İkimizin Yerine 203. Bölüm Özeti 29 Mart Şiyam tutuklandı

İkimizin Yerine dizisinde haksızlık karşısında durmaya çalışan Anandi ve Anandi’nin destekçilerinin başına gelmeyen kalmayacak. İşte İkimizin Yerine 203. Bölüm de Şiyam tutuklanır.

İkimizin Yerine 203. Bölüm Özeti

Dadisa, Anandi’nin yanlış olduğunu söylemediğini, ama neye karşı olduğunu anlamadığını söyler. Basant, sessiz kalmamaları gerektiğini söyler, ailenin engellere karşı olduğu ilk değil, zamanla her şeyin iyi olacak der. Anandi’yi adalet için ayakta durduğu için desteklenmesi gerektiğini söyler. Sumitra Anandi’ye yiyecek getirir ve meseleyi anlatır.

Anandi, Ashayı desteklemeye devam edeceğini söyler. Kadınları taciz edenleri cezalandırmak yanlış mı, neden kadınlar toplum tarafından yanlış muamele görüyor? Her zaman, hayatlarının her alanında kötü muamele gören ve misilleme yapamayan kadınlardır der.  Jagat uyumaya çalışırken Gauri’nin ailesinin banyoda yaptığı gürültüden uyuyamaz.

Dışarı çıkar ve Gauri’nin babasını görür. Babası, su borusunun tıkalı olduğundan bahseder. Phuli Anandi‘yi arar ve ona bebeğinin tekme attığını söyler. Mutluluğunu Anandi’yle paylaşır. Anandi, okulunun geliştiğini, Dadisa’nın bile derslere katıldığını söyler. Phuli, Anandi’nin sesinde endişe duyar ve ne olduğunu sorar.

Anandi Phuli’ye Asha‘ya olanları anlatır. Phuli, Jagat‘ı sorar. Anandi, boğulduğunu hissettiğini söyler. Anandi, Jagat’ın unutmak için çok uğraştığını ama anılarının evin her yerine sinmiş olduğunu söyler. Jagat benden nasıl bu kadar uzaklaşır der.

Gauri, Şivani ile buluşur ve ona tamamen iyi olduğunu söyler. Şivani, ona bir elbise hediye eder. Gauri beğenir, ama Jagat da beğenir mi diye merak eder. Şivani‘ye Jagat’ın ailesini eve getirdiğini söyler. Jetsar’da tüm gelinler Madan‘ın evindedir. Asha uyurken bağırarak uyanır. Kadınlar onu sakinleştirmeye çalışır.

O sırada Madan gelir ve Asha’ya onun yüzünden köylülerle yüzleşemediğini söyler. Kadınlara bu kadar özgürlük verilmemesi gerektiğini, yoksa ailenin onuruna tehlike haline geleceğini söyler. Giderken, Anandi onu takip eder ve konuşmaya çalışır. Madan Anandi‘ye bağırarak her şeyden sorumlu olduğunu söyler.

İkimizin Yerine 203. Bölüm özetinde Asha dul olarak mutluydu, kaderini kabul etmişti ama şimdi aile ismini mahvetmek üzere der. Anandi ve Madan bu konuda tartışır, Sumitra tartışmanın çok yoğunlaştığını görünce onları durdurur. O sırada Şiyam, Şagun ile eve döner. Sugna Şagun’u içeri gönderir. Madan, Şiyam ile alay etmeye başlar.kimizin Yerine şiyam

Madan, Asha’yı birkaç yıl önce yeniden evlendireceğini, ama Şiyam’ın engel olduğunu söyler. Şiyam, damadın Asha’dan iki kat büyük ve 4 çocuklu biri olduğunu söyler. Madan dinlemek istemez ve Anandi’ye ailesinden uzak durmasını ve huzur içinde yaşamalarına izin vermesini söyle. Dadisa’larda, köylüler oraya gelirler ve kitaplarını atarlar.

Anandi‘nin, masum olduğuna inandıkları Guru’ya karşı iddialarıyla incindiklerini söylerler. Anandi, okumaya karar vermeden önce de onu dinlemeye hazır olmadıklarını söyler. Köylüler Anandi’ye inanmıyorlar. Anandi onlara neden sürekli kadınların suçlandığını sorar. Anandi, Asha’yı desteklemeleri için köylülere yalvarır.

Köylüler dinlemeye hazır değil. Köylüler Anandi’ye artık onun sınıfına gelmeyeceklerini ve Guru’yu destekleyeceklerini söyler. Anandi incinir ve köylülere, eğitimimin size faydası olmadı, size insanlığı öğretemediğim için dersime hiç gelmeyin der.

Guru, karakolda oteldeki gibi tüm imkânları vardır.  Televizyonda izlerken telefonu çalar ve biriyle konuşur. Gauri, Şivani’nin hediye ettiği elbiseyi giyer ve Jagat’a nasıl göründüğünü sorar. Jagat etkilenir ve romantikleşir ama Gauri’nin annesi kapıyı çalarak rahatsız eder.  Komik bir şekilde Kunda ile alışverişteki deneyimlerini anlatırlar.

Jagat sıkılır ve Gauri’den ona yiyecek bir şeyler vermesini ister. Gauri’nin annesi ve Kunda yemek yapmaya gider. Jagat kapıyı kapatır ve romantizme başlar ama aniden radyodan gelen bir şarkı onları keser. Jagat tatilde bile Gauri ile vakit geçiremediği için sinirlenir. Gauri dışarı çıkmalarını önerir. Jagat ve Gauri parka giderler ama orada da hep araya bir şeyler girer ve rahat edemezler.kimizin Yerine 203. Bölüm resimleri

Başka yere gidip otururlar ve tekrar romantizm kurmaya çalışırlar. Yine bir polis memuru öfkeyle gelir ve halka açık yerde romantizmin suç olduğunu söyler. Jagat ona karı-koca olduklarını söyler, ancak polis burada herkesin uyarıdan sonra bunu söylediğini söyler. Gauri sinirlenir ve ona kimliğini gösterir. Polis ona inanır ama yine de onlardan uzun süre kalmamalarını ister, çünkü bu da bir suç.

Jagat ve Gauri hayal kırıklığına uğrar. Jetsar’da adliyenin dışında, avukat, çok çalıştığını ancak Guru’nun kefaletle çıktığını bildirir.  Anandi, Şiyam ve Basant hayal kırıklığına uğrar. Guru dışarı çıkar ve destekçilerine el sallar. Basant‘lar gider. Bir araba durur ve o arabadan Heth Sing iner. Heth, Guru’yu artık serbestiz diyerek tebrik eder.

Guru teşekkür eder ve yardımın olmadan kefalet alamazdım der. Heth, Guru’ya verdiği görevi tamamlamayı unutmamasını söyler. Heth, Dadisa’nın ona kötü hakaret ettiğini, ama şimdi Dadisa’nın düşmanlarının birlikte ondan intikam alacağını söyler.

İkimizin Yerine 29 Mart Özeti Devam Ediyor

Dadisa ve ailesi Madan’ın evine gelir. Dadisa Asha’yı sorar. Sugna dinlendiğini söyler. Madan, Asha yüzünden çok aşağılandığını söyleyerek Dadisa’ya öfkesini gösterir. Sonra Guru oraya gelir. Hepsi şaşırır. Guru intikam için gelmediğini ve Asha‘yı görmek istediğini söyler. Basant reddeder ama Madan Asha adına Guru’dan özür diler ve Asha ile görüşmezse daha iyi olacağını söyler.kimizin Yerine 203. Bölüm fooğrafları

Guru onu ikna etmeye çalışır. Sonra Asha’yı görür. Asha korkar ve Guru onu affettiğini, bunun Tanrının bir sınav olduğunu söyler. Asha‘ya yaklaşırken Asha Anandi’nin arkasına saklanır. Guru, tüm geçmişini unutması gerektiğini söyler, ancak alçak sesle ömür boyu ilahi söylemeye başlaması için uyarır. Şiyam kızar ve Guru’yu yakasından tutup evin dışına sürükler.

İkimizin Yerine 29 mart özetinde dışarıda Guru’nun destekçileri Şiyam’a zarar vermeye çalışır ama Guru onları durdurur. Şiyam Guru‘ya bağırır ama Madan onu durdurur. Polis, Guru’ya hakaret ettiği için Şiyam‘ı tutuklamaya gelir. Madan durumu yönetmeye çalışır ama polis Şiyam’ı tutuklar. Aile üyeleri karakola gider. Guru sinsice gülümser. Karakolda, Şiyam sorgudadır. Polis, bu kadar güçlü bir kişiye karşı dava açarsa sorunlarla yüzleşmek zorunda kalacağını söyler.

Şiyam, suçlu olmadığı için hiç korkmadığını söyler.  Madan, Şiyam’ı bırakmalarını ister. Polis görevini yaptığını söyler. Şiyam, görevin sadece güçlü insanlara hizmet etmek diye alay eder. Polis kızar ve Madan’a onu durdurmasını söyler. Sugna ve Radha ağlar ama Şiyam onlara güvence verir. Basant polise Şiyam’ın suçu ne diye sorar. Polis ona Şiyam için yeterli kefaleti ayarlamasını söyler.

Anandi, Sugna ve Radha’yı bir köşeye götürür ve onları teselli etmeye çalışır. Anandi onu affetmelerini ister çünkü işlerin kötüye gideceğini bilmiyordu. Sugna, sadece Şiyam için üzüldüğünü söyler. Anandi, her şeyin yoluna gireceğini söyler. Madan, Anandi ve Dadisa’ya bağırır. Size bir şey olmadı, ama şu anda acı çeken sadece oğlum der. Dadisa’ya çok sert sözler söyler. Dadisa üzgün.

İkimizin Yerine 29 Mart Fragmanı

İkimizin Yerine 203. Bölüm Özeti 29 Mart Şiyam tutuklandı (2 Yorum)

  1. İkmizun yerune hind dizusi harola butun bolumlerine bakiyorum. Anandini cok seviyorum.Bir sozle muhteşem bir dizidir..