İkimizin Yerine 13. Bölüm Özeti 20 Eylül Fragmanı Anandi’ye İftira

İkimizin Yerine dizisinde 13. bölüm 20 eylül perşembe günü izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine dizisinde Dadisa Anandi’yi hırsızlıkla suçlar; Anandi bir türlü Dadisa’nın neden kendisine böyle davrandığını bir anlam veremez. İşte İkimizin Yerine 13. Bölüm özeti

İkimizin Yerine 13. Bölüm Özeti Başlıyor

Jagdiş gelir Anandi‘ye uçurtma uçuralım der. Anandi bilmediğini söyler, Jagdiş sana öğreteceğim der, ikili uçurtma uçurur Anandi‘nin keyfi yerine gelir. Sumitra bunu görüp mutlu olur. Dadisa dua vakti ailesine kilitli kutuyu gösterir. Artık parayı açıkta tutamayız der. Anandi ağlayarak ayrılır. Bairon peşinden gider. Anandi ben hırsız değilim diye ağlar ve sitem eder. Bairon biliyorum kızım der ve ona sarılır. Anandi neden Dadisa beni hırsız sanıyor ben o parayı Tanrıdan borç aldım hırsızlık yapmadım der.

Bairon merak etme kızım ben annemle ve Jagdiş‘le konuşurum der. Jagdiş‘i çağırır ona sorar. Jagdiş öylesine dedim der. Babası sen de bir kere dua köşesindeki sütü içmiştin eğer o hırsızlık değildiyse bu da değil der. Sughna da kardeşini azarlar öyle şaka olmaz hemen özür dile der. Dadisa Sughna‘yı azarlar. Bairon ne olacak ki dilesin der. Dadisa sen sus senin beynin yok karını dinliyorsun der. Yeni adet yaratmayın. Hiç bi yerde erkek karısından özür dilememeli der. Jagdiş‘i yanına çağırır onu şımartır.

Anandi Sughna‘ya bi şey deme onun özrünü istemiyorum yoksa Dadisa kızar der. Anandi ve Sughna giderken Jagdiş peşlerinden gider onlara sanki yumruk atacakmış gibi rol yapar Anandi korkar. Jagdiş elindeki hediyeyi Anandi‘ye vermek ister. Anandi bana hırsız dedin, istemiyorum der. Jagdiş şakasına dedim ya hadi al sinirlenme der. Anandi affeder hediyeyi alır.

Dadisa Bairon‘u azarlar. O kızın yüzünden köyde rezil olduk ama sen hala onu savunuyorsun der. Bu olaydan ibret al o kızı bu kadar şımartma küçükken ona ne öğretirsen büyüyünce onu yapar sonunda karına benzeyecek der. Onu bu kadar serbest bırakma der. Bairon biliyorum sen hepimizden büyüksün ama bende 2 çocuk babasıyım ben çocuk değilim der. Bir insanı çok sıkarsan nefes alamaz hale gelir, ‘aynı‘ der ve susar. Annesi onu sorgular Bairon aynı Sumitra gibi o bu evde rahat nefes alamıyor der.

Dadisa onu bir daha sorgular. Bairon ben gerçeği söyledim der. Basant ona kızar ve üstüne yürür Dadisa durdurur. Bırak oğlumun cesareti nereye kadar göreyim der. Bairon dayanamaz gider. Sumitra ağlar Bairon bu kadar sene kahrımızı çektin gıkını bile çıkarmadın belki de benim korkak olduğumu düşünüyordun der. Sumitra seni anlıyorum her halinle kabulümsün ister zayıf ister güçlü der. Annenin karşısında vazifelerin var onları yap. Beni anlıyorsun ya bu bana yeter, doğruyu söylemiş olsan da annenin kalbini kırdın hayatta anneden değerli bi şey yoktur, git ondan özür dile der. Bairon iyi ki Tanrı seni karşıma çıkarmış der. Basant annesini Bairon‘a karşı kışkırtmaya çalışır. Haddini fazlasıyla aştı beni durdurmamalıydın der.

Bu sırada Bairon gelir annesinden özür diler. Hata yaptım affet der. Basant ona utanmıyor musun annene laf söylemeye, biliyorum buraya da kendi isteğinle gelmedin birisi sana akıl vermiş der. Bairon annesine şimdiye kadar sana hiç kötü konuşmadım, sadece o küçük kızın acı çekmesine dayanamıyorum der. Neden onu da Sughna gibi sevgiyle büyütmeyelim der. Dadisa gelenek böyle gelin hep gelin olarak kalıyor hiç bir zaman koca evini kendi evi kabul etmiyor der. Bairon o zaman sende öylemi yaptın anne der. Hayır, anne yapmadın sen kabul ettin bu aileye çok emek verdin biliyorum der. O lafları seni kırmak için demedim, bu evin gelinine saygı göstermek için dedim anne affet der ve başını annesinin dizine yaslayıp ağlar. Dadisa onu okşar.

İkimizin Yerine 20 Eylül Özeti Devam Ediyor

Sughna kardeşinin gözünü eliyle kapatır. Anandi de maymun resmi çeker Jagdiş gözünü açınca senin resmin baksana diye şaka yapar. Jagdiş sinirlenir Anandi‘yi kovalar. Anandi TV’yi açamıyor. Dadisa onu görür Anandi korkar gitmek ister ama Dadisa onu durdurur. Ben cadı değilim ki korkma seni yemem, seni azarlıyorum çünkü o zaman ev işi çok oluyor der. Ama iş olmadığı zaman izlemene kızmam korkma der. Anandi‘yle tatlı dille konuşur ve ona TV’yi açmayı öğretir. Anandi mutlu olur.

Dadisa para hesabı yaparken Anandi gelir Dadisa bu sefer saklamaz. Anandi ona çayını iç falan diye çok konuşur. Dadisa Anandi‘ye tamam git artık der. Dadisa hesabını unutur. Bago Krişna ile dertleşirken Kazan mektup getiriyor. Mektupta Anandi‘nin iyi olduğu ve Jagdiş‘in ödevlerini yaptığı yazmakta. Bago ve Krişna kadın kocasına ders öğretemez diye endişelenir. Kazan dünürler karşı değilse sen de endişelenme der. Sughna Pratap‘ın aldığı renkli saç tokasını Anandi‘ye verir. Anandi Phuli için bi tane daha alsın yollayalım der. Sughna tamam der.

Jagdiş Anandi‘den ödevlerini yapmasını ister. Anandi bana emir verme yapmıyorum, ne zaman insan gibi konuşursun o zaman der. Jagdiş nazikçe rica eder ve Anandi ödevlerini yazar. Dadisa mücevher kutusunu açar ve oradan annesinin ona nikâhında verdiği boyunluğu Sumitra‘ya kuyumcuya cila çekmesi için yollamaya verir. Anandi hangilerini dedem sana verdi sorar. Dadisa onları gösterir. Anandi kaynanan bir şey vermedi mi sorar, Dadisa sinirlenir hayır vermedi der

. Anandi arkadan onun boynuna sarılır nenem bana hiç kızmaz ki, onu överek konuşur ve bu Dadisa‘nın hoşuna gider. Dadisa bi bileklik seçer ve iyi bir kız bulursa bunu Bahambari‘ye vereceğim der. Bahambari ona bi kız var ama 1 hafta evliliği olmuş ve dul kalmış der. Dadisa kabul etmez 1 kere adı çıkmışsa artık olmaz der. Bahambari Basant‘ın yaşında bi kız bulmak çok zor der. Dadisa hayır benim oğlum yaşlı değil sen beceriksizsin der. Sana bileklik seçtim kız bulursan sana vereceğim bu köyde yoksa komşu köylerde kız ara der.

Bahambari sevinerek tamam arayıp bulacağım benden haber bekleyin der. Dadisa ona biraz para verir yollar. Jagdiş Anandi‘ye sen hep benim ödevlerimi doğru yapıyorsun Öğretmen’im okulda beni övüyor bunun için sana ceviz getirdim der. Beraber ceviz yerler. Sughna gelir neden bensiz yiyorsunuz der. Anandi onu da davet eder. Sumitra gelir demek gizlice ceviz yersiniz ha, hepiniz cezalanacaksınız der. Çocuklar endişelenir. Ardından bende sizinle yiyeceğim der. Herkes rahatlar.

Bahambari gelir tam istediğiniz gibi bir kız buldum der. Bairon ve Basant da eve gelir. Onlara kızın fotoğrafını gösterir ve kızı över. Fakir bir ailenin 5 kızının en büyüğü bu kız. Çalışıyor ailesine ve kardeşlerine bakıyor der. Ama babasının çok borcu var. Eğer onun borçlarını siz öderseniz kızı size verecekler der. Bairon onların durumundan yararlanamayız der. Basant sen de Öğretmen’i susturmak için Kazan‘a para vermiştin der. Bairon düğüne yardım başka, bu ise bambaşka bir olay kızı resmen satın alıyorsunuz der.

Bu duyulursa rezil oluruz der. Basant ona kızar. Bairon ne kadar karşı çıksa da Dadisa onu dinlemez.  Bahambari‘ye git bu meseleyi çöz, şartını kabul ediyorum. Basant bu kızla evlenecek der. Ertesi gün Dadisa, Bahambari ve Basant kızı görmeye gider. Kızın babası onları karşılar. Adam (Şambu) çok fakirim ve borcum çok, bu yüzden kızlarımı evlendiremedim der. Dadisa merak etme ben her türlü yardımı yapacağım der.  Kızı görmek ister, babası kızım para kazanmak için hasta bir kadına bakıcılık yapıyor ama nerdeyse gelir der. Dadisa ona para verir bununla ihtiyacınızı giderin gene gerekirse veririm der. Gelinim artık çalışmasın der. Kızın annesi damat nerde der. Bahambari kör müsün damat Basant der, kadın şaşırır. Dadisa pederle konuşup nikâh tarihi seçtireceğim der. Kızı görüp beğenirler. Dadisa ona yüzük verir ve gider.

Kız parayı görür ve satıldığını anlar. Annesi üzülme kızım istemiyorsan parayı geri veririz der. İnsafsız Şambu hayır geri veremeyiz kızımız evlenip o eve hanım olacak der. Annesi adam yaşlı dese de Şambu zenginin yaşlısı genci olmaz der. Kızı (Gehna) ve annesi çok üzülür. Annesi ne kadar karşı da çıksa kocasını vazgeçiremez. Gehna annesine sarılıp istemiyorum diye ağlar. Annesi onu teselli eder. Dadisa çok mutlu Tanrıya şükür eder tatlı dağıtır eve gelip Basant‘ı evlendiriyorum der. Bairon buna şaşırır. Dadisa artık Basant‘ım yalnızlıktan kurtulacak der.

Sughna onu duyar. Gidip Anandi ve Jagdiş‘e amcam evlenecek der. Anandi amcam dul nasıl evlene bilir diye merak eder. Anandi gelinin fotoğrafı var mı diye sorar. Sughna Dadisa‘nın odasında var der. Gidip bakalım derken Sughna Dadisa izin vermez der. Jagdiş ablasından fotoğrafı gizlice almasını ister. Bairon annesiyle konuşur. Dadisa onlar yoksul bi aile zor durumdalar onlara para verdim der. Bairon anne sence bu doğru mu, bence onların durumundan faydalanmak doğru değil, millet bunu duysa bize ne der.

Basant ona kızar bana kardeşim değil düşman gibi davranıyorsun, mutluluğumu çekemiyorsun diye onun üstüne yürümek ister ama annesi onu durdurur. Dadisa o kızı oğluma alarak aynı zamanda yoksul bir aileyi de sevindiriyorum der. Bairon onlara para vermen yanlış,  onlar size muhtaç oldukları için bunu kabul ettiler, kendi istekleriyle değil der. O kız Sughna‘yla aynı yaşta abime uygun değil ki der. Sughna da oraya gelmiş. Dadisa onu azarlar ve gönderir. Basant odadan sinirle çıkar. Anandi Phuli‘yi düşünür ve üzülür. Jagdiş‘e, Basant amca evleniyor ama Phuli neden evlenemiyor der. Bir fikrim var sen arkadaşlarından birini Phuli için ayarla onu evlendirelim der. Jagdiş kabul eder.

İkimizin Yerine 13. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 13. Bölüm Özeti 20 Eylül Fragmanı Anandi’ye İftira (3 Yorum)

  1. ❤️İkimizin Yerine❤️Dizisi Anandiye İftira Atılması İyi Olmadı Bir Çoçuk Bu Keder Yükü Nasıl Daşıyaçak Hem İstemeden Yuva Kur Hemde İftıraya Kurban Ol Anandi Bu İftiraynan Kurtulmaz Onun KARŞISINA Çok SIKINTILAR CIKAÇAK Yuvanın Böyük Hanımı Onu Hec SEVMİR MENÇE SONUNDA ANANDİNİN YUVASIN O DAĞIDAÇAK AMA ANANDİNİN YUVASIN DAĞITSALARDA SONUNDA❤️AŞK❤️YUVAYA IŞIK SALAÇAK ANANDİ MUTLU OLAÇAK ANANDİ BU AŞKI ÇOÇUKLUKDA SEVMEDİYİ YUVADA BULAÇAK

  2. Bu dizidede kordugum dizisindeki gibi yaşli cadi eksik olmuyor her şeye maydanoz oluyor Allahim hind dizilerindeki yaşlilar neden cadaloz oluyor hem cadaloz olmakla beraber ölmüyorlar bile