Ferhat İle Şirin Nerede Çekiliyor? Karalılar Konağı Nerede?

Ferhat İle Şirin dizisinde Candu Dere ve Leyla Tanlar’ın yani Karalı ailesinin yaşadığı konak size de tanıdık geldi mi? Bir çok İstanbullu Gelin dizisi izleyicisi Şirin ve Banu’nun yaşadığı konağı tanıdı; zira o konak Bursa’da denilen ama gerçekte İstanbul’da olan diziler için özel hazırlanmış Boranlar konağı. Evet yanlış duymadınız; şimdi içinizden ya o konak beyazdı diyebilirsiniz; ancak Ferhat ile Şirin dizisi için o beyaz konak boyandı ve artık o konak kırmızı. İşte o konağın önceki ve sonra ki hali.

Peki Ferhat İle Şirin Karalılar Konağı Nerede?

Aslında bu gördüğünüz konak daha önce zengin insanların yaşadığı bir konak değil; dizilerde kullanılması için restore edilmiş bir fabrika. Evet yanlış duymadınız bu konak önceden bir kundura fabrikayaymış ve sadece İstanbullu Gelin dizisi Bursa da değil de İstanbul’da çekilsin; oyuncular evlerine gidip gelebilsin diye Bursa mimarisi ile 6 ayda fabrikadan konağa çevirilmiş. Daha önce bir çok kez diziler için inşaa edilen büyük yapıların haberini yapmıştık; bu yapılar o dizi bittiğinde işlevliğini kaybeden yapılar değil sonradan gelecek diziler için de küçük dokunuşlarla kullanılabilecek yapılar. Mesele 2020’ye damga vuracak Kuruluş Osman dizisi çekimleri için bir çok yeni yapı inşa edilse de daha önce Mehmetçik Kut-ul Amere ve Diriliş Ertuğrul dizileri için de inşa edilen yapılar da kiralanarak kullanılacak. Zaten hem İstanbullu Gelin hemde Ferhat İle Şirin dizisinin yapımcısı da ortak; O3 Medya.

Ferhat İle Şirin dizisinin çekildiği bu konak 5 ayda inşa edilmiştir. Girişte ki büyük bahçesi ve süs havuzu aynen korunmuştur Ferhat İle Şirin dizisi için ancak Esma’nın çiçeklerle ilgilendiği camla çevrili küçük bahçe de dikkat çekici restorasyon çalışmaları yapılmıştır.

İstanbullu Gelin dizisinin çekimleri tamamlandıktan sonra ziyarete açılan bu konak 800 metrekare alanı kaplamaktadır ve 1000 metrekare de açık alanı mevcuttur. Konakta Ferhat İle Şirin dizisi için çalışma odası, salon, yemek salonu ve büyük bir mutfak mevcut. Konak içten merdivenli dubleks olarak inşa edildi ve içi de boyandı.

Ferhat İle Şirin Nerede Çekiliyor?

Ferhat İle Şirin dizisi İstanbul’un Beykoz semtinde bulunan bu fabrikadan çevirilmiş konakta çekilecek; ancak Ferhat İle Şirin dizisinin çekimleri adeta İstanbul’un dört bir köşesine yayılmış durumda. Ferhat İle Şirin dizisi için meşhur kapalı çarşıda bir mücevher ve antika işi yapan dükkan kiralandı; ayrıca Ferhat için bir marangoz dükkanı da dizi de kullanılmak için kiralandı. blank

Ferhat İle Şirin dizisinde bilindiği üzere Banu karakterine hayat veren Cansu Dere kapalı çarşıda bir mücevher ve antika işi yapan güçlü ve cesur bir kadına hayat verirken Ferhat karakterine hayat veren Tolga Sarıtaş’ta babasından marangoz ustalığını öğrenen genç ve yetenekli bir tasarımcı olarak karşımıza çıkacak.

Ferhat İle Şirin dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter analizi için tıklayınız Ferhat İle Şirin Oyuncu

Ferhat İle Şirin efsanesi aslında Amasya’da geçen bir hikaye. Keşke bu kadar ünlü oyuncuyu yapımcı O3 Medya Amasya’ya götürebilse de diziyi orada çekseydi dizi çok daha fazla ilgi çekerdi; ancak oyuncuların İstanbul dışı çekimler için istedikleri fahiş fiyatlar neticesinde bu neredeyse imkansız gibi.

Ferhat İle Şirin hikayesinde de Ferhat bir nakkıştır; yani özellikle ahşap süslemeleri yapar. Dizimizde de Ferhat bir marangozdur; aynı zamanda ahşap tasarımcısıdır. Hikaye de Ferhat fakirdir;  Şirin ise Amasya Sultanı’nın kız kardeşidir. Ferhat İle Şirin dizisinde Şirin ise çok zengin ve güçlü bir aile olan Karalılar ailesinin kızıdır. Ferhat İle Şirin Hikayesinde Şirin’in abisi sultan kız kardeşini isteyen halktan sıradan bir genç olan Ferhat’tan şehre su getirmesini ister bu imkansızdır ancak FErhat aşkı için bunu dağları delerek başarır; Dizimizde de Banu Ferhat’tan yapamayacağı bir şey ister bakalım bizim Ferhat’ımız bunu başarabilecek mi?

 

Ferhat İle Şirin Nerede Çekiliyor? Karalılar Konağı Nerede? (1 Yorum)

  1. ferhat ve şirin arka sokakalardan sonar cuma gunu iyi bir dızı olacak gibi cansu dere yakışmış ve tolga ilertleyen bolumlerde konu oturacak diziyı anlayacağiz ve tolga sarıtas sakin ve guzel bır karakter