İkimizin Yerine 23 Haziran Özeti Gerdek Gecesi (289. Bölüm İkinci Kısım)

İkimizin Yerine dizisinde sonunda Şiv’in beklediği an gelir. Ritüeller biter ve Anandi ile baş başa odaya girer.

İkimizin Yerine 23 Haziran 289. Bölüm özetinin ilk kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine Özeti

İkimizin Yerine 23 Haziran Özeti Devam Ediyor

Herkes Şiv’in bunu nasıl kabul ettiğini sorgular ama Iravati Şiv’in bu durumu problem yapmadığını belirttir. Bayanlar bunu Şiv’in bilerek kabul etmesine şaşırır ve Şiv’in bile bile bir dul ile evlenmeyi nasıl kabul ettiğine sorarlar. Bunu Şiv kabul etse bile toplum kabul etmez derler. Şiv’in Anandi’ye aşık olduğu ve bu durumu görmezden geldiğini söyler Irrıvati.

Kadınlar Şiv’in itibarının düşeceğini söyler ve Şiv’in ileride bunu problem yapabileceğinden bahsederler. Irıvati ise toplumun artık bunu önemsemediğini anlatır Irıvati herkesi ritüeller için salona çağırır ama bayanlar artık burada kalamayacaklarını söyleyerek ayrılmaya başlarlar. Sançi işte bu yüzden arkadaşlarını çağırmak istemediğini söyler.

Bairon köylülerden birine borcunu vermeye gidince adam Anandi’yi çok özleyeceklerinden bahseder. Anandi’nin gitmesi ile sadece Bairon ve ailesi değil tüm Jetsar üzgündür. Singlerin evinde akşam yemeği zamanıdır ama kimse yediği yemekten bir şey anlamaz ve herkes Jagdiş’i düşünür. Herkes Jagdiş’i aramaları gerektiğini düşünür ve Jetsar’da olduğundan eminler. Jagdiş’i bulma konusunda Şiv’den yardım istemeye karar verirler. 5

Akşam yemeği sırasında Kazan gitmek için çantasını toplar ve  Anandi’ye gerçek anne babasının yapamadığını sen yaptın der ve her şey için teşekkür eder Dadisa’ya. Bir sonra ki dünyada Dadisa’nın gerçek oğlu olmak istediğini söyler. Dadisa ise bu dünyada da benim oğlumsun der.7

İkimizin Yerine 23 Haziran özetinde Anandi’yi besleme töreni başlar. Tüm aile üyeleri Sançi’de dahil Anandi’yi kendi elleri ile beslerler.  Anandi de akşam yemeği sofrasında ve aile ile mi yoksa ayrı yiyeceğini bilemiyor. Kaynanası ona herkesin aynı masada yemek yediğini söyler ve onu Şiv’in yanın oturtur. Aile Anandi ve Şiv’den birbirlerine yemek yedirmelerini ister. Çift bir birlerine yemek yedirir ve bu an fotoğraf çekilerek ölümsüzleştirilir.

Yemek sırasında Anandi’nin morali bozulur aklı ailesinde kalmıştır. Şiv hemen Bairon’u arar ve konuşurlar. Dadisa da Anandi ile konuşur. Dadisa iyi yemek yemesini söyler. Anandi her şeyin yolunda olduğunu söyler Anandi ve Dadisa ağlar. 6

Kızlar Anandi’yi tekrar odasına götürür; ancak Mahi Şiv’in Anandi’nin odasına girmesine izin vermez ve yedi şeye söz vermesini ister. Bunlar işten erken gelme evlilik yıl dönümünü hiç unutamama Anandi’nin doğum günü unutmama, her ay bir kez ona bir hediye vermesi gibi şeylerdir. Şiv girmek için sabırsızlanır ve hemen düşünmeden söz verir ama daha girmez; çünkü kızlar Şiv’i oyalarken Mahi Anandi’nin bulunduğu odayı kilitler ve kaçar. Şiv Mahi’yi yakalar ve kulağını çekerek anahtarı ister ama Mahi spor bisikleti alacağına dair söz vermesini ister. Şiv söz verir ve anahtarı alarak Anandi’sine koşar.

Dadisa, Gehna ve Sumitra’yı odasına çağırır ve onlarla yaşlanmasına rağmen onlardan çok şey öğrendiğini söyler; Dadisa, iyi bir  anne olmayı istediğini söyler ve ellerini katlayarak ve geçmiş hataları için onlardan özür diler.

İkimizin Yerine 287. Bölüm Fragmanı

 

 

İkimizin Yerine 23 Haziran Özeti Gerdek Gecesi (289. Bölüm İkinci Kısım) (4 Yorum)