İkimizin Yerine 71. Bölüm Özeti 17 Kasım Mahavir Harekete Geçer

İkimizin Yerine  dizisi 71. bölümü ile 17 kasım cumartesi günü izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine dizisi 17 Kasım özetinde ise Mahavir harekete geçecek. İşte detaylar

İkimizin Yerine 17 Kasım Özeti

Anandi tarım işlerinde ailesine yardım eder. Sugna ve Şiyam taburcu olur. Madan, Şiyam‘ın Sugna için dayak yemesine öfkelenir. Anandi, babası için tarlaya yemek getirir. Babasını soğan ve kuru ekmek gibi şeyler yerken görür. Dadisa’larda çok yemek olduğunu hatırlayıp kötü olur. Kazan, Dadisa‘ları özledin mi der. Anandi kabul etmiyor ve ailesinin evinde yapacak çok şey olduğunu anlatır.

Yavaşça bir ağaca doğru yürür ve sizin evde, oradakinden daha mutluyum der. Anandi ağacın arkasına geçip sessizce ağlar. Kazan gelir ve kızım çok büyüdü, öyle ki gözyaşlarını benden saklıyor der. Kazan Anandi’ye sarılır ve Dadisa‘lar Anandi‘yi hatırlıyor mu diye düşünür. Sumitra, yemek yaparken Anandi’yi hatırlayıp ağlar. Gehna gelip acısını paylaşır. Jagdiş, Bairon’un aradığını söyleyerek gelir.

Sugna Bairon‘la konuşur ve iyi olduğunu söyler. Daha sonra Bairon eşiyle konuşur ve neden üzgün olduğunu sorar. Sumitra her şey yolunda, seni özledik der. Jagdiş, annesinin Anandi‘yi anlatmasını ister. Ama Sumitra, Bairon’a yakında geri dönmesini söyleyip kapatır. Sumitra, Jagdiş’e Bairon’un dönmesini beklemeliyiz der. Jagdiş, kimse Anandi’yi umursamıyor diye bağırıp öfkeyle gider.

Birisi koşarak Dadisa‘ya gelir. Adam, Mahavir köye geldi, köylülerin arazilerini almaya çalışıyor ve sizden daha çok para veriyor der. Köy meydanında, Madan ve Tauji köylülere, Mahavir size 1,5 kat çok para veriyor onu alıp Dadisa’ya borcunuzu ödeyin ve sonra arazileri Mahavir’e rehin bırakın derler. Çiftçiler isteksizce kabul edip parayı alırlar. Madan‘lar, en kısa sürede gidip borcunuzu ödeyin der. Dadisa gelir. Buna gerek yok ben buradayım der.

İkimizin Yerine 17 Kasım özetinde Dadisa çiftçilere, borcunuzu Mahavir’in parasıyla ödeyebilirsiniz, ama ilk önce beni dinleyin der. Bizim aramızda karşılıklı saygı var, adil olmasa da, Mahavir’in teklifine karşın, arazilere iki kat fazla para veririm der. Bizler aynı köydeniz, işlere Mahavir gibi yabancıları dahil etmek yerine kendi içimizde çözelim der. Çiftçiler ikna olur. Madan ve Tauji’nin çabalarına rağmen, hepsi Mahavir’in parasını iade edip gider.

Dadisa, Mahavir’i işime karışmayı bırak diye uyarır. Eve dönerken Basant, Dadisa’ya kötü bir anlaşma yaptığını söyler. Arazinin çoğu çorak ve ekilmiyor der. Dadisa, saygınlığımı korumak paradan daha önemli, ilerde anlarsın der. Phuli ve babası eve gelirler. Phuli, Sumitra’ya ödevi için Anandi‘yi görmek istediğini söyler. Sumitra, Anandi’nin köye döndüğünü söyler. Phuli, ne zaman döneceğini sorar.

Dadisa gelir ve Anandi artık bu ailenin parçası değil, sende Anandi burada olmadığı için gelmene gerek yok der. Krişna, Bago‘ya, her gün Anandi’ye yedirmesi için bir kutu yağ verir. Bago etkilenir ve yakında iade etmeyi teklif eder. Krişna o benim kızım gibi bu yüzden gerek yok der. Kazan ve Anandi tarladan döner. Bago onlara yiyecek verir ve kızının tabağına yağ koyar. Anandi eskiden yağ yemediği için şimdi de yemeyeceğini söyler.kimizin Yerine 71. Bölüm

İkimizin Yerine 71. Bölüm Özeti

Kazan mutlu. Anandi, mutlu bir şekilde herkese günün olaylarını anlatır. Her gün ailesine yardım etmeye tarlaya gideceğini söyler. Kazan reddeder ve bana öğle yemeği de getirme der. Kazan Govind’i arar. Anandi kötü olur ve Kazan’a bütün gün ne yapacağını sorar. Govind elinde kitaplarla gelir. Kazan, sınavlar yaklaştığı için eğitime devam edeceğini söyler. Anandi çok sevinir ve babasına sarılır.

Akşam Jagdiş ders çalışırken annesi ona süt getirir. Jagdiş, Anandi’yi özlediğini söyler. Eğer Dadisa, Anandi’nin evde yaşamasına izin vermezse, Şiyam gibi iç güveysi olmaya hazırdır. Sumitra Jagdiş’e, sabırlı ol ve babanın geri dönmesini bekle der. Bairon, Anandi’yi kesinlikle getirecek der. Sumitra gidince, Jagdiş, Anandi’nin ne kadar zeki olduğunu hatırlar ve ders çalışmaya devam eder.

İkimizin Yerine 71. Bölümde Anandi de evinde Jagdiş’i hatırlayarak okuyor. Jagdiş bensiz dersinde zorlanıyor mu diye merak eder. O maymun olmasına rağmen, gerçekten iyi biri diye düşünür. Anandi, Jagdiş’in ağlayarak okuması için ailesini nasıl ikna ettiğini hatırlar. Bago gelir ve onu teselli eder. Anandi’ye dersini iyi çalışıp sınavlarına girmesini ve Dadisa’ya ne kadar zeki olduğunu ispat etmesini söyler.

Dadisa‘nın köyüne bir devlet memuru gelir. Köydeki tüm arazileri satın alma emrini açıklar ve bu devletin kararı der. Otobüs durağına giden bir yol yapılacaktır. Bu kararın kesin olduğunu söyler. Çiftçiler panikler. Madan ve Tauji, çok çaresiz olduklarını söyleyerek onları daha da korkuturlar. Memur, devletin kararını bildirmeye geldiğini söyler. Devlet, uygun gördüğü bir biçimde hepsini telafi edecek deyip gider.

Madan‘lar, köylülere topraklarınızı Mahavir’e rehin etmelisiniz çünkü o etkili bir adam ve size 1,5 kat fazla para ödemeye hazır der. Çiftçilerin kafası karışır. Mahavir gelir ve çiftçiler için endişeli gibi davranır. Hala kararım geçerli ve arazinizi almaya hazırım der. Devletle de ben ilgilenirim der. Madan‘lar, çiftçileri ikna eder. Mahavir sevinerek gidiyor.kimizin Yerine 17 Kasım

O ayrılırken, Madan ve Tauji’ye işaretle, bunun onun planı olduğunu belirtir. Şiyam evde sıkıldığı için aşağıya iner. Sarpanç gelip tüm olayları Dadisa’ya anlatır. Madan‘ların Mahavir‘i desteklediğini açıklar. Şiyam şok olur.

İkimizin Yerine 71. Bölüm Fragmanı