Diriliş Ertuğrul 7 Ocak Özeti 105. Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul dizisinde 105. bölüm 7 ocak çarşamba günü Trt 1  ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Diriliş Ertuğrul’da Saadetttin Köpek’in kafasında hain bir plan vardır. Köpek Sultan’ı bir hain plana kurban edecek ve oğlunu Sultan’ın yerine geçirecektir. Sultan Alaaddin’i öldürmezse Sultan’ın kendini öldüreceğinden emin olan Saadettin Köpek ilk olarak Suikast için bir düzenek kurar.

Muhtemelen Ertuğrul Bey’e Söğüt ve Bilecik bölgesinin ikta olarak verilemesinden sonra elçileri ayarlayacak ve Ertuğrul Beyden Sultan’a bir teşekkür hediyesi geldiğini söyleyecektir. Ertuğrul Bey ise Sultan’a bizzat giderek Saadettin Köpek’in yediği naneleri anlatacaktır. Saadettin Köpek’in hem kendisini yapılan suikastte hemde Sultan’a yapılan zehirleme olayında bir numaralı şüpheli olduğunu söyleyecektir.

Sultan ise hizmetkarlarına kendisine gelen sandığının açılmasını ister. Sultan bir tedbirsizlik yapmış ve sandığı önceden açılıp kontrol edildikten sonra gelmesi yerine ilk defa keni önünde açılmasını istemiştir. Sandığın içinde ise oklu bir düzenek vardır. Düzenek mimar olan Saadettin Köpek tarafından yapılmıştır muhtemelen. Diriliş Ertuğrul 7 şubat

Sultan Alaaddin’in konumuna göre oku ona atmaya çalışacak olan Sadettin Köpek belki Sultan’ı vuracaktır ama gerçek tarihte Sultan Alaaddin zehirlenerek ölecektir. Bu durumda Saadettin Köpek’in planı kesin olarak başarısız olacaktır.

Diriliş Ertuğrul 105. Bölüm fragmanı

Diriliş Ertuğrul 104. Bölüm Özeti

Maria ilim sahibi bir kadındır; Hristiyan olması bir Müslüman ile evlenmesine engel değildir. Artuk bey her ne kadar evlenmek istemese de Ertuğtul Bey, Artuk beye evlenmesi gerektiğini söyler. Artuk Bey’de Maria’da evlenmeyi kabul eder. Bu durumda obada yeni bir düğün hazırlığı yapılacaktır.

Ertuğrul Bey kaleden çıkacak ve Hanlı Pazar’da ticaret yapan tüccarlara bir yemek düzenleyecektir. Ares ise Ertuğrul Beyi öldürmeden tekrar Karacahisar kalesini geri alamayacağından emindir. Bu yüzden kendisine inan askerler ile bir plan yapar ve Ertuğrul Beyi Karacahisar Kalesinde şehit etmeyi planlamaktadır.

Diriliş Ertuğrul 105. bölüm

Atsız ise Ares’in bu planından haberdardır ve Ares’i engellemeye çalışırken Aras Atsızı fark eder. Atsız’ın Ertuğrul’a haber uçuran casus olduğunu öğrenen Ares sonunda Atsız’ı yakalamıştırİ ancak Atsız hiç bir şekilde teslim olmayacaktır. Ares sonunda Atsız’ı öldürür.

İbnül Arabi ise Karacahisar kalesini Müslüman bölgesi ilan etmeye gelmiştir. İbnül Arabi için önemli olan kale fetih etmek değil gönül fetih etmektir. Bu yüzden bu kaleye gelen Müslümanlar adaletli ve merhametli davranışları ile orada ki halka Müslümanlığı göstermelidir.

Diriliş Ertuğrul 7 Ocak

Diriliş Ertuğrul dizisinde Domaniç ve Söğüt bölgesi Sultan’ın emri ile Ertuğrul Beyin emrine verilmiştir. Bu durumda bu bölge için Ertuğrul bey teşekkür etmek için Konya’ya gidecektir.

Diriliş Ertuğrul 104. bölüm fragmanı