Leke Neden Final Yapıyor? İşte Final Kararının Arkasında ki Gerekçe

Güncelleme 3 Ağustos

Leke dizisinin devam etmeyeceği dizinin oyuncularına duyuruldu. 3 ağustos 2019 da medyaya yansıyan habere göre Leke dizisi için yeni sezonda uygun bir gece ayarlanamadı. Bir çok yeni diziye yeni sezon da yer verecek olan Kanal D Leke dizisi için ise final kararı verdi. Leke dizinin yerine yeni bir dizi yayında olacak. Leke dizisi başrol oyuncuları Melis Sezen ve Burak Sevinç’in menajerleri ise oyuncularına yeni sezon için yeni dizi aramaya başladı. böylelikle Leke dizisinin macerası sona ermiş oldu.

Güncelleme 13 Haziran 2019Leke 9. Bölümü İle 18 Haziran Salı Akşamı Sezon Final Yapacak ve İnternette Devam Edecek

Leke dizisi yapımcısı Tims B Yapım Leke dizisinin yeni sezon yayın haklarını bir internet platformuna satmak için kolları sıvamışa benziyor. Zira hiç bir kanal bu reytingler ile Leke’nin ikinci sezonunu almak istemez; ancak bir çok internet platformu Leke dizisini listesine almak isteyecektir. En büyük adat ise Blue TV veya Netflix olabilir. Bu nedenle Leke dizisinin 9. bölüm fragmanı final olarak değil sezon finali olarak tanıtıldı.

Tims B Yapım’ın göz bebeği Leke dizisi için acımasızca final kararı verildi. 2018 2019 sezonunda Çocuklar Duymasın ve İkizler Memocan gibi çok düşük reytingler alan dizileri bile uzun süre yayında tutan Kanal D Leke dizisine 2 bölüm daha dayanmadı.

Leke Ne Zaman Final Yapacak?

Leke dizisi 9. bölümüyle 18 haziran salı akşamı final yaparak ekranlara veda edecek.

Leke Neden Final Yapıyor?

Başrollerini Burak Sevinç, Melis Sezen, Selen Uçer, Ferdi Sancar, Nail Kırmızıgül ve Lale Başar gibi deneyimli isimlerin paylaştığı Leke dizisi için daha önce Kanal D final istemiş; ancak Tims B Yapım’ın yaz aylarında devam etmesini talep etmesi üzerine Kanal D Leke dizisine bir şans daha vermiş ve Leke dizisi çekimleri devam etmişti.

Kanal D Leke dizisinin sezon içinde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Kadın gibi çok önemli rakipleri olması sebebi ile iyi reytingler alamadığını bu dizilerin sezon finali yapmasının ardından Leke dizisinin reytinglerini yükseleceğini tahmin etmişti; ancak Kanal D ve Tims B Yapım’ın tahminleri tutmadı.

Leke dizisi 11 haziran salı akşamı ekranlara gelen 8.bölümü ile sadece 2.77 reyting alabildi. Leke dizisi sezon içinde ise ortalama 3 reyting almıştı.

Leke Dizisini Atv’nin Kimse Bilmez Dizisi Bitirdi

Kanal D Leke dizisinin aldığı 2.77 reytinge değil de Atv’nin yeni dizisi Kimse Bilmez’in Leke dizisinden reytinglerde geçmesine takıldı. Zaten yaz sezonunda kanalların reklam gelirleri az; bir de dizi gününde birinci olmayınca kanallar için tamamen zarar haline geliyorlar.

Salı Akşamları Kimse Bilmez  İle Leke Bir Birine Rakip Oldu

Kanallar ortak karar almış gibi yaz dizilerini bir birlerine rakip olarak aynı güne koymadı; her kanalın yaz dizisi farklı bir günde yayınlanıyor. Sadece Atv’nin Kimse Bilmez dizisi ile Kanal D’nin Leke dizisi salı akşamları yayınlandı. Bu durumda Kanal D’nin gözünü korkuttu.

Türkiye İzlanda Maçı Görmezden Gelindi

Kanal D Leke dizisinin 11 haziran salı akşamı aldığı düşük reytinge bakarak Leke dizisinin yaz boyunca 3 reytingi geçemeyeceğini düşündü ve final kararı aldı. Tamam 11 haziran da salı akşamı sezon dizileri yoktu ama Eşkıya ve Kadın dizilerinden daha fazla reyting alan bir Türkiye İzlanda Avrupa Şampiyonası eleme maçı vardı. Eğer Türkiye İzlanda Avrupa Şampiyonası eleme maçı salı akşamı değilde başka bir akşam yayınlansaydı ve Leke dizisi rakipsiz olarak 4 reyting alsaydı yaz boyu devam edebilirdi. Tabi her şey kısmet.blank

Kanal D’yi Leke dizisi için apar topar aldığı final kararı ve Leke dizisi ekibine yaptığı saygısızlık dolayısıyla kınıyorum. Keşke Leke dizisine 10. bölüme kadar zaman tanınsaydı ve Leke dizisi senaristleri iyi bir final ile dizilerini tamamlayabilselerdi. Bence bir hikayenin sonun gösterilmemesi; yani yarım bırakılması o dizisinin izleyicisine de hakaret.

Leke 9. Bölüm Final Fragmanı

Leke Neden Final Yapıyor? İşte Final Kararının Arkasında ki Gerekçe (2 Yorum)