Diriliş Ertuğrul İlbilge Kimdir? Ertuğrul Bey ve İlbilge Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul Sırma ve Ertuğrul Bey Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Halime Hatun öldükten sonra Ertuğtul beyi evlendirmek hepimizin derdi oldu; önce diziye yeni gelen Sugay Hatun ile daha sonra da İlbilge Hatun ile Ertuğtul beyi evlendirmeye çalıştık ama tutmadı; Diriliş Ertuğrul dizisi senaristleri gerçek tarihten uzaklaşmadı. 

Gerçek tarihte Ertuğrul bey siyasi olarak bile olsa Halime hatundan sonra hiç bir kadınla evlenmemiştir; bu nedenle de Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul bey yalnız olmaya mahkumdur.

Diriliş Ertuğrul Sırma ve Ertuğrul Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisinde nasıl size daha önce Ertuğrul bey ile Almilla, İlbilge veya Sugay hatunun evlenmeyeceğini bildirdiğimiz gibi şimdi de Ertuğrul Bey ile Umur oğullarının kızı Beybolat beyin kardeşi Sırma ile Ertuğrul bey evlenmeyecek.  

Diriliş Ertuğrul Sırma ve Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul dizisinde İlbilge isimli karaktere Hande Soral hayat verecek. Bilindiği üzere daha önce Dürülüş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Beyin hanımı Halime Sultan olarak Esra Bilgiç yer almış ve daha sonra Esra Bilgiç Diriliş Ertuğrul  dizisinin kadın başrol oyunculuğundan ayrılma kararı almış ve Diriliş Ertuğrul  dizisinin kadın başrolü boş kalmıştı.

İşte şimdi Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı ve en çok tanınan dizisi Diriliş Ertuğrul  kadrosuna İlbilge karakteri ile girecek yeni kadın başrolü Hande Soral  canlandıracak. Diriliş Ertuğrul İlbilge

Diriliş Ertuğrul İlbilge Kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisinde İlbilge karakterine hayat verecek oyuncu  Esra Bilgiç’tir. İlbilge Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul beyin rakibi olan bir Selçuklu beyi Umur beyin kızı olarak Diriliş Ertuğrul dizisine dahil olacak.

Umur beyin Söğüt’e gelirken tek bir amacı vardır Anadolu’nun kalbi olan Söğüt’ün hakimiyetini Ertuğrul beyden almak. Eğer alamazsa da Söğüt civarında Kayıları zora sokacak bir yere yerleşmek Umur beyin amacıdır.

Umuroğullarının beyi olan Umur bey ne yazık ki Ertuğrul beye hep düşmanlık yapacak ve İlbilge de babası ve sevdiği adam arasında kalacak. 

Diriliş Ertuğrul dizisine daha önce Hande Soral’ın bir tekfur kızı olacağı ve Ertuğtul beyin düşmanın kızı olacağı bilgisi vardı ancak bu bilgi yanlış çıktı. Ertuğrul beyin annesi Hayme Hatun ise artık oğlu Ertuğrul’un evlenilmesini isteyecek. Hayme Hatun’un ilk münasip gördüğü kız ise İlbilge tabi ki olmayacak. Zira İlbilge’nin babası ile Ertuğrul bey arasında ilk başta bir sürtüşme yaşanacak. İlbilge’nin babası Kayılar’dan devlet adına vergi almaya çalışacak ama Ertuğrul bey bizim devlete bağlılığımız altınla ölçüşmez diyecek.

İlbilge oldukça cesaretli çok iyi ok ve kılıç kullanan yiğit bir kızdır.  Babası için Ertuğrul beyi araştırmak için gelen İlbilge gelir gelmez de Ertuğrul beyin göz bebeği oğlu Osman’ı da keferenin elinden alır. 

hande Soral Diriliş Ertuğrul

Hande Soral Kimdir?

Hande Soral’ın Bensu Soral adında oyuncu bir kız kardeşi ve Betirhan Soral adında bir ikizk kardeşi bulunmaktadır. Bensu Soral son olarak Evlat Kokusu dizisinde başrol de yer almış ama dizi tutmamıştır. Kalbim Yangın Yeri de Hande soral’in yer aldığı önemli dizilerdendir. Bensu Soral 1987 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir ve İstanbul Bilgi üniversitesinde Psikoloji eğitimi almıştır.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonda dizinin oyuncu kadrosu da %60 oranında değişti. Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezon oyuncu kadrosu yeni gelen ve diziden ayrılan oyuncu listesi için tıklayınız Yeni Gelen Oyuncular

Ertuğrul Bey ve İlbilge Evlenecek mi?

Diriliş Ertuğrul dizisi bilinen tarihi gerçekliğe oldukça uygun bir dizi.  Ertuğrul Bey bilinen tarihte Halime Hatun’dan başka hiç bir kadınla evlenmemiştir. Bu durumda Ertuğrul bey belki İlbilge Hatunu sevecek belki de ona aşı olacaktır; ancak Ertuğrul bey ile İlbilge arasında hiç bir zaman evlilik olmayacaktır.Ertuğrul Bey ve İlbilge Evlenecek mi

Diriliş Ertuğrul 122. bölüm Yeni Sezon Fragmanı İlbilge Geliyor