İkimizin Yerine 134. Bölüm Özeti 19 Ocak Jagdiş ve Anandi’nin Romantizmi

İkimizin Yerine dizisi 134. bölüm özeti ile 19 Ocak cumartesi akşamı ekran karşısında olacak. İkimizin Yerine 134. Bölümde  Anandi ve Jagdiş kavuşamayacak.

İkimizin Yerine 134. Bölüm Özeti

Küçük bir çocuk Anandi‘yi korkutmaya çalışır. Çocuk ona Anandi anne diyor, Anandi onun Varun olduğunu anlar. Onu gördüğüne çok sevinir. Sugna kucağında kızıyla onları izler. Anandi, Sugna’nın kızıyla tanışır ve tıpkı Sugna’ya benzediğini söyler. Dadisa, herkesin sadece Anandi ile ilgilendiğini ve kimsenin onu umursamadığını söyler.

Sabahtan beri başı ağrıyormuş hanımefendinin. Anandi, onun için zencefilli çay yapmayı önerir. Dadisa, odasına gider. Anandi, ona çay getirir ve tadına bakmasını ister. Dadisa biraz daha laf sokar, ama Anandi buraya sadece seninle ilgilenmek için geldim der. Anandi giderken, Dadisa’ya gözlüklerin ona çok yakıştığını ve sevimli olduğunu söyler.

Dadisa aynada gözlüklü haline bakıp küçük bir kız gibi güler. Sugna, Anandi‘ye Jagdiş ile aynı odada kalacağını söyler. Anandi nedenini sorunca Sugna açıklayamaz. Anandi, Jagdiş’in odasına gider ve Jagdiş’in mektubunu çerçevelediğini ve onun parkta çekilmiş fotoğrafıyla duvara astığını görür. Jagdiş gelir. Anandi, Jagdiş onun talimatlarına uyduğu için mutludur.

İkimizin Yerine 134. Bölüm özetinde Anandi bir gitar görünce ne olduğunu sorar. Jagdiş açıklamaya çalışır ama Anandi anlayamaz. Jagdiş ona hediye aldığını söyleyip bir kutu verir. Anandi hileli kutuyu açınca korkar ve Jagdiş güler. Anandi, onunla konuşmayacağını söyler. Jagdiş özür diler. Daha sonra Jagdiş Anandi’yi süslediği çimlere götürür. Diğer halhalını ayağına takacakken Anandi Jagdiş’ten kaçar. Sonra Jagdiş onu yakalar. Gülerler.

Yağmur yağmaya başlar. Anandi ve Jagdiş yağmurda kovalamaca oynarlar. Anandi Jagdiş’ten kaçar. Jagdiş gidersem bir daha geri dönmem der. Anandi arkaya bakınca Jagdiş’i göremez ve ona seslenir. Jagdiş ona arkadan sarılırken ben kazandım der. Anandi ve Jagdiş salıncakta oturup bir süre bakışırlar. Sonunda Jagdiş halhalın diğer tekini takar. Jagdiş ve Anandi, odalarına döner.

Anandi kıyafetlerini değiştirir. Jagdiş’in de değiştirip saçını kurutmasını ister. Jagdiş havluyu alıp nazikçe Anandi‘nin yüz ve saçını siler. Anandi uzağa bakarak Jagdiş’ten elbisesini değiştirmesini ister, ya biri gelirse diye korkar. Jagdiş değişir. Anandi aynanın karşısında durup kıyafetinin sırtındaki ipi bağlamaya çalışır. Jagdiş gelip sırtını okşar. Anandi, ne yaptığını sorar.

Jagdiş ona yardım ettiğini söyler. Ona sarılır. Onlar sarılırken Dadisa Jagdiş‘e seslenerek kapıyı açar. Onları böyle görünce kapıyı kapatır ve sinirle ayrılır. Dadisa öfkeyle mutfağa gelir ve Sumitra’ya aceleyle Anandi’yi eve getirdiniz diye bağırır. Jagdiş ve Anandi’nin “Sutak“ (Hintliler bu 13 günlük dönemde kendilerini her anlamda saf tutuyor) bitene kadar birlikte kalmaması gerekiyor der.

İkimizin Yerine 19 Ocak Özeti Devam Ediyor

Sumitra bunu unuttuğunu söyler. Dadisa Sumitra’ya bağırarak Jagdiş ve Anandi ile konuşmasını söyler. Sonra Sumitra yukarı çıkar. Jagdiş, Anandi’yi yatağa oturtur ve yeni gelin olarak çok güzel göründüğünü söyler. Sumitra gelip Anandi‘yi oradan götürür. Sumitra utana sıkıla Anandi’ye vedasının Sutak‘a yakın zamanda yapıldığını ve bu dönem bitene kadar Jagdiş’le “birlikte kalamayacağını” söyler.

Sutak bitene kadar Anandi‘nin eski odasında kalmasını ister. Anandi’ye ne demek istediğimi anladın mı diye sorar. Anandi onun yolundan gidip talimatlarına uyacağını söyler. Sumitra, Jagdiş ile konuşmaya çalışır ama Anandi, sen endişe etme Jagdiş’i ben ikna ederim der.

Anandi, Jagdiş’e, Sutak dönemi bitene kadar birbirinden uzak durmaları gerektiğini söyler ve istedikleri zaman konuşmak için bir cep telefonu verir. Şiyam ve Sugna, ailelerinin Varun ve kızları Şagun ile tamamlandığı için mutlular. Tauji Madan’a bağırarak, bir oğlu olması için Şiyam‘ı ikna etmesini söyler. Şiyam ve Sugna onu duyarlar.

Madan, Sugna’nın hamilelik sırasında kurtulduğu için şanslı olduğunu söyler. Yoksa hayatı riskteydi, torunumuz olarak Varun varken neden bir başkasına ihtiyacımız olsun der. Tauji kararlıdır. Madan, onu idare eder. Şiyam Sugna‘yı teselli eder. Anandi ve Jagdiş ayrı odalardadır. Jagdiş Anandi‘nin odasına gider ama kapıyı çalacakken kendini tutar ve geri döner. Sonra Anandi kapısını açar ve koridorun boş olduğunu görünce hayal kırıklığına uğrar.kimizin Yerine 19 ocak resimleri

İkimizin Yerine Anandi ve Jagdiş‘in romantik anları geliyor

Jagdiş, Anandi’yi telefonla arar ve onu terasa buluşmaya çağırır. Anandi odasından çıkar ama Dadisa‘yı görünce bir yerlere saklanır. Dadisa da tam Anandi’yi görecekken, Sumitra gelir. Dadisa ondan sıcak su ister. Anandi kurtulur ve odasına geri döner. Jagdiş onu tekrar arar. Anandi neredeyse yakalanıyordum, gelemem der. Jagdiş sinirlenip çağrıyı keser.

Ertesi sabah, Jagdiş üzerinde mavi kot pantolon ve mavi tişörtle Anandi‘ye gelir. Bütün gece terasta olduğunu ve tüm sivrisineklerin onu ısırdığını söyler. Anandi üzgün olduğunu söyler. Jagdiş gerçekten üzgün müsün diye sorar. Sonra ona yanağını göstererek öpmesini ister. Anandi onu geri iter ve kızarır. Jagdiş Anandi‘yle yaklaşmaya çalışırken hep araya bir şeyler girer.

Dadisa çay için bağırır. Anandi mutfağa koşar. Jagdiş kızar. Jagdiş, Anandi’yi yanına almak için Sumitra’dan izin ister. Sumitra kabul eder. Dadisa Anandi‘ye laf sokmaya başlar. Gehna bir şeyi unutunca Anandi’den onu getirmesini ister. Ama Dadisa Anandi‘yi durdurup Gehna’nın getirmesini ister.

İkimizin Yerine 19 ocak özetinde Dadisa, Anandi’ye herkesin damak tadını hatırlaması ve buna göre yemek yapması gerektiğini söyler. Jagdiş, ben annemin pilavını yemek istiyorum diyerek Anandi‘yi kurtarmaya çalışır ama işe yaramaz. Anandi Dadisa’ya yemek pişireceğini ve hiçbir sorun olmayacağını söyler. Dadisa, kimse ona yardım etmesin diye emir verir.

Anandi, her şeyin yabancı olduğu ve hiçbir şeyini bilmediği yeni mutfağa gider.  Jagdiş gelir. Anandi paniktir ve Jagdiş, Dadisa’nın söylediği her şeye evet dediği için ona kızar. Ona herkesin en sevdiği yemekleri anlatmaya başlar. Sonra Anandi, Jagdiş’in bunları mektuplarında yazdığını hatırlar. Jagdiş, Anandi’ye yazdığım her şeyi hatırlıyor musun diye sorar.

Anandi evet der. Jagdiş sevinir ve Anandi’ye çok tatlısın der. O romantik olmaya çalışırken Anandi Dadisa’nın neyi sevdiğini sorar. Jagdiş ona tuz ve kırmızıbiber verir ve Dadisa için yemeklere fazladan eklemesini söyler. Zaten ne yaparsan yap, Dadisa bir hata bulacaktır, çokta önemli değil der. Anandi, bu benim onu mutlu etmemem gerektiğini göstermiyor der.

Öğle yemeğinde Anandi, herkesin favori yemeklerini sunar. Dadisa dahil herkes yemekleri beğenir. Anandi, Basant‘ın yemeğine az tuz eklediğini söyler. Dadisa, kadınların Anandi’ye yardım ettiğini düşünür, ama Anandi bunları Jagdiş’in mektuplarından bildiğini söyler. Dadisa Jagdiş benimle ilgili ne yazdı diye sorar. Anandi ve Jagdiş birbirlerine bakarlar.

Anandi, benim seni mektuplardan bilmeme gerek yok ki der. Dadisa, Jagdiş’in ondan hiç bahsetmediğini ve ona kızgın olduğunu anlar. Anandi, öyle değil diye açıklamaya çalışır, ama Dadisa yemez. Anandi’ye ödül vereceğini söyler. Jagdiş’e Anandi’yi dışarı çıkarmasına izin verdiğini söyler. Jagdiş buna çok sevinir ve Anandi’yi yanına alır.kimizin Yerine 134. Bölüm resimleri

Jagdiş Anandi’ye motosikletini gösterir. Anandi mutlu. Jagdiş onu gezdirmeyi teklif eder. Anandi’ye kask taktırır ve motosiklete binmesini söyler. Anandi korkar. Jagdiş, onu ikna eder. Jagdiş hızlı gidince Anandi korkar. Jagdiş, Anandi’ye beni bir daha bırakacak mısın diye sorar ve cevap vermesini ister. Anandi, gitmeyeceğim dur diye yalvarır.

Jagdiş, ondan bir öpücük alana kadar durmayacağını söyler. Anandi ona öpücük vermeyi kabul eder ve durmasını söyler. Ama Jagdiş devam eder. Yoldan geçen başıboş bir saksı kap, Jagdiş’e kontrolünü kaybettirir. İkisi düşer. Jagdiş, Anandi’den ona bir öpücük alamadığına üzülür. Seni mutlu etmek için gezdirmek istedim, ama beni anlamadın der. Anandi kulaklarını tutar ve ardından Jagdiş‘i yanağından öper.

Anandi ile Jagdiş üzerleri çamur içinde romantik bir şekilde bakışırlar ve yakınlarda bir su hortumu görünce yıkanırlar. Sonra da sarılırlar. Bir adam onları kucaklaşırken görür. Gehna Basant‘ın saçına yağ sürerken gri saçlarıyla ilgili dalga geçer. Basant sinirlenir ve sana göre yaşlandığımı hissediyorsan ayrılalım der. Sumitra, Gehna’nın mutsuz olduğunu görür ve Basant‘ın başka şeye kızdığını söyler.

Varun ödevini yapar ve Sugna doğru yapamadığı için onu azarlar. Radha çok küçük olduğunu söyler. Sugna’dan onu rahat bırakmasını ister. Jagdiş ve Anandi ellerinde hediyelerle oraya gelirler. Basant doktora gider ve çok çabuk yorulduğunu, daha önce böyle olmadığını söyler.

Doktor bunun için endişe etmene gerek yok, verdiğim ilaçları kullanırsan her şeyi yoluna girecek der. Basant sorunumu anlamıyorsunuz der ve tereddütle, bir şekilde karısına mahcup olduğunu söyler.

İkimizin Yerine 134. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 134. Bölüm Özeti 19 Ocak Jagdiş ve Anandi’nin Romantizmi (1 Yorum)