İkimizin Yerine 12. Bölüm Özeti 19 Eylül Fragmanı Dadisa Anandi’yi İstemez

İkimizin Yerine dizisi 12. bölümü ile 19 eylül çarşamba günü 16:30’da izleyicisi karşısında olacak. İkimizin Yerine dizisinin yeni bölümünde Dadisa adeta Ananda karşı büyük bir savaş açar.

İkimizin Yerine 12. Bölüm Özeti

Dadisa Sumitra‘yı azarlar, Sughna annesini savunmak ister. Dadisa onu da azarlar senin ne haddine anneni savunmak der. Bairon sinirlenip gider. Krişna Bago‘ya Dadisa‘yı kötüler ona beddua eder. Yanına Sumitra‘yı da katarken Anandi hayır o iyi biri aynı annem gibi benimle ilgileniyor der. Dadisa‘nın kötülüklerini hatırlar. Phuli Anandi‘yi görmeye gelir. Kazan Bago‘ya Dadisa‘nın dediklerini anlatır. Bago sinirlenir, biliyordum onların kızımı ezeceğini, kızımı o eve göndermeyeceğim der. Govhind Kazan‘la konuşur siz kız tarafısınız onlara baş eğmek zorundasınız Anandi mutlaka o eve dönmeli der. Dua ederken Dadisa ve Basant hariç evde herkes Anandi‘yi özlüyor.

Dadisa o kızın adı bu evde anılmayacak diye çıkışır. Dadisa dua tepsisindeki paradan 100 rupinin eksikliğini fark eder. Hemen Anandi‘ye hırsız adını koyar. Bairon‘a, Kazan‘ı ara kızının yaptığı şeyi anlat der. Bairon bu sadece 100 rupi hazine değil ya, niye canlarını sıkayım der. Dadisa kabul etmez ailesinin isteği ile onlar için para çalmış der. Bu gün 100 rupiyi çalan, yarın tüm kasayı yarar der. Bairon bu küçük bi mesele büyütmeyelim dese de, Dadisa onlar gibilerini iyi bilirim, bir gün Jagdiş‘i de kendilerine benzetecekler der.

Hemen onları ara ve onlarla ilişkimizi kestiğimizi söyle der. Bairon ne yapsa da annesini ikna edemez. Tamam, onlar bi daha arayınca söylerim der. Anandi Phuli‘ye Jagdiş‘in ona aldıklarını anlatır. Phuli ona takı ve bilezik takmak istediğini ama dul olduğu için yapamadığını söyler. Anandi Phuli‘ye gece gizlice süslen der. Phuli benim takacak bir şeyim kalmadı sen kocanın evine dön, takılarını alıp gelirsin der. Anandi asla o eve gitmeyeceğini söyler. Kazan Bago‘yu, Anandi evli bi kadın, bu yükü kaldıramayız  mutlaka o eve geri dönmeli, biz zenginlerle aşık atamayız diye ikna etmeye çalışır. Govhind ve Krişna da ona katılır. Bago önce kabul etmese de Kazan yalvararak bi şekilde onu ikna etmeyi başarır. Phuli Anandi‘ye Dadisa‘nın köyüne taşınacaklarını söyler.

Anandi onu uyarır oraya giderseniz o cadı nine (Dadisa) aileni ve seni de azarlar der. Kazan kızını azarlar böyle konuşma der. Bizi rezil mi edeceksin daha fazla olay çıkmadan geri dönmelisin der. Anandi kabul etmeyince annesi ona bir kere bende sana vurdum o zaman evinden kaçmadın, şimdi de kocanın evinde kalmalısın diye bir şekilde onu ikna eder.İkimizin Yerine  19 Eylül Özeti devam ediyor

Sumitra çok üzgün, Bairon babam ölürken annemi bana emanet etti bu yüzden ona karşı çıkamıyorum der. Sumitra onu anladığını söyler ve geçmişte fakir oldukları için Dadisa‘nın onun da ailesini nasıl aşağıladığını anlatır. Bu evde kadınların hayvandan farkı yok der. Bairon onu teselli eder üzülme sen hep benim baş tacımsın der. Kazan Anandi ve Bago, Dadisa‘nın evine gelir. Dadisa onlara niye geldiniz diye azarlar.

Kazan ona yalvarır kızımı geri alın der. Dadisa Anandi terbiyesiz deyince, Bago ben kızımı iyi yetiştirdim der. Dadisa hırsızlık ne zamandan iyi terbiye diye sorar. Basant onlara para olayını anlatır. Ailesi Anandi‘yi sorgular. Anandi çalmadım Tanrıdan borç aldım, çünkü otobüs param yoktu, onlara defalarca sizi özlediğimi söyledim ama beni getirmediler der. Kazan onu suçlar, Anandi size söyleyecektim ama heyecandan unuttum der ve annesi onu tokatlar Anandi ağlar. Dadisa kızınızı da alıp evimden gidin, biz hırsız gelin istemiyoruz der.

Kazan diz çökerek yalvarır Dadisa hayır der. Onlar gider Anandi ağlayarak peşlerinden koşar. Bago sen bizim adımızı lekeledin artık insan içine çıkamayız ve artık senin annen yok der. Anandi koşarak Dadisa‘nın ayağına kapanır ona yalvarır. Kazan‘da geri gelmiştir. Anandi ağlayarak hatayı ben yaptım beni affet ailemi cezalandırma der. Herkes üzülür. İstersen yine beni mahzene kapat aç bırak ama beni eve geri al der. Yoksa ailem benimle konuşmayacak. Ne istersen yaparım affet diye yalvarır.

Dadisa sonunda insafa gelir affettim der. Herkes sevinir. Dadisa Anandi‘ye bi kaç öğüt verir. Kazan‘lar teşekkür edip gider. Anandi ailesiyle vedalaşmak için Dadisa‘dan izin alır. Anandi ailesine bi daha hata yapmayacağım ama siz de benimle kötü konuşmayın der. Bu konuda birbirlerine söz verirler. Ailesi artık onların lafından çıkma diye Anandi‘yi tembihler ve giderler. Bairon karısıyla durumu değerlendirir.

Kabul ediyorum Anandi çocuk ama hırsızlık yapmamalıydı der. Sumitra onun yerine Sughna‘yı koy. O da aynı şeyi yapardı der. Bairon ben ayrım yapmıyorum der. Sumitra o korkmuştu ailesini yanında istedi biz götürmedik onu anlamalıyız  der. Bairon Anandi uyurken ondan özür diler seni doğru anlamamışım der. Ertesi gün Jagdiş ablasına acaba Anandi bana kırgın mı diye sorar. Sughna bilmiyorum git mutfakta kendisine sor der.

Jagdiş Anandi‘ye benim yüzümden mi gittin, seninle alay ederdim annemle uyumanı istemiyordum diye mi gittin der. Anandi bir şey demez. Jagdiş arkadaşlarımla seni ormanda ararken çok korktuk. Peki sen Tanrının parasını alırken korkmadın mı diye sorar. Anandi cevap vermek istemez git buradan işlerim var der. Jagdiş Tanrı seni affetmeyecek deyip gider. Anandi üzülür ve ağlar.

Bazı kadınlar Dadisa‘ya olanları sorar. Dadisa Anandi kaçmamıştı ben onu ailesini ziyarete yollamıştım der. Kadınlar inanmaz ve ona güler Dadisa sinirlenir. Bu yalanları kim söyledi der. Kadının biri ben Anandi‘nin ailesini sizin kapıda ağlarken kendi gözümle gördüm der. Dadisa ne var bunda kız tarafı her zaman erkek tarafının kapısında boynu bükük durmalı der. Kaç yıllık gelenek bu bilmiyor musunuz diye çıkışır.

Ardından kocana söyle bize olan borcunu hemen ödesin der. Kadınlar mort olup sadece size sormak istemiştik deyip giderler. Dadisa ne hale düştüm diye ah vah eder. Ve kimin bu olayı yaydığını hemen anlar. Anandi‘yi kaçarken gören adam (Kailas). Dadisa tamam bende bana olan borcunu 2 kat faiziyle almazsam bana da Kaliyani demesinler der. Dadisa masajcısı ile dertleşir. Masajcı kadın ben sizi anlıyorum der. Dadisa ne güzel sen anladın ama ailem benden korkuyor ve beni anlamıyorlar der.

Kadın onlar seni korkmuyor fakat biraz konuşma tarzınız sert olduğu için sizi yanlış anlıyorlar der. Onlarla tatlı dille konuşun sizin her dediğinizi yaparlar der. Dadisa haklısın ama boş bırakırsam beni saymazlar der. Kadın Anandi bu evin tek torununun karısı onu çok şımartmayın ama kalbini de kırmayın  der. Dadisa ona hak verir. Sumitra onları duyar.

Anandi artık oynamıyor gelin vazifelerini yapıyor. Bi kaç gün böyle geçer. Dadisa para sayarken Anandi çay getirir. Dadisa hemen parayı saklar Anandi çok üzülür. Sumitra kocasıyla Anandi‘nin çocukluğunu yaşamadığını ve hayata küskün olmasını konuşur. Annen çok ters biri evde bu kadar insan var ama tüm işleri ona yaptırıyor der.

Bairon ona hak verir. Annem eğer birine iyi davranırsa o zaman evin sahibesi olduğunu nasıl hisseder diye düşünüyor. Bunun için böyle yapıyor der. Sumitra böyle giderse Anandi mutsuzluktan boğulacak der. Bairon hayır Anandi‘nin kalbi çok temiz kötü şeyleri hafızasında tutmaz merak etme eskisi gibi olacak der. Sughna Pratap‘la buluşur. Pratap onu öpmek ister Sughna onu reddeder. Daha evlenmedik der. Annemle konuştum ikna edemedim der.

Pratap bi daha konuşmasını ister, Sughna şimdi olmaz ev halkı çok gergin der. Pratap ona gönül koyar sen sadece kendi aileni düşünüyorsun benim arkadaşlarım hepsi evli hatta baba oldular. Bitek ben bekârım ve karımla gizlice buluşuyorum der ve sarılırlar. Bahambari sevinerek gelir Basant‘a kız buldum der. Kızın fotoğrafını  gösterir.

Hem güzel hem de genç der. Dadisa evet güzel kız ama aynı zamanda medeni ve iyi huylu olmalı der. Ailesini araştır bize haber ver der. Basant sırıtıyor. Anandi Jagdiş‘in kitaplarını topluyor. Jagdiş gelip şimdi de kitabımı mı çalacaksın dua tepsisinden para çaldığın gibi der. Anandi kitabı bırakır ve ağlayarak gider.

Ağlayarak Tanrım neden benim sürekli hırsız olduğumu söylüyorlar sana borç aldığımı söylemiştim der. Hani sen herkesi duyuyordun neden beni duymuyorsun ben çok yalnızım kimse bana inanmıyor Tanrım yardım et diye ağlar.

İkimizin Yerine 19 Eylül Fragmanı

 

İkimizin Yerine 12. Bölüm Özeti 19 Eylül Fragmanı Dadisa Anandi’yi İstemez (2 Yorum)

  1. ❤️İkimizin Yerine❤️DİZİSİ ANANDİNİN EVDEN KAÇMASI ÜZÜÇÜ ÇOÇUK YAŞDA EVLENMEK ZOR OLSADA ANANDİ YUVANIN EZABINA DAYANAMIR ANANDİ EVLERİNE KAYITDIKDA ONU YENİDEN GERİ KAYTARMALARI HECDE İYİ OLMADI ANANDİ ÇOK EZAP CEKEÇEK ONUN KOÇA SANDIĞI KÜÇÜK ÇOÇUK BELE KORUYAMIR EVİN BÖYÜK HANIMI ONA YENE EZEP VEREÇEK UMARIM BU DEFE DAHA ÇOK EZAP VEREÇEK ÇÜNKÜ BÖYÜK HANIM ONUN GERİ KAYITMASIN HEC İSTEMİR ANANDİ KOÇA BİLDİYİ ÇOÇUĞA NİFRET EDEÇEK YUVALARINA HEMİŞELİK KAYIDAÇAK KOÇA BİLDİYİ ÇOÇUK ONA DESTEK OLMAYAÇAK AYRILIK ONLARIN SON ANI OLMAYAÇAK ONLARI GÖZEL❤️AŞK❤️MEÇARALARI BEKLEYİR

  2. ❤️İkimizin Yerine❤️Dizisi Anandi Yuvada Koça Sandığı Kücüçük Çoçukdan Bele Ezab Eziyet Görmür Ama Yuvanın Böyük Hanımından EZİYET Görür Anandi Böyük Hanımın Ezapına Katlaşır Bağlı Kapıda KALIR Son ANINDA Fenalaşır Anandi Yuvadan Kaçmağa Meçbur Olur Bu Meçburiyeti Böyük Hanım YAPIR❤️İKİMİZİN YERİNE❤️DİZİSİ İNDİKİ HAYATIMIZIN HEKAYESİ İNDİKİ DÖVRÜMÜZDE KÜÇÜK GELİNLER VAR EZAP EZİYET CEKİLER