ki alışkanlıklarından vaz geçmedi ve daha iyi olduğunu düşündüğü Trt 1’in Elimi Bırakma dizisini ve Star Tv’nin Kardeş Çocukları dizisini Zengin ve Yoksul dizisi için bırakmadı. Bu da Zengin ve Yoksul dizisinin hiç bir bölümünde beklenen dikkati çekemediği ve yeteri kadar vurucu bir konusu ve senaryosu olmadığının ispatı oldu. Zira hem Trt 1’in Elimi Bırakma dizisini ve Star Tv’nin Kardeş Çocukları dizisi Zengin ve Yoksul dizisinin başlaması ile izleyici kaybetmedi.

2019 da bir dizi tutacaksa ne yazık ki başka dizilerden izleyici çalarak tutacak; yoksa o dizinin işi zor. Bir dizinin izleyicini başka bir diziye çekebilmek ise dikkat çekici ve vurucu senaryo ile olur. Zengin ve Yoksul dizisi bu konuda sınıfta kaldı. Bence Karan ve Aysel aşkı tam bir yazlık dizi olarak ekranlara gelebilecek bir senaryoydu. Tam dizilerin en heyecanlı zamanında yayına almak yanlış bir karar oldu. Zengin ve Yoksul dizisi diğer diziler final yaptıktan sonra yayına alınmalıydı.

Zengin ve Yoksul Neden Bitiyor?

Zengin ve Yoksul dizisi başrol oyuncuları Osman Sonant, Gökhan Alkan, Binnur Kaya, Damla ve Colbay Gülcan Arslan bence dizide ki rollerinin hakkını sonuna kadar verdiler. Özellikle Binnur Kaya’ya parantez açmak gerekirse Berrin Taştan karakteri ile harikalar yarattı ama onun performansı Zengin ve Yoksul dizisini kurtarmaya yetmedi desek herhalde yanlış olmaz. Zengin ve Yoksul neden bitiyor

Diğer taraftan saydığımız oyuncular dışında ki oyuncular ne yazık ki Zengin ve Yoksul dizisine olumlu bir katkı sağlayamadı. Özellikle ben Aleyna Erdemli Nefise Erdemli ve Meral Erdemli karakterlerine hayat veren oyuncuların yanlış seçildiğini düşünüyorum. Bu karakterler için çok daha etkili oyuncular ile çalışılsa diziye katkı sağlayabilirlerdi ama sonuç bence yine değişmezdi. Zengin ve Yoksul  hikayesi Türk dizi sektöründe on yıllardır çok farklı şekillerde işlendi; özellikle intikam hiç de tutan bir hikaye değil artık Türk izleyicisi için

 

 

Zengin ve Yoksul Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor? İşte Nedeni (2 Yorum)