Çarpışma Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Çarpışma dizisinin 24. bölümü ile 30 mayıs perşembe akşamı final yapması kesinleşti. Yapılan açıklamalarda Çarpışma dizisinin zaten bir sezon olarak planlandığını belirtiliyor.arpışma final 24. bölüm

Çarpışma’dan Final Sesleri Yükseliyor

Çarpışma dizisi ile ilgili her ne kadar sezon sonuna kadar yayında olacağı açıklanmış olsa bile dizinin mart ayı sonunda hızlı reyting kaybetmesi kulislerde erken final seslerinin yükselmesine neden oldu. Çarpışma dizisi yaklaşık 4 milyondan son haftalarda 2 milyona kadar geriledi. Bu ciddi bir izleyici kaybı. İşte Çarpışma dizisinin son haftalarda aldığı kötü reytingler.

arpışma dizisi final reytingleri

Görüldüğü üzere Çarpışma gibi Türkiye’nin en maliyetli oyuncu kadrosunda sahip dizisi 2.5 reytingler ile yayın hayatına devam edemez. Bu durumda tahminlerime göre Çarpışma 30 mayıs perşembeyi bekleyemeden nisan ayında final yaparak ekranlara veda edecektir 

Güncelleme 5 Ocak:Çarpışma dizisi yapımcısı Ay Yapım’a da bir darbe Tv8’den geldi. 2 Şubat cumartesi akşamından sonra Survivor 2019 haftada dört gün olarak yayına başlayacak ve perşembe ve cuma akşamları da muhtemelen Survivor 2019 yayında olacak. Zaten reyting sıkıntısı yaşayan ve maliyetini çıkaramadığını tahmin ettiğimiz Çarpışma dizisi bir de ilk sıraya Survivor 2019’un yerleşmesi ile 3 reytinglere düşecek ve nisan ayı bitmeden final kararı ile yüzleşmek zorunda kalacak diye tahmin ediyoruz.

Çarpışma dizisinin ilk üç bölüm reytingleri değerlendirildiğinde aslında dizinin çok kötü reytingler almadığı görülebilir. Çarpışma 3.99 reyting ile başladıo 3. bölümün sonunda 4.69 reyting almaya başardı. Bu da Çarpışma dizisinin bir geleceği olduğu anlamına gelir.

Çarpışma dizisi için sosyal medyada bir çok final haberleri çıktı. Show Tv Genel Müdürü Suavi Doğan ise yine sosyal medya üzerinden “Tabi ki yalan haber tabi ki Çarpışma tam gaz devam” dedi

 Show Tv Genel Müdürü Suavi Doğan’ın da söylediği gibi şuanda Çarpışma dizisi için final söz konusu değil en az 10 bölüm tazminatlı yayın sözleşmesi olduğunu düşünüyoruz kimse de 5’e yakın reyting alan bir diziyi parasını ödediği halde yayınlamama gibi bir aptallık yapmaz

arpışma final söylentileri

Türkiye dünyaya bir çok dizisini ithal ederken herkesin ortak görüşü Türkiye’de dizi kalitesinin günden güne düştüğü yönünde oluyor; bunun en önemli nedenlerinden biri ise ne yazık ki dizilerin en az 90 dakika şeklinde çekilmesi; bu hem dizi maliyetlerini yükseltiyor hemde kalitesini düşürüyor; bir çok dizi de 60 dakikaya sığdırılabilecek senaryo araya reklam girebilmesi için uzatılarak 90 dakika şeklinde çekiliyor bu da bir çok dizi de gereksiz sahnelerin olmasına ve dizinin sıkmasına neden oluyor.

Diğer taraftan son yıllarda her yeni başlayan 3 diziden ikisi 10. bölümü görmeden final yaparak ekranlara veda eder duruma geldi; hal böyle olunca yapımcılarda çok fazla güvenemediği senaryolara ve kadrolara büyük yatırımlar yapmak istemiyorlar.

Tüm piyasanın durumunu iyi analiz eden Ay Yapım Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Melisa Aslı Pamuk ve Alperen Duymaz gibi büyük isimleri kadrosuna aldığı yüksek maliyetli dizisi için bir sınır koydu.

Çarpışma Neden 1 sezon?

Ali Aydın kaleme aldığı Çarpışma dizisi senaryosu sadece daha fazla bölüm çekebilmek adına uzatılmayacak ve dizi 1. sezonun sonunda ekranlara veda edecek. Ay Yapım elinde ki iki sezonluk hikayeyi tek sezonda dolu dolu izleyici ile buluşturacak.

Bilindiği üzere daha önce Ay Yapım İçerde isimli dizisini de çok sevilmesine rağmen ikinci sezona uzatmamış ve birinci sezonun sonunda final yaptırarak izleyicilerine doyumsuz bir 39 bölüm izletmişti.

Çarpışma Ne Zaman Bitecek?

Çarpışma dizisinin de 33 bölümlük bir senaryosu olduğu bu nedenle de Çarpışma dizisinin 33. bölümü ile 4 haziran perşembe günü ekranlara veda edeceği konuşuluyor.

Ay Yapım büyük bir bütçe ayırdığı Çarpışma dizisi için ise 10 bölümün üzerinde Show Tv ile anlaşma yaptı; bilindiği üzere kanallar dizilere artık 6 bölümlük sözleşmeler öneriyor ve işine gelmeyen dizinin 7. bölümünü satın almıyor.

Çarpışma Ne Zaman Final Yapacak?

Çarpışma dizisi eğer çok yüksek reytingler alırsa 33. bölümü ile 4 haziran 2019 perşembe veya 34. bölümü ile 11 haziran 2019 perşembe günü final yapacaktır; yok eğer Çarpışma dizisi bu kadro ve böyle bir senaryoya rağmen 5 ve üzeri reytingler alamazsa 10. bölümü ile 24 ocak 2019 da final yaparak ekranlara veda edecektir.

Çarpışma dizisinin nasıl bir başlangıç yapacağı da merak konusu özelikle dizinin yayınlanacağı perşembe günü Avlu Bir Zamanlar Çukurova ve bizim Hikaye gibi diziler karşısında ne yapacağı merak ediliyor. Özellikle bu sezon başlayan ve çok beğenilen Bir Zamanlar Çukurova dizisi karşısında ne yazık ki ben Çarpışma dizisine şans tanıyamıyorum.

Çarpışma dizisinin perşembe günü yayınlanıyor olması dizi adına gerçekten büyük şansızlık.

Çarpışma Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Çarpışma dizisi alacağı reytinglere göre 10 veya 33 bölüm şeklinde yayında olabilir. arpışma final

Çarpışma Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (16 Yorum)

  1. Bitmesin ya çok güzel bir dizi aksiyon, macera,dram herşey var çok keyif verici bir dizi ama malesef insanlarımız bunu anlamıyor ve saçma sapan aşklı meşkli filmleri izliyor

  2. carpışma bu akşam cuhburbaskanı konusacak dıye kaldırılmış adam her gun konuşuyor cokta umurumdaydı

  3. carpışma cumhurbaşkanı konuşacak dıye bugun yokmuş zaten hergun konuşuyor cokta umurumdaydı

  4. Ben benim gibi bir dolu carpisma dizisini merakla bekleyen tanıdığım adina diyorum ki biz severek takip ediyor ve bitmesini istemiyoruz.

  5. Bir zamanlar çukurova, sen anlat karadeniz, yasak elma gibi senaryosu kısır hiç bir anlamı olmayan dizilerin 2-3 sezon oynayıp ;mehmet bir cihan fatihi, çarpışma gibi dizilerin erken final yapması toplum olarak kendimize dönüp neler oluyor bize dedirtecek cinsten malesef.Peki belli bir kesime hitap eden dizi sayisi bir elin parmakları kadar iken bu kesim ne izleyecek?Cevabı olan var mı?Kanal sahipleri size soruyorum…Herşey para olmuş izleyiciye sunulan kalite verilen msj önemini yitirmiş.

  6. Bu dizi tutar oyuncularda çok iyi Kıvanç Tatlıtuğ baş rolde yetmezmi ? Devamı gelsin istiyoruz