Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak? Diriliş Ertuğrul 5 sezon Başlama Tarihi 2018 2019

Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezonun ne zaman başlayacağı belli oldu

Diriliş: Ertuğrul yeni sezon ilk bölümü olan 122. bölümü ile 7 Kasım Çarşamba 20.00’de TRT 1 ekranlarında olacak. 7 kasım 2018 tarihi kesin tarihtir.

Diriliş Ertuğrul dizisi setinden ilk fotoğraf geldi. Diriliş Ertuğrul dizisinde bu sezon Ertuğrul beyin üç oğlu dizi de büyüyecek ve serpilecek. Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonunda Gündüz beye Arif Diren hayat verecek. Diriliş Ertuğrul  dizisinde bu sezon Ertuğrul beyin iki oğlu Osman ve  Savcı beylere için ise iki çocuk oyuncu ile anlaşıldı. Diriliş Ertuğrul  dizisinde çekimler olanca hızıyla devam ediyor; ancak yayın tarihi senaryonun kısıtlı olması sebebi ile kasım ayını bulacağı konuşuluyor. 

Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm yeni sezon çekimleri 19 eylül çarşamba günü itibari ile başladı. Diriliş Ertuğrul dizisi en az üç bölüm stok çekerek yeni sezona başlayacak; Diriliş Ertuğrul dizisi çıkan aksaklıklar nedeniyle yeni sezon çekimlerine çok geç başladı; bu da yeni sezon başlama tarihine yansıyacak. Şuanda Trt net bir yeni sezon başlama tarihi açıklanmasa da en erken 24 ekim çarşamba olarak tahmin edilebilir. Bu tarihten maksimum bir hafta önce bir hafta sora olur; bu da tamamen Trt 1 yetkililerinin vereceği bir karar. 

Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm de dizinin kadrosuna güzel oyuncu Bensu Soral’da dahil olacak. Bensu Soral dizi de Hristiyan bir kefere başının kızı olarak karşımıza çıkacak. Bu kefere Ertuğrul beyi 5. sezonda oynadığı oyunlarla en çok zorlayan kafir olacak. Ertuğtul Bey ise Halime Sultan’dan sonra bu temiz kalpli kıza aşık olacak ancak evlenemeyecektir.

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon Çekimleri Başladı: Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Mehmet Bozdağ Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezon çekimlerinin eylül ayı ortasında başlayacağını açıkladı. 17 eylül 2018 de başlaması beklenen Diriliş Ertuğrul 5. sezon çekimlerinin en az dört bölüm stok yapıldıktan sonra 17 ekim çarşamba günü yayına girmesi bekleniyor. Diriliş Ertuğrul yine ekimde başlayacak; bu durum diğer dizilerin başlaması ile Diriliş Ertuğrul hayranlarını yine çok üzecek. 

Diriliş Ertuğrul  dizisi yeni sezon oyuncu kadrosuna Yiğit MERGEN’ de dahil oldu. Yiğit Mergen dizi de muhtemelen Osman beyin abisi Ertuğtul beyin ortanca oğlu Savcı bey karakterine hayat vereceği tahmin ediliyor. 

Güncelleme 20 Temmuz Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm yeni sezon başlama tarihi belli oldu. Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonun 10 ekim 2018 çarşamba günü başlayacağı bilgisi geldi. Diriliş Ertuğrul 122. Bölümü ile 10 ağustos çarşamba 20:30 da Trt 1 ekranlarında olacak. Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm çekimleri temmuz ayında başlaması bekleniyordu ancak çekimlerin yapıldığı platformda çıkan yangın nedeniyle çekimlerin gecikeceği bu da Diriliş Ertuğrul’un yeni sezon başlama tarihini geriye attığı biliniyor.  Bilindiği üzere Beykoz kundura fabrikasında yangın çıkmış ve yangında Diriliş Setinde kullanılan sahnelerin büyük zarar gördü. 

Diriliş Osman dizisinde Osman beyin hikayesinin 10’lu yaşlardan itibaren ekrana yansıması bekleniyor. Ertuğrul Gazi karakteri de dizide devam edecek. Yavaş yavaş dizi Ertuğrul Gazi döneminden Osman Bey dönemine geçiş yapacak. 

Tekden Film’in sevilen tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul’dan 5. sezon müjdesi geldi. Her bölümü ile Türkiye’de en çok izlenen ikinci dizi olmayı başaran Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Mehmet Bozdağ Diriliş Ertuğrul dizisinin sezon finali yapıp 2018 2019 yeni sezonunda da yeni bölümleri ile ekranlara geleceğini açıkladı.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 121. bölümü ile 6 haziran çarşamba akşamı sezon finali yapacağını açıklayan Mehmet Bozdağ Diriliş Ertuğrul dizisinin eylül en geç ekim ayında da kaldığı yerden yani Diriliş Ertuğrul 122. bölümden izleyicisi ile buluşmaya devam edeceğini duyurdu.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 5 sezonu bir anda büyük değişimlerin olduğu bir sezon olmayacak yani Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonunda hemen Ertuğrul yaşlanmayacak tüm kadro ayrılmayacak; Diriliş Osman Gazi’ye geçiş yavaş yavaş olacak. Mehmet Bozdağ’ın en büyük hayali ise Osman Gazi’nin hayatını çekebilmek.

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonda Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu öncesi bilindiği üzere oba göç etti. Söğüt bölgesine göç eden oba aynı zamanda Bizans imparatorluğu ile de sulh anlaşması imzaladı. Aslında iki tarafta Sulh anlaşması imzalamak zorunda kaldı zira Kösedağ savaşı kapıya dayandı. Moğol İmparatoru Ogeday’ın ölmesinden sonra tahta geçen yeni imparator Noyon’a adata Anadolu’da yaş üstünde taş bırakmamasını emretti.

Noyan ise büyük bir ordu ile Selçuklu’nun üzerine yürüdü. İki ordu Kösedağ bölgesinde karşılaşacak ve kaybeden  Selçuklu olacak. 

Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Mehmet Bozdağ Diriliş Ertuğrul  dizisinin büyük finalinin hala planlanmadığı şuan için diziye biçilmiş bir ömrün olmadığını açıkladı. Yine yapımcı Mehmet Bozdağ daha önce yaptığı açıklama da Diriliş Ertuğrul  dizisinin toplam 3 sezon çekileceği ve sezonun sonunda finalin sinema filmi ile olacağını açıklamıştı. Görüldüğü üzere Mehmet Bozdağ ilk fikrinden vazgeçmiş.

Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Diriliş Ertuğrul 2017 sezonuna 25 ekim 2017’de 92. bölümü ile başlamıştı.
Diriliş Ertuğrul 2016 sezonuna 30 eylül çarşamba akşamı 27. bölümü ile merhaba demişti.

Yani Diriliş Ertuğrul dizisinin net bir sezona başlama tarihi yok. Her hangi bir reyting kaygısı olmadığı için sezona ilk o başlar diyemeyiz;  Diriliş Ertuğrul dizisi tarihi bir dizi bu nedenle çekimler çok uzun ve zorlu geçiyor; bir de sakatlıklar olursa yayın tarihi ekim ayını bile buluyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinde geçen sezon attan düşme kalp krizi geçirme gibi rahatsızlıklar nedeniyle 25 ekimde başlasa da Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm  dizisi genel olarak eylül ayı sonunda yeni sezona başlayan bir dizi. 

Diriliş Ertuğrul 5. sezon Başlama Tarihi 2018 2019

Benim tahminim Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm 26 eylül çarşamba akşamı Trt 1 ekranlarında olacaktır. Tabi ki bur bir tahmin; Diriliş Ertuğrul 5 sezon Başlama Tarihi kesin olarak belli olduğunda bu sayfalardan sizlere bilgi vereceğiz; ancak kesin bilgi almamız için eylül ayını beklememiz şart.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonu farklı bir bölgede çekilecek bu nedenle de Diriliş Ertuğrul dizisi seti tatile çıktığında özel bir ekip Diriliş Ertuğrul’un yeni obasını çekeceği bölgeleri arayacak. Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul  dizisinde oba Söğüt Bilecik bölgesine taşınmıştı.

Diriliş Ertuğrul 5. sezon 2. Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 5. sezon Tanıtım Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak? Diriliş Ertuğrul 5 sezon Başlama Tarihi 2018 2019 (6 Yorum)

  1. Bizler mehmet bozdağ dan osman gazinin hayatına ve ölümüne kadar olan tüm hayatını çekmesini ve tamamlamasını istiyoruz yıllar içinde tarihimizi böylesine güzel anlatan bir filmi rica ediyoruz yarıda bırakmayın . Lakin şunu da söylemeden edemiycem filmin bölümlerini yerli yersiz atlatmayın bizim için 1 hafta bile çok zor geçiyor bunu bize yapmayın RABBİM emeğinizi boşa çıkarmasın muvaffakiyetiniz dileğiyle

  2. ❤️DİRİLİŞ ERTUĞRUL❤️DİZİSİ ÇOK GÖZEL DİZİ KECMİŞ TARİKDEN BİZLERE HABER VERİR UMARIM SEZONDAN SONRA DİZİ DAHADA PARLAYAÇAK DİZİNİN FİNALA CATDIĞI SÖYLENTİLERİN TÜRK HALKIN KOMUTANI TEREFİNDEN KEBUL OLUNMADI VE YENİDEN DİZİNİN VERİLMESİ BİLDİRİLDİ ÇÜNKÜ DİZİNİN DEYERLİ VE ÖNEMLİ OLDUĞU BİLDİRİLDİ❤️DİRİLİŞ ERTUĞRUL❤️DİZİSİ EN AZI ÜÇ SEZON DAVAM ETSE İYİ OLAR KECMİŞ KEHRAMANLARI ÇANLI GÖRMÜŞ KİMİ BAKMAĞA DAVAM EDEK DİZİNİN KOLEKTİVİNE UĞURLAR ARZU EDİREM TÜRK HALKININ KECMİŞİNDE TARİKİNDE DEYERLİ KEHRAMANLAR VAR BÜTÜN BUNLARI YENİ DİZİLERDE ÜZE ÇIKARMAK İYİ OLAR ÇÜNKÜ İNDİKİ DÖVRÜN GENÇLERİ BUNLARI TEK KİTABLARDA YOK ÇANLI ŞEKİLDE DİZİLERDE GÖRMELİ VE OKUDUKLARI KİTABLARDAKI KEHRAMANLARA DAHA ÇOK DEYER VERMELİ BİZ AZERİ HALKINDA TÜRK HALKININ KECMİŞİNDE OLAN KEHRAMANLARIN❤️VETENE❤️MİLETE❤️DEYER VEREN KECMİŞİN İZLERİN ÇÖKÜN BU DİZİLERDE GÖRÜRÜK TARİKİ OKUSAKDA DİZİLER AYNA KİMİ ONLARI BİZE GÖSTERİR

    • Evet yazarımız dalmış galiba. Efsane bu sezon 5. sezonu ile ekranlarda olacak. gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Teşekkür ederiz.

      • Rica ederim. Ne güzel bir site. Teşekkür ederim. Diriliş Ertuğrul dizisinin fanatik hayranıyım, büyük merak ve heyecanla yeni sezonu bekliyorum. Bilgilendirdiğiniz için ayrıca çok teşekkür ederim. Keşke Osman Beyi Burak Özçivit değil de, Furkan Palalı veya Orhan Bıyıklı canlandırsaydı. İnşaallah değiştirirler. Hayırlısı olsun diyorum yine de. Ne olursa olsun Diriliş’i izleyeceğiz, izlettiriyoruz. Selamlar.