İkimizin Yerine 289. Bölüm Özeti Sançi Töreni Mahveder (23 Haziran Özeti İlk Kısım)

İkimizin Yerine 289. Bölüm Özeti

İkimizin Yerine 289. Bölüm de Anandi ve Şiv’e yüzük bulma oyunu oynatılması ile başlar. Bulanık bir suyun içine yüzük atılır ve gelin ve damattan yüzüğü önce bulması istenir. Şiv yüzük bulma oyununu kazanır ve utanır. Sançi ise Anandi’nin beceriksiz olduğunu mırıldanır; zira suda ki mücevheri bile bulamamıştır. Herkes Anandi’nin Şiv’i zor durumda bırakmamak için bilerek kaybettiğini söyler.

Sançi’nin Anandi ile ilgili eleştirileri devam eder; Anandi bunları duyar ama Sançi’yi kısa zamanda kazanacağından emindir. Alok ise duyduklarından sonra kızını azarlar ve Anandi de en az  senin kadar artık aileden biri der. Sançi’den kendisine çeki düzen vermesini ister.  kimizin Yerine 289. Bölüm resimleri

Dadaji de odasında Sançi’yi ziyaret ediyor ve Anandi’yi kabul etmesi gerektiğini uygun bir dille anlatıyor ama Sançi Anandi’ye tahammül edemediğini söylüyor. Dadaji Sançi’nin laftan anlamadığını görünce dışarıya çıkar. Alok babasına Sançi’yi ikna edip edemediğini sorar. Dadaji ise onun geri gitmesinin en iyi karar olacağını burada kaldığı sürece Anandi’ye kötü davranacağından korktuğunu söyler.

Ritüellerin ilk kısmı biter ve Anandi kaynanası tarafından biraz olsun dinlenmesi için odasına götürülür. Oda mücevherler ile doludur. Şiv’in ise odaya gece olmadan ve gerçekleştirmesi gereken görevleri tamamlamadan girmesi mümkün değildir.

Anandi aynanın karşısına geçer ve sindorunu saçının ortasına sürer. Anandi Sing evini aramak için eline telefonu aldığı sırada Şiv onu arar ve aralarına ayinlerin girdiğini ve ayinlerin çok adaletsiz olduğunu söyler. İkisi de çok mutludur. 3

İkimizin Yerine 289. bölüm özetinde Misafirler gelir; Anandi de odasından tekrar aşağıya indirilir. Anandi’ye herkes hediyelerini verir. Sançi’de Anandi’ye gülerek bir hediye verir ve hediyesini açmasını ister. Anandi çekinerek hediyeyi açar; zira o da biliyordur Sançi’nin bu hediye ile bile onu aşağılayacağını. Beklediği gibi de olur. Kutudan kot pantolon ve elbise çıkar. Anandi asla bunu giymeyecektir; ama Sançi’ye hediyesi için teşekkür eder ve sesini çıkarmaz.

Mahi de hediyesini verdi ve Anandi’den kendisi için bir hediyesi  istedi. Anandi ona altın bir kolye hediye etti.  Mahi hediyesini alırken keşke bende senin gibi güzel bir kız bulup evlenebilsem dedi. Anandi bulabileceğine eminim dedi ve herkes güldü. Mahi ise şansına güvenmediğini söyledi.

Sançi’nin arkadaşı olan kızlar Anandi’nin yüzünün açılması ile onun saf ve temiz yüzünü çok beğenir  ama Sançi Anandi’yi aşağılamaya devam eder. Anandi ilginizce konuşmayı bilmez o köyden geldi der; ama Anandi İngilizce cevap vererek Jetsar’ın büyük bir vilayet olduğunu söyler. Herkes şok olur. Sançi’nin yüzü düşer. Sançi durur mu hemen Anandi’nin boşanmış olduğunu dul olduğunu söyler ve kızlar bir kez daha şaşırır ve şok olur.4

İkimizin Yerine 289. Bölüm Özetinin ikinci kısmı için tıklayınız İkimizin Yerine

İkimizin Yerine 287. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 289. Bölüm Özeti Sançi Töreni Mahveder (23 Haziran Özeti İlk Kısım) (2 Yorum)