İkimizin Yerine 265. Bölüm Özeti 30 Mayıs Aileler tanıştı

İkimizin Yerine 265. Bölüm  de Anandi ve Şiv’in aileleri tanışır ama işler beklendiği gibi gitmez.

İkimizin Yerine 265. Bölüm Özeti

Şiv‘in annesi hemen Anandi ile tanışmak ister. Şiv, yarın tanışacaklarını söyler. Dedesi reddeder ve ısrarla Anandi‘yle tanışmak ister. Şiv, önce söyleyecek önemli bir şeyi olduğunu söyleyerek durdurur. Anandi‘nin önceden evli olduğunu söyler. O boşanıyor der. Herkes şok olur. Şiv, geçenlerde boşandığını açıklar. Şiv, onlara Anandi‘nin bir küçük gelin olduğunu anlatır. Kocası okumak için Mumbai‘ye gitti ve başka bir kız bulup onunla evlendi der. Aile şok. Menakşi, Anandi boşanmadan sonra hala koca evinde mi yaşıyor diye sorar.

Şiv, Anandi‘nin evin kızı olarak kabul edildiğini söyler. Şiv‘in eğer Singhler Jagat‘ı reddetmiş ve Anandi‘yi kızları olarak kabul etmişlerse gerçekten özel olmalı der. Menakşi hariç evdeki herkes memnundur. Iravati odasında Anandi ile buluşmaya hazırlanırken Menakşi gelir. Iravati, mutlu bir şekilde Şiv için bir kız aradık, ama Şiv bu uzak köyde bir kız buldu der.kimizin Yerine 30 Mayıs resimleri 1

Menakşi, Şiv’i hiç bu şekilde görmediğini kabul eder. Sevgi insanları kör de  eder, sen Şiv için bekâr bir gelin istemiyor musun diye sorar. Iravati, bunun önemli olmadığını ve tek önemli şeyin kızın Şiv‘e en uygun olması ve mutluluğuna dikkat etmesi gerektiğini söyler. Menakşi, Şiv‘in şehirden Anandi‘nin küçük bir köyden gelmesinden korkar. Iravati, köyde olmasına rağmen, Dadisa‘ların çok ileri görüşlü olduğunu söyler.

Menakşi pek ikna olmaz. Iravati, önce Anandi ve ailesiyle tanışmasını ve sonra yargılamasını ister. Şiv ve ailesi Dadisa‘lara gelir ve Dadisa şaşırır. Aileler tanışır. Dadisa şaşırır. Dede, torununun gelecekteki karısı ile görüşmeye geldiğini söyler. Dadisa Gehna‘ya Anandi‘yi çağırmasını söyler. Menakşi hala suratsız.

Gehna yavaşça Dadisa‘ya Anandi ile konuşamadığını söyler. Dadisa ondan yiyecek getirmesini ister. Şiv, gece geç saatte geldiği için özür diler. Aile ziyaretini bilmiyordum der. Dadu, çat kapı gelmenin daha iyi olduğunu söyler. Gehna yiyecek getirir. Iravati Gehna‘a güzel göründüğünü söyler ve bir düğünden gelip gelmediğini sorar. Dadisa Teej orucunu anlatır. Iravati, yanlış zamanda geldikleri için üzgün olduklarını ve oruca inandıklarını söyler.kimizin Yerine şivin ailesi

Dede, Anandi‘yi görmek ister. Dadisa şu an evde olmadığını söyler.  Dede gece geç saatte evden çıkmasına şaşırır. Şiv Anandi‘nin Sarpanç olduğunu ve insanlar ne zaman ihtiyaç duysa,  yardıma koştuğunu söyler. Jetsar‘daki diğer gelişmeleri anlatır. Şekhar‘lar etkilenir. Anandi aceleyle eve dönerken çamura düşer. Dadisa Anandi‘nin, hastanede bir kızı görmeye gittiğini söyler ve Anandi‘yi över. O sırada Anandi çamur içinde gelir.

İkimizin Yerine 265. bölüm özetinde Alok, bu bana yardım eden kız der. Anandi düştüğünü söyler.  Dadisa onu odasına götürür.   Anandi, Dadisa‘ya neden bu kadar çabuk aradığını söyler. Dadisa çat kapı geldiklerini söyler. Anandi, Şiv‘in ailesini aniden görmesine çok garip hissettiğini söyler. Dadisa, ona her şey iyi olacak diye onu motive eder. Anandi Gehna ile aşağı iner. Şekharlar ve Şiv gözünü ondan alamaz.

Şiv‘in dedesi Anandi’ye bazı sorular sorar, fakat Dadisa onun adına cevap verir. Dede, Anandi‘ye bahçeden hoşlanıp hoşlanmadığını sorar. Anandi, bu konuda fazla bir şey bilmediğini söyler. Dede ona öğreteceğine söz verir. Iravati, herkese Dedenin bahçesini çok sevdiğini söyler. Ayrıca bütün bitkilerine isim vermiş. Dadisa şaşkın. Menakşi, Anandi‘nin evlendikten sonra çalışmak isteyip istemediğini sorar.kimizin Yerine 265. Bölüm resimleri 2

İkimizin Yerine 30 Mayıs Özeti Devam Ediyor

Anandi, ailesinin etkilenmemesi koşuluyla çalışmak istediğini söyler. Çalışmasının aile hayatını etkilemeyeceğine söz verir. Nandu koşarak ayın çıktığını söyler. Şekhar‘lar ve Singh‘ler Puja yapar. Anandi, Jagat‘la olan çocukluk dönemindeki orucunu hatırlar. Anandi orucunu tek başına açarken Gauri mutlu bir şekilde Jagat ile açar. Anandi‘nin lambası sönmek üzeredir. Şiv onu kurtarır. Menakşi dışında diğerleri mutludur.

Iravati, Menakşi‘ye, bu tekliften çok memnun olmadığını biliyorum, ama Şiv‘in ne kadar mutlu olduğunu fark etmeli ve Şiv‘i herkesten daha çok büyüttüğün için ona güvenmelisin der. Gelecek yıl, Anandi bu orucu Şiv için tutsak der. Jagat Gauri‘yi besler. Dadisa herkese yemek yemesini söyler. Menakşi, Anandi‘ye ağır mücevher takar ve artık Şekhar ailesinin bir üyesi olduğunu ilan eder. Herkes mutlu. Anandi üzgün.

İkimizin Yerine 30 Mayıs özetinde Anandi tekrar herkesin ayağına dokunur. Dadisa Şiv‘e gümüş tabak dolusu para verip onu över. Şiv reddetse de Dadisa gelenek bu diyor.   Dadisa yakında evlenmelerini ister. Alok, da Anandi‘yi en kısa zamanda evlerine götürmeyi düşündüklerini söyler. Dadisa, Rahibi arayacağını ve en kısa zamanda tarih isteyeceğini söyler. Iravati evde de çok iş yapmaları gerektiğinden kalkacağını söyler. Sonra, haber vermeden geldikleri için özür diler. Hepsi veda edip gider.kimizin Yerine 265. Bölüm resimleri 1

Menakşi Anandi‘ye karşı olumsuz duygular besliyor.  Anandi odasında son 6 aydaki tüm olayları düşünür. Şiv‘in annesinin ölümündeki desteğini hatırlar. Şiv’in onunla evlenmek için baskı yapmak istemediğini söylediğini falan hatırlar ve bir sürü anı içinde boğulur ve kulaklarını kapatır. Sonra Bago‘nun, Şiv ile evlenmek için bana verdiğin son sözden asla vazgeçmeyeceksin dediğini hatırlar. Şiv Anandi‘yi arar ve biraz konuşurlar. Sabah için buluşma ayarlarlar.

Sabah Rahip yıldız haritasına bakar ve yakında uğurlu evlilik tarihi olmadığını söyler. Hepsi endişeli ve gergin. Dadisa, Anandi‘nin annesine söz verdiğini, bu yüzden yerine getirebilmeleri için tarih vermesini ve Anandi‘nin mutluluğunu geri vermelerini söyler. Rahip, onların 4 ay boyunca evlenmesinin hiçbir yolu olmadığını, ama 4 gün sonra bir tarih olduğunu söyler. Bu tarih evlilik için uygun değil ama nişan ve söz gibi küçük işlevler yapılabilir der. Hepsi mutlu olur ve kabul ederler.

İkimizin Yerine 30 Mayıs Fragmanı