İkimizin Yerine 266. Bölüm Özeti 31 Mayıs Nişan Hazırlıkları

İkimizin Yerine 266. Bölüm de Anandi ve Şiv arasında yapılacak Nişan için hazırlıklar başlar. Yüzük seçimi ise komedidir.

İkimizin Yerine 266. Bölüm Özeti

Sabah Şiv kahvaltı yapmadan giderken annesi izin vermez. Alok gelir ve karısıyla tatlı bir tartışma çıkar. Şiv bu fırsatı kullanıp kaçar. Menakşi onu durduramaz. Yemek yemeye başlarlar ve Menakşi, Sançi‘nin en sevdiği yemeği olduğunu söyler. Üstelik Şiv‘in nişanını öğrenince vereceği tepkiden çekinir. Ona haber bile vermedik der. Ama Iravati Sançi Şiv‘in evliliğini en çok bekleyen kişi olduğu için sorun olmayacak ve Şiv‘in sevgili kız kardeşi olarak ona kız seçmek istiyordu der.

Gauri de Rahiple konuşur ve Rahip ona da 4 ay boyunca evlenemeyeceğini söyler. Gauri bunu kabul edemez. Rahip ona 4 gün sonra bir gün olduğunu ama evlenmek için uğursuz olduğunu söyler. Gauri batıl inanç deyip 4 gün sonra evlenmeyi kafasına koyar. Annesi onu durdurmaya çalışır ama nafile. Dadisa Şiv‘in ailesiyle nişan hakkında konuşmaya karar verir. Iravati, ailesine Sançi‘yi aradım ama açmadı, Mahir (Menakşi‘nin oğlu) yakında buraya gelecek der.kimizin Yerine 266. Bölüm resimleri 1

Hepsi Mahir’in haylaz ve kriket heveslisi bir çocuk olduğunu tartışırlar. Sonra Sançi onları geri arar. Şiv‘in nişanlanacağını duyunca kızar ve bağırır. Sonra kızın kim olduğunu sorar. Iravati Anandi der. Sançi daha da kızar ve ismini beğenmez. Iravati, Anandi‘yle tanışmadan önce karar verme, biz de aynı hatayı yaptık, ama tanıyınca ne kadar mükemmel olduğunu öğrendik der. Sançi Şiv‘e kızgın ve telefonu kapatır. Ailesi kızgın olduğu için ona boşanma ile ilgili bir şey söyleyemez ve endişelenirler.

Iravati biraz endişelendiğini, ama Anandi ile tanıştığında tavrının değişeceğini söyler.  Menakşi ondan çok büyük bir meseleyi sakladığımız için hiçbir işe yaramayacak, Anandi‘yi kolay kabul etmeyecek der. Dede, Anandi ve Şiv hakkında tekrar düşünmemizi mi istiyorsun? Ne dediğini biliyor musun? der.

Alok ve Iravati, Menakşi‘nin bu düşüncesine endişelenir. Dede, kesinlikle bir değişiklik olmayacak, Şiv Anandi‘yi seviyor ve onunla evlenecek başka yolu yok der. Sançi‘yi de yola getireceklerini söyler. Menakşi, dedenin kararından hiç memnun değil ve ona Sançi‘nin Anandi‘nin boşanmasını kesinlikle anlamayacağını bildiğini söyler.kimizin Yerine 266. Bölüm resimleri 2

Dadisa ve Bairon Şiv‘in evine gelir. Menakşi suratı asık. Bu arada Şiv‘in dedesi Dadisa ile flört etmeye çalışır. Ona çiçek verir. Tatlı bir sohbet ederler.  Hepsi güler. Sonra Dadisa, nişan için 4 gün sonra hayırlı olduğunu ve 4 ay boyunca evlilik olamayacağını söyler. Şekhar‘lar kabul eder. Menakşi mutlu değil.

Ofiste Şiv Sançi ile yazışır. Sançi seçtiğim bir kızla evleneceğine söz verdin, şimdi o kızla evlenmene gerek yok diye kızar. Şiv gülümser ve onu arar. Şiv, kardeşlik bayramı hediyesini beğenip beğenmediğini sorar. Sançi çok asil bir hediye seçtiğini söyler. Karın da senin gibi asil olmalı der. Şiv Anandi‘nin asil olduğunu ve Jetsar‘ın yüzü olduğunu açıklamaya çalışır.

İkimizin Yerine 266. bölüm özetinde Anandi‘yle görüşünce onu seveceksin der. Ama Sançi havasında değil ve sınavı olduğu için gelemediğini söyler. Gauri, düğünü için çok heyecanlı ve meşgul. Annesi hala uğursuz tarih konusunda gergin. O sırada Jagat gelir. Gauri, bunu arkadaşı Priya için yaptığını söyleyerek kıvırır. Jagat‘a sürpriz yapacaktır.  Şekhar‘lar, Mahir ve Sançi‘yi nişan tarihi hakkında bilgilendirmeye karar verir.kimizin Yerine 31 mayıs resimleri 2

Iravati Sançi‘yi arar ve ona 4 gün sonra nişan olacağını söyler. Sançi şaşırır ve kasıtlı olarak yaptıklarını, sınavları nedeniyle gelemediğini söyler. Anandi‘nin ailesine neden uyum sağlıyorsunuz diye söylenip kapatır. Bairon her şeyi telefonda Kazan‘a bildirir.  Kazan memnundur. Anandi oraya gelir. Baba kız telefonda duygusal bir konuşma yapar.  Anandi, annesini özlediğini ve çok üzgün hissettiğini söyler. Kazan onu teselli eder ve yakında onu kutsamaya geleceğini söyler.

İkimizin Yerine 31 Mayıs Özeti Devam Ediyor

Bairon Sumitra‘yı arar ve ona Anandi‘nin nişan tarihinin kesinleştiğini bildirir. İkili Şiv hakkında konuşurlar. Bairon Dadisa‘nın kararı aslında çok doğru karardı der. Gauri‘nin arkadaşları ona ikinci kez aynı kişiyle evlendiğini söylerler.  Gauri, bu sefer gerçekten evleneceklerini söyler. Şiv ofise gitmek üzereyken dedesi ona Anandi‘yle ilgili sorular sorar. Şiv utanır ve toplantısına gider.

Eski Sarpanç ve diğer köylüler Dadisa‘lara gelir. Tereddütle Anandi ve Şiv‘in bu aralar çok sık buluştuklarından şikâyet ederler. Dadisa‘lar sinirlenir ve Şiv ve Anandi birlikte sizin için çalışıyorlar der. Eski Sarpanç, iş dışında da görüşüyorlar ve bu bütün köyün dilindedir der. Basant kızar ama Dadisa onu durdurur. Dadisa onlara Anandi‘nin onlar için yaptığı işleri hatırlatır ve o sizin acınızı paylaştı ama onun üzüntüsünü paylaşacak kimse yok der.kimizin Yerine 31 mayıs resimleri 1

Annesi vefat etti ve Anandi Jagat‘tan boşandı der. Köy halkı şaşırır. Dadisa, neden Anandi‘nin haksızlığa katlanması gerektiğini, neden mutlu olamadığını söyler. Eski Sarpanç, hayır, mutlu olma hakkı var der. Dadisa, Anandi‘nin ailenin kızı olduğunu söyler. Şiv gelir. Dadisa Anandi‘yi Şiv‘le evlendireceklerini söyler.  İnsanlar sevinir ve onları tebrik eder. Anandi gelir. İnsanlar onu da tebrik eder. Dadisa onları 4 gün sonra nişana davet eder.

İkimizin Yerine 31 Mayıs özetinde Şiv eve gelir. Ailesi ona Anandi‘yi alıp nişan yüzüğü almak için Jaipur‘a gitmeleri gerektiğini söyler. Şiv, kaçmak isterken Menakşi Anandi‘yle her şey yolunda mı? Anandi biraz uzak duruyor ve düğün için heyecanlı değil der. Şiv, Anandi‘nin önceki ilişkisinden bıktığını söyler. Ayrıca, annesinin yakın zamandaki ölümüne üzgün der. Menakşi, evliliğin tek taraflı bir ilişki olamayacağı konusunda onu uyarır.

Menakşi Şiv‘e mutlu musun diye sorar. Şiv, çok mutlu olduğunu söyler. Anandi‘nin hayat arkadaşı olduğu için çok şanslıyım der.  Menakşi ikna olur. Anandi ile birlikte herkes ayrılmaya hazır. Şiv‘in dedesi Anandi‘yi Şiv‘in yanına oturtmaya çalışır, ama Anandi rahatsız olur. Dede ona Iravati ile oturabileceğini söyler. Yolda Şiv ve Anandi aynada birbirlerine bakarken dede bunu görür.  Gauri eline kına yakar.

Jagat gelir ve bunun nedenini sorar. Gauri bahaneyle kıvırır. Jagat Bade Papa neden söylediğin gibi bizi ziyaret etmedi diye sorar. Gauri, Bade Papa‘nın işle ilgili Kalkuta‘ya gideceğini söyler.  Kuyumcuda dede, Şiv‘e Anandi için yüzük seçtirir.  Anandi‘nin gözlerini kapatır. Şiv bir safir yüzük alır. Dede daha sonra Anandi‘den seçmesini ister. Anandi de aynı yüzüğü alır. Herkes çok mutludur.

Anandi, Jagat‘ın ona yüzük taktığını hatırlar. Herkes mücevherlere bakarken Anandi dalgın. Şiv bunu görür ve yüzüğü almak için parmağına dokunur. Yüzük düşer. Her ikisi de yüzüğe ulaşırken elleri dokunur. Jagat, Gauri’ye neden hâlâ yemek yemediğini sorar. Gauri kınayı gösterir ve onu beslemesini ister. Jagat onu besler. Gauri, Jagat‘a sarılır ve mutlu olmak için yarını bekleyemeyeceğini düşünür.

İkimizin Yerine 31 Mayıs Fragmanı

İkimizin Yerine 266. Bölüm Özeti 31 Mayıs Nişan Hazırlıkları (1 Yorum)